Pojemnościowe wielkomembranowe

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pojemnościowe wielkomembranowe

Wybrani producenci w grupie Pojemnościowe wielkomembranowe

 • ADK Microphones

  Firma ADK Microphones została założona w Portland w USA przez grupę profesjonalnych muzyków, realizatorów i inżynierów elektroników, którzy postanowili konstruować i produkować wysokiej klasy mikrofony studyjne w cenach bardzo konkurencyjnych, (...)


 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Blue Microphones

  Firma Blue Microphones powstała w 1995 roku w Kalifornii. Myślą przewodnią założycieli i konstruktorów od początku było zapewnienie najlepszej jakości brzmienia, podparte wprowadzaniem innowacyjnych technologii. Wraz z rozwojem firmy pojawiły się (...)


 • Crono

  Crono to producent sprzętu audio, który przebojem zdobywa rynek muzyczny. W ofercie firmy znajdują się głównie aktywne zestawy głośnikowe, mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, do wokalu oraz instrumentalne, do zastosowań scenicznych i studyjnych. (...)


 • LD Systems

  Każdy użytkownik urządzeń marki LD Systems® doświadcza wolności, jaką daje realizowanie pomysłów dźwiękowych według własnych wyobrażeń. Dlatego mówimy: „LD Systems – free your sound“. Liczne serie produktów nagłośnieniowych (...)


 • Monkey Banana

  Monkey Banana to niemiecka firma pro-audio posiadająca w swojej ofercie szeroką ofertę aktywnych monitorów, produktów dedykowanych do realizacji nagrań. Firma za cel postawiła sobie połączenie zaawansowanej technologii i przemyślanej konstrukcji z (...)


 • MXL

  MXL Microphones to dział Professional Audio firmy Marshall Electronics, specjalizującej się w elektronice przemysłowej i konsumenckiej. Firma od ponad 30 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości sprzętu muzycznego dla zastosowań (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


 • Sontronics

  Sontronics to brytyjska firma, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku muzycznym, dzięki niezawodnym mikrofonom i niezbędnym do ich użytkowania akcesoriom. Firma dostarcza najwyższej jakości produkty, które doskonale spisują się na (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Pojemnościowe wielkomembranowe w naszym sklepie muzycznym

  Mikrofony pojemnościowe, zwane też elektrostatycznymi, w odróżnieniu od mikrofonów dynamicznych nie wykorzystują stosunkowo ciężkiej, bezwładnej i przez to z opóźnieniem reagującej cewki, lecz dwie elektrody, z których jedna jest membraną reagującą na ciśnienie akustyczne. Drgająca membrana powoduje zmianę pojemności kondensatora, stąd nazwa- mikrofony pojemnościowe. Taka metoda pracy wymaga jednak dodatkowego źródła zasilania, za zwyczaj o napięciu 48V, dlatego mikrofony pojemnościowe wymagają zasilania phantom, chyba, że są wyposażone we własne akumulatory.

  Mała masa membrany sprawia, że mikrofony pojemnościowe zapewniają znacznie większą czułość i wierniejsze odwzorowanie pasma, w porównaniu do mikrofonów dynamicznych. To znaczy, że mikrofony pojemnościowe mają znacznie większą skuteczność (w przypadku mikrofonów wysokiej częstotliwości ponad dziesięciokrotnie).
  W efekcie mikrofony pojemnościowe są zdolne do wychwycenia cichszych dźwięków oraz wprowadzają do nagrania znacznie mniej szumów.

  Membrana o dużej powierzchni, ze względu na którą, wyróżnia się wielko membranowe mikrofony pojemnościowe, ma szczególnie dużą wrażliwość, dzięki czemu może wiernie rejestrować dźwięk o bardzo zróżnicowanej i wyrafinowanej dynamice, oraz wszelkie niuanse artykulacyjne, wymagają za to ostrożnego traktowania oraz stałej podstawy z powodu wrażliwości na wstrząsy. Z tych względów "wielkomembranowce" są powszechnie wykorzystywane w studiach nagraniowych, szczególnie do nagrywania śpiewu oraz instrumentów akustycznych.

  W ofercie sklepu znajduje się 90 modeli wielko membranowych mikrofonów pojemnościowych, takich marek jak: AKG, Audio Technica, Blue Microphones, Behringer, Charter Oak, MXL, Neumann, Pearl, Rode, Samson, SE Electronics, Shure, Sontronics,

  Ciekawostka
  Kondensator to podstawowy element konstrukcji mikrofonu pojemnościowego. Jako pierwszy terminu „kondensator” użył Alessandro Volta, żyjący w latach 1745- 1827. Jak na ironię, tego wybitnego fizyka, obawiali się, iż jest on upośledzony, ponieważ do piątego roku życia nie potrafił mówić, jednak, gdy trafił do szkoły, okazało się, że znacznie przewyższa swoich rówieśników. Od jego nazwiska pochodzi jednostka napięcia „wolt”.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl