Gitary klasyczne 1/4

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 1/4

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 1/4

 • Admira

  Firma Admira została założona w 1944 roku przez Enrique Keller Fritscha. Jest jedną z największych wytwórni instrumentów muzycznych w Hiszpanii. Firma dopracowała się własnych rozwiązań. Przy produkcji gitar pracuje zaledwie stu ludzi i jak (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Gitary klasyczne 1/4 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest instrumentem o bardzo czystym i ciepłym brzmieniu. Często mylona jest ona z gitarą akustyczną z którą łączy ją kilka podobieństw, jednak gitara klasyczna posiada inną konstrukcję, co skutkuje innym brzmieniem, cieplejszym i nie tak doniosłym jak w przypadku gitary akustycznej. Popularny klasyk jest także najbardziej zróżnicowanym rodzajem gitary pod względem rozmiaru, ponieważ o ile w przypadku gitary akustycznej czy elektrycznej spotkamy się z gitarami o nieco mniejszym rozmiarze, tak gitara klasyczna posiada kilka głównych rozmiarów. Przykładem może być gitara klasyczna ¼, której rozmiar wynosi dokładnie 25% rozmiaru pełnowymiarowego rozmiaru, co sprawia, ze jest to doskonała gitara klasyczna dla dzieci.

  Gitara klasyczna dla początkujących powinna nie tylko brzmieć dobrze, ale także oferować odpowiednią wygodę podczas gry. Jeśli mówimy o początkujących w wieku kilku lat, wygoda jest kluczowa, a pełnowymiarowa gitara będzie dla nich zwyczajnie zbyt duża. Jeśli szukamy odpowiedniej gitary dla dziecka, model w rozmiarze ¼ będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem, a kiedy dziecko podrośnie, będziemy mogli wymienić ją na większy rozmiar, taki jak 2/4, ¾ czy gitarę pełnowymiarową. Co ciekawe, modele w rozmiarze ¼ są bardzo chętnie wybierane także przez dorosłych gitarzystów, ponieważ taka gitara jest bardzo dobrą alternatywą dla ukulele, szczególnie dla osób które są przyzwyczajone do sześciu strun, oraz dla tych muzyków, którzy poszukują niewielkiej gitary, która będzie bardzo łatwa w transporcie. Niezależnie od tego czy szukamy gitary dla dziecka czy tez zależy nam na niewielkim instrumencie który będzie lekki i łatwy w przenoszeniu, zakup gitary klasycznej ¼ jest z pewnością wart przemyślenia.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl