Wokalne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Wokalne

Wybrani producenci w grupie Wokalne

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Beyerdynamic

  Firma Beyerdynamic została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera. To jedna z najdłużej działających firm branży audio na świecie. Najpierw specjalizowała się w budowie wzmacniaczy i głośników przeznaczonych do kin, aż do roku 1937 (...)


 • Blue Microphones

  Firma Blue Microphones powstała w 1995 roku w Kalifornii. Myślą przewodnią założycieli i konstruktorów od początku było zapewnienie najlepszej jakości brzmienia, podparte wprowadzaniem innowacyjnych technologii. Wraz z rozwojem firmy pojawiły się (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Sennheiser

  Sennheiser został założony w 1945 roku kilka tygodni pod zakończeniu II Wojny Światowej przez Fritza Sennheisera (1920 - 2010) wraz z siedmiorgiem innych inżynierów z Uniwersytetu Hanowerskiego w laboratorium pod nazwą Laboratorium Wennebostel. (...)


 • Shure

  Nazwa SHURE od ponad 80 lat jest nierozerwalnie związana z przemysłem rozrywkowym, a w szczególności z mikrofonami. W każdej dziedzinie muzycznej, nagłośnieniowej, radiowej, telewizyjnej, czy filmowej - produkty Shure oferują czysty, naturalny (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Wokalne w naszym sklepie muzycznym

  Mikrofony wokalne stanowią bardzo ważną grupę mikrofonów, które różnią się od siebie rodzajem w zależności od tego w jakich warunkach zamierzamy ich używać. Do nagrywania w studiu, zarówno profesjonalnym jak i domowym, najlepszym wyborem będzie mikrofon wokalny pojemnościowy. Bardzo dokładnie zbierze on dźwięk i pozwoli nagrać go w wysokiej jakości bez szumów i przydźwięków. Mikrofony pojemnościowe wokalne zostały skonstruowane w taki sposób, aby możliwie jak najlepiej sprawdzić się do nagrywania wokalu, lecz pamiętajmy, że wokal to nie tylko śpiew, ale także praca lektora. W przypadku kiedy szukamy sprzętu do nagłośnienia wokalu na scenie, lepszym wyborem będzie mikrofon dynamiczny, który bardzo dobrze radzi sobie w warunkach w których panuje hałas, dlatego scena będzie dla niego oczywistym połączeniem. Jeśli zależy nam na mobilności na scenie, możemy wybrać mikrofon wokalny bezprzewodowy ze specjalnym nadajnikiem. Pamiętajmy jednak, że odległość mikrofonu od nadajnika ma bardzo duże znaczenie, więc jeśli odejdziemy zbyt daleko, sygnał może słabnąć, co może spowodować utratę dźwięku. Z tego powodu jeśli interesują nas mikrofony wokalne bezprzewodowe, zwracajmy uwagę nie tylko na sam mikrofon, ale także nadajnik i odległość jaką obsługuje.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl