Gitary klasyczne leworęczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne leworęczne

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne leworęczne

 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


  Gitary klasyczne leworęczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna ze względu na stosunkowo niską cenę oraz fakt, że wyposażona została w miękkie, nylonowe struny, polecana jest bardzo często dla początkujących gitarzystów. Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość wszystkich modeli gitar budowana jest z myślą o osobach praworęcznych. Co więc powinny zrobić osoby leworęczne, które planują kupić pierwszą gitarę? Ze względu na to, że taka osoba nigdy nie miała do czynienia z gitara i wszystkiego musi nauczyć się od podstaw, rozsądnie jest wybrać model praworęczny, ponieważ wówczas taka osoba i tak nie będzie miała porównania, więc nauka będzie taka sama jak w przypadku gry na gitarze dla leworęcznych. Wybierając jednak model stworzony dla osób u których dominuje prawa ręka, w przyszłości będzie znacznie łatwiej wybrać kolejną gitarę. Jeśli jednak chcemy grać na gitarze dla leworęcznych, wybór takiego modelu nie powinien być problemem.

  Zasady którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru gitary dla leworęcznych są dokładnie takie same jak w przypadku zakupu tradycyjnej gitary klasycznej. Powinniśmy zwracać uwagę na to z jakich gatunków drewna został wykonany instrument oraz na to jaki jest jego rozmiar. Dla osoby dorosłej najlepiej sprawdzi się pełnowymiarowa gitara w rozmiarze 4/4. Jeśli jednak zastanawiamy się jaka będzie najlepsza gitara klasyczna dla dzieci, lepiej dobrać ją według rozmiaru pociechy. Do wyboru mamy między innymi rozmiary ¾ czy nawet ¼. Gitara poza komfortem gry powinna oferować także odpowiednie brzmienie, na które wpływ w największym stopniu ma to z jakiego drewna instrument został wykonany. Najczęściej spotykaną konstrukcją jest gitara której pływa wierzchnia została wykonana ze świerku, a boki i spód z mahoniu. Świerk jest drewnem który wnosi do świata dźwięków jasne, czyste brzmienie, podczas kiedy mahoń wybrzmiewa ciepło i czasami tłusto. Takie połączenie oferuje szeroki zakres możliwości tonalnych. Nic nie stoi także na przeszkodzie aby znaleźć gitarę, która wykonana jest w całości z mahoniu lub świerku, a warto pamiętać, że nie są to jedyne gatunki drewna które spotkamy w gitarze, ponieważ do produkcji używa się także miedzy innymi zbalansowany tonalnie cedr, oraz jasno brzmiący palisander, który uwydatnia niskie tony.

  Gitara jest niezwykle popularnym instrumentem, który doskonale odnajduje się w niemal każdym gatunku muzycznym. Oczywiście należy tu zaznaczyć, że instrument ten dzieli się na cztery główne rodzaje, a mianowicie na gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową. Każda z gitar różni się między sobą brzmieniem oraz komfortem w trakcie gry. Jeśli planujemy rozpocząć naukę gry na tym instrumencie, na początku powinniśmy zastanowić się nad tym jakie brzmienia interesują nas najbardziej, a następnie wygrać gitarę, która pozwoli nam cieszyć się tymi brzmieniami. Jeśli poszukamy w internecie informacji na temat tego jaka gitara będzie najlepsza na początek, najczęściej proponowanym rodzajem będzie gitara klasyczna. Dlaczego właśnie ten rodzaj gitary jest tak często polecany dla początkujących muzyków? Pozostaje jeszcze kwestia gitar dla osób leworęcznych. Czy taka osoba powinna rozpocząć naukę gry na gitarze dla leworęcznych, czy może spokojnie uczyć się na gitarze dla praworęcznych?

  GŁĘBOKIE, CIEPŁE BRZMIENIE
  Gitara klasyczna jest często polecana początkującym muzykom ze względu na zamontowane w niej struny, a nie dlatego, że na tym rodzaju instrumentu gra się łatwiej niż na innej gitarze. Gitara klasyczna jest jedyną, która posiada struny wykonane z nylonu. Materiał ten jest nieco grubszy i bardziej miękki niż w przypadku strun metalowych, które znajdziemy w gitarze akustycznej czy elektrycznej. Dzięki temu nieprzyzwyczajone do gry palce początkującego gitarzysty nie będą takie obolałe po godzinie nauki gry, a to oznacza, że początek przygody z grą na gitarze będzie nieco bardziej komfortowy. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że naszym marzeniem jest grać na gitarze akustycznej lub elektrycznej, to właśnie jeden z tych instrumentów powinniśmy wybrać już na początku. Wielką zaleta gitary klasycznej jest również jej cena, ponieważ dobrej klasy instrument na początek kupimy już za kwotę oscylującą w okolicach czterystu złotych, podczas kiedy w przypadku zakupu gitary elektrycznej będziemy musieli dokupić jeszcze wzmacniacz gitarowy. Osoby leworęczne mogą zdecydować się na zakup gitary klasycznej dla leworęcznych, lecz jeśli nigdy wcześniej nie grali na gitarze, mogą od razu zdecydować się na zakup instrumentu dla osób praworęcznych, ponieważ i tak nie odczują różnicy, ponieważ taka osoba nie będzie miała porównania. Niezależnie od tego czy interesuje nas gitara dla leworęcznych czy osób praworęcznych, powinniśmy zwracać uwagę na gatunki drewna użyte do produkcji instrumentu, ponieważ to one mają największy wpływ na to jak zabrzmi nasza gitara. Jeśli zależy nam na tym aby instrument charakteryzował się ciemnym i ciepłym brzmieniem, warto wybrać model wykonany z mahoniu. Jeśli preferujemy jaśniejsze i bardziej klarowne brzmienia, lepszym wyborem będzie świerk lub cedr. Większość gitar posiada jednak więcej niż jeden gatunek drewna, dzięki czemu można uzyskać inny charakter brzmienia. Przykładem może być instrument ze spodem i bokami wykonanymi z mahoniu oraz świerkowym topem. Takie połączenie gwarantuje ciepłe, głębokie i jednocześnie bardzo klarowne brzmienie.

  AKCESORIA
  Do gitary klasycznej możemy dokupić wiele różnych akcesoriów. Mogą one urozmaicić naszą grę, jednak nie wszystkie są niezbędne. Jeśli kupujemy nasz pierwszy instrument powinniśmy jednak od razu dokupić stroik gitarowy, zwany potocznie tunerem, który pomoże nam w bardzo szybki sposób nastroić gitarę, nawet jeśli robimy to po raz pierwszy. Warto na wszelki wypadek zaopatrzyć się także w zapasowy komplet strun.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl