Paski gitarowe

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Paski gitarowe

Wybrani producenci w grupie Paski gitarowe

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Belti

  Belti to marka znana głównie z pasków mimo, że w swojej ofercie posiada o wiele większy asortyment. Produkty są wykonywane głównie ze skóry naturalnej ale są też parciane czy welurowe. Polski producent, który trafia idealnie w potrzeby paskowe (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • DiMarzio

  DiMarzio (DiMarzio Musical Instrument Pickup) to amerykańska firma, która została założona w połowie lat 70-tych w Nowym Yorku przez Larrego Dimarzio. Firma produkująca osprzęt do gitar elektrycznych, gitar basowych i gitar akustycznych. Znana jest (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gaucho

  Firma założona w 1982r. W swoim asortymencie posiada szeroki wybór pasków gitarowych z wysokiej jakości skóry. (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


  Paski gitarowe w naszym sklepie muzycznym

  Paski gitarowe nie tylko spełniają funkcję podtrzymywania gitary, ale są też świetnym sposobem na wyrażenie osobistego stylu muzyka. Paski gitarowe występują w różnych odmianach, są wykonane ze zróżnicowanych materiałów oraz mają odmienne długości. Mogą one być wykorzystywane nie tylko z gitarą, ale także z innymi instrumentami strunowymi. Jednak bez względu na nasz gust, jeżeli posiadamy gitarę lub inny podobny instrument to będziemy potrzebowali wytrzymałego, wygodnego oraz stylowego paska. Kiedy zamierzamy kupić pasek, warto wziąć pod uwagę wszystkie te trzy czynniki. Dodatkowo powinniśmy się zastanowić ile możemy wydać na nasz wymarzony pasek. Będzie to miało również związek z tym jak często będziemy z niego korzystać.

  Właściwie do tej pory nie wiadomo, kiedy, gdzie i przez kogo został stworzony pierwszy pasek gitarowy, jednak ogólnie możemy przyjąć, że pochodzą one z XV-wiecznej Hiszpanii. Nie był to oczywiście pasek taki jakim znamy go obecnie, a bardziej coś na wzór sznurków, które przyczepiano ówczesnych mandoli oraz pierwszych wersji gitar klasycznych. W dzisiejszym rozumieniu, pasek gitarowy jest kawałkiem płaskiego materiału, który przytwierdzamy do gitary w dwóch miejscach. Pozwala on na zawieszenie instrumentu na jednym z ramion muzyka tak, że jego ręce pozostają nieskrępowane. Istnieje tak wiele rodzajów pasków gitarowych, że ich omówienie jest niemal niemożliwe, dlatego skupimy się tutaj na trzech podstawowych rodzajach: nylonowych, zamszowych oraz paskach skórzanych.

  Paski wykonane z nylonu są zazwyczaj najtańszą ich odmianą, która jest równocześnie najczęściej kupowana przez gitarzystów. Można niemal przyjąć, że spoglądając do torby muzyka znajdziemy tam przynajmniej jeden nylonowy pasek. Powodem tak wielkiej popularności tych pasków jest ich niezawodność. Każdy gitarzysta wie, że jeżeli wszystko inne zawodzi to zawsze może liczyć na stary dobry pasek nylonowy. Po za niską ceną oraz niezawodnością ma on jeszcze jedną wielką zaletę - bardzo łatwo przechowywać, gdyż po zwinięciu zajmuje mało miejsca.

  Kolejnym typem pasków gitarowych są te wykonane z zamszu. Tego typu paski są nieco droższe od nylonowych produktów. Jednak jako że nie są to nadal bardzo drogie paski, posiadają one rzeszę fanów, a ich popularność jest całkiem spora. Paski zamszowe również pozwalają na łatwe zwinięcie, a co za tym idzie, nie zajmują one sporo miejsca. Firmy takie jak Planet Waves, Ernie Ball czy Franklin przodują w produkcji tego rodzaju pasków. Możemy je wykorzystywać zarówno z różnego rodzaju gitarami, jak i basówkami, mandolinami czy banjo.

  Jednak nic nie pobije pasków skórzanych. Zawdzięczają to swojemu wyglądowi, zapachowi oraz temu, że są po prostu przyjemne w dotyku. Paski skórzane są dostępne w największej ilości odmian jak chodzi o kolory, rozmiary a także design. Możemy spotkać paski wykonane z jednego prostego kawałka skóry, ale również i takie gdzie materiał będzie imitować na przykład skórę węża. Dodatkową producenci wyposażają swoje produkty w metalowe klamry, nity czy monogramy. Różnorodność jest naprawdę ogromna. Prawdopodobnie najważniejszą przewagą pasków skórzanych jest komfort ich noszenia, a także bardzo duża wytrzymałość. Jeżeli odpowiednio zadbamy o pasek wykonany ze skóry, to może nam służyć przez bardzo długie lata. Do minusów należy zaliczyć małą elastyczność skóry, co wiąże się z większą ilość miejsca w przypadku przechowywania paska.

  Podczas wyboru odpowiedniego paska powinniśmy się dobrze zastanowić jak często i do czego będziemy go używać. Zawsze warto mieć w arsenale kilka różnych pasków, na różne okoliczności. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką gamę najlepszej jakości pasków gitarowych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl