Gitary basowe akustyczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary basowe akustyczne

Wybrani producenci w grupie Gitary basowe akustyczne

 • Furch

  Frantisek Furch zbudował swój pierwszy instrument w 1981 roku. Było to banjo, które stworzył na własne potrzeby. Nie marzył wtedy nawet, że osiągnie sukces a jego nazwisko na stałe wpisze się na światową listę najlepszych lutników. Ponieważ w (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Ovation

  Historia marki Ovation sięga lat sześćdziesiątych XX wieku i nieodłącznie związana jest z firmą Kaman Music Corporation, założoną przez Charlesa Kamana. Obecnie Ovation jest częścią koncernu Fender, co ma zdecydowanie pozytywny wpływ na jakość i (...)


 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


 • Takamine

  Takamine to japoński producent gitar akustycznych i elektroakustycznych. Początki marki datuje się na 1959 rok, obecnie jej pełna nazwa brzmi Takamine Gakki Seisakusho. Dzięki świetnej jakości wykonania, doskonałemu brzmieniu i nieprzeciętnemu (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Gitary basowe akustyczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara basowa jest bardzo ważnym instrumentem w zespole, ponieważ nie tylko jest ona instrumentem rytmicznym, ale także nadaje tej specyficznej głębi dźwięku całego zespołu. To jak zabrzmi gitara basowa zależy od wielu czynników, jednak zasady którymi powinniśmy się kierować przy jej wyborze znacznie różnią się w zależności od tego czy planujemy kupić tradycyjną elektryczną gitarę basową, czy gitarę basową akustyczną. W przypadku elektrycznego basu bardzo duża uwagę kładzie się na przetwornikach, jednak w przypadku akustycznych wersji powinniśmy skupić się na drewnie, a mianowicie na tym z jakich gatunków nasz przyszły instrument jest wykonany. Jak wybrać dobrze brzmiący akustyczny bas?

  Wybierając bas akustyczny powinniśmy skupić się nie tyle na tym jakie gatunki muzyczne chcemy na nim grać, lecz na tym jakie brzmienia podobają nam się najbardziej, ponieważ niezależnie od tego jaki model wybierzemy, z pewnością sprawdzi się on w każdej odmianie akustycznej muzyki. To jak zabrzmi instrument zależy przede wszystkim od tego z jakich gatunków drewna został wykonany. Jeśli zależy nam na ciepłym, ciemnym brzmieniu z wydatnym basem, warto wybierać gitary wykonane w całości z mahoniu lub z możliwie największym jego udziałem. Często spotykane są połączenia mahoniowych boków i spodu oraz płyty wierzchniej wykonanej ze świerku, która dla odmiany pozwala wybrzmieć jasnym i klarownym brzmieniem. Takie połączenie sprawia, że instrument charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem tonalnym, co czyni go uniwersalnym. Jeśli szukamy równowagi pomiędzy mahoniem a świerkiem, a zależy nam na tym aby nasz instrument był w całości wykonany z jednego gatunku drewna, dobrym wyborem będą gitary wykonane z cedru, choć takie konstrukcje nie są zbyt często spotykane. Gitara basowa akustyczna jest bardzo podatna na artykulację, czyli na to w jaki sposób gramy. Jeśli wiec chcemy ocieplić brzmienie, możemy grać palcami, jednak grając kostką będziemy w stanie dodać do naszego brzmienia sporo dynamiki i sprawimy, że stanie się ono znacznie jaśniejsze i bardziej klarowne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl