Mikrofony instrumentalne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Instrumentalne

Wybrani producenci w grupie Instrumentalne

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Beyerdynamic

  Firma Beyerdynamic została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera. To jedna z najdłużej działających firm branży audio na świecie. Najpierw specjalizowała się w budowie wzmacniaczy i głośników przeznaczonych do kin, aż do roku 1937 (...)


 • Blue Microphones

  Firma Blue Microphones powstała w 1995 roku w Kalifornii. Myślą przewodnią założycieli i konstruktorów od początku było zapewnienie najlepszej jakości brzmienia, podparte wprowadzaniem innowacyjnych technologii. Wraz z rozwojem firmy pojawiły się (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Sabian

  Sabian kanadyjski producent talerzy perkusyjnych, jeden z liderów rynku. Firma powstała 1981 roku w Meductic w Nowym Brunszwiku z inicjatywy Roberta Zildjiana syna Avedisa Zildjiana III prezesa firmy Zildjian., Nazwa firmy Sabian pochodzi od dwóch (...)


 • Sennheiser

  Sennheiser został założony w 1945 roku kilka tygodni pod zakończeniu II Wojny Światowej przez Fritza Sennheisera (1920 - 2010) wraz z siedmiorgiem innych inżynierów z Uniwersytetu Hanowerskiego w laboratorium pod nazwą Laboratorium Wennebostel. (...)


 • Shure

  Nazwa SHURE od ponad 80 lat jest nierozerwalnie związana z przemysłem rozrywkowym, a w szczególności z mikrofonami. W każdej dziedzinie muzycznej, nagłośnieniowej, radiowej, telewizyjnej, czy filmowej - produkty Shure oferują czysty, naturalny (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Instrumentalne w naszym sklepie muzycznym

  W grupie mikrofonów instrumentalnych znajdziemy najczęściej wybierane modele. Do najliczniejszych grup nalezą mikrofony pojemnościowe i dynamiczne, które na początku przygody z nagrywaniem są często mylone ze sobą. Jeśli budujemy domowe studio nagrań w którym planujemy rejestrować dźwięk instrumentów, najbezpieczniejszym wyborem będą mikrofony pojemnościowe. Doskonale sprawdzają się one do nagrywania dźwięków spokojnych, studyjnych warunkach, gdzie dźwięk nie jest bardzo głośny. Tym samym sprawdzą się one doskonale w przypadku jeśli chcemy nagrać instrumenty akustyczne. Mikrofony pojemnościowe do wokalu sprawdzą się równie dobrze, ponieważ pamiętajmy, że nasze struny głosowe są także instrumentem. Mikrofon dynamiczny zdecydowanie lepiej radzi sobie w głośnych warunkach, na przykład na scenie, więc jeśli szukamy sprzętu do nagłośnienia dźwięku, mikrofon dynamiczny będzie bardzo dobrym wyborem. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach bardzo dobrze poradzi on sobie również w nagrywaniu dźwięku, jednak głównie jeśli nagrywamy bardzo głośny dźwięk, na przykład wydobywający się z głośnika w trakcie gry na gitarze elektrycznej. Mikrofony dynamiczne często wchodzą w skład zestawu mikrofonów perkusyjnych, gdzie muszą sobie radzić z dynamicznym i głośnym dźwiękiem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl