Ustroje akustyczne

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Ustroje akustyczne

Wybrani producenci w grupie Ustroje akustyczne

 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Alpha Audio

  Marka ALPHA AUDIO należy do znanej na całym świecie firmy GEWA oferującej sprzęt i akcesoria audio, które bardzo często kupowane są zarówno przez początkujących jak i doświadczonych muzyków. Oferowane przez firmę słuchawki sprawiają, że dźwięk jest (...)


  Ustroje akustyczne w naszym sklepie muzycznym

  Ustroje akustyczne są niezbędnym elementem każdego profesjonalnego jak i domowego studia nagraniowego, niezależnie od tego czy przy produkcji nagrań używa się wokalu i żywych instrumentów, czy całe nagranie powstaje wewnątrz komputera. W tym drugim przypadku dobre warunki akustyczne są potrzebne (a co najmniej przydatne) do przygotowania właściwego miksu i masteringu materiału.

  Ekrany do mikrofonów
  Niewielkie półokrągłe ekrany montowane bezpośrednio za mikrofonem, dobrze sprawdzają się w nagrywalniach lektorskich oraz w nagraniach głosu ludzkiego i instrumentów w niedostosowanych akustycznie pomieszczeniach, tłumiąc dźwięk dostający się za mikrofon i w ten sposób eliminując niepożądane odbicia fali dźwiękowej, które mogłyby zakłócać nagranie.

  Gąbki głuszące
  Podstawowym problemem każdego studia, zwłaszcza takiego, w którym nagrywany jest dźwięk za pomocą mikrofonu – głosu lub instrumentu akustycznego, jest dźwięk odbijający się od ścian i sufitu, który powoduje zniekształcenia i niechciane efekty w nagraniu. Ten problem dotyczy każdego pomieszczenia w właściwie w każdym rozmiarze, dlatego niezbędnym elementem studia są gąbki pochłaniające dźwięk, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych odbić w małych studiach, i echa w salach koncertowych.

  Pułapki basowe
  To nieodłączny element dobrego ustroju akustycznego. Pułapki basowe wychwytują niskie tony ulegające zniekształceniom w rogach studia.

  Absorbery szerokopasmowe
  To elementy ustroju wytłumiające pierwsze odbicie dźwięku, zapobiegając powstawaniu zniekształceń i nieprzyjemnego pogłosu.

  Dyfuzory
  Elementy ustroju akustycznego odpowiadające za rozproszenie dźwięku, które zapobiegają nieprzyjemnym odbiciom, ale nie pochłaniają dźwięku i nie wygaszają wysokich tonów.

  Ciekawostka
  Z terminem „dyfuzor” w życiu codziennym częściej spotykamy się w kontekście motoryzacji niż muzyki. Tylne zderzaki większości nowoczesnych samochodów są wyposażone dyfuzory lub ich imitacje, które jednak często nie mają prawa działać ze względu na brak dostosowanego aerodynamicznie podwozia. To samo można powiedzieć o dyfuzorach akustycznych instalowanych w domowych studiach, bez innych elementów adaptacji akustycznej. Dyfuzory wyglądają wprawdzie bardzo efektownie i „profesjonalnie”, ale zwłaszcza w małych studiach, nie mają szansy poprawić akustyki bez wsparcia w postaci absorberów i pułapek basowych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl