Wstęgowe

Najczęściej kupowane produkty w grupie Wstęgowe

Wybrani producenci w grupie Wstęgowe

 • Sontronics

  Sontronics to brytyjska firma, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku muzycznym, dzięki niezawodnym mikrofonom i niezbędnym do ich użytkowania akcesoriom. Firma dostarcza najwyższej jakości produkty, które doskonale spisują się na (...)


  Wstęgowe w naszym sklepie muzycznym

  Oprócz tanich i odpornych na złe warunki mikrofonów dynamicznych, oraz delikatniejszych i bardziej czułych mikrofonów pojemnościowych, w nagraniach muzycznych stosuje się jeszcze trzeci typ mikrofonu, zapewniający dźwięk bardzo wysokiej, jakości. To mikrofony wstęgowe. Ich nazwa bierze się stąd, że zamiast cewki lub membrany, wykorzystują cienką aluminiową wstęgę pracującą w polu magnetycznym. Dzięki tej konstrukcji, mikrofony wstęgowe są bardzo czułe na zmiany ciśnienia akustycznego i potrafią zarejestrować dźwięk bez zniekształceń.

  Unikalną cechą mikrofonów wstęgowych jest wynikająca z ich konstrukcji dwukierunkowa charakterystyka ósemkowa, której inne typy mikrofonów albo nie są w stanie uzyskać, albo robią to za pomocą dodatkowych układów elektronicznych wprowadzających zbędne zakłócenia. Niska masa wstęgi zapewnia też doskonałe odwzorowanie transjentów – bardzo szybkich dźwięków, bez powstawania artefaktów typowych dla mikrofonów pojemnościowych. Za pomocą mikrofonu wstęgowego można również w łatwy sposób wzmocnić niskie dźwięki, wystarczy ustawić mikrofon bliżej źródła dźwięku.

  Mikrofony wstęgowe to prawdziwa ekstraklasa wśród mikrofonów do nagrywania głosu i instrumentów akustycznych. Ich unikalne właściwości wynikają jednak z delikatnej konstrukcji, dlatego użytkując mikrofon wstęgowy, należy pamiętać o prawidłowym przechowywaniu oraz koniecznością chronienia go przed warunkami panującymi na zewnątrz pomieszczeń zamkniętych, zwłaszcza przed wiatrem, dlatego po nabyciu takiego mikrofonu zaleca się dokładnie zapoznanie z instrukcją obsługi.

  Ciekawostka
  Mikrofon wstęgowy został wynaleziony przez Waltera H. Shottkyiego, oraz Erwina Gerlacha na początku lat 20. XX wieku. W ostatnich latach do produkcji mikrofonów wstęgowych zaczęto używać nanomateriałów, co jeszcze poprawiło parametry tej konstrukcji.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl