Klawiatury sterujące, MIDI

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Klawiatury sterujące, MIDI

Wybrani producenci w grupie Klawiatury sterujące, MIDI

 • AKAI

  Firma Akai powstała w 1929r. w Japonii i od samego początku zajmowała się sprzedażą i produkcją sprzętów elektronicznych. W okresie lat 80. Akai było czołowym producentem magnetowidów. W 1984 r. został utworzony nowy oddział firmy, nastawiony na (...)


 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Solid State Logic

  Solid State Logic to brytyjski producent profesjonalnego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1969 roku w hrabstwie Oxfrodshire w Anglii, a jej założycielem był Colin Sanders. Pierwszym produktem był półprzewodnikowy układ sterowania do organów (...)


 • Source Audio

  Source Audio to firma z 80 letnim doświadczeniem. Założona w 2005 roku przez dwóch inżynierów Roger Smith i Jesse Remignanti z siedziba w Stanach, co rocznie importuje dziesiątki tysięcy urządzeń na stary kontynent. Głównie zajmuje się produkcją (...)


  Klawiatury sterujące, MIDI w naszym sklepie muzycznym

  Klawiatury sterujące MIDI
  Klawiatury MIDI odpowiadają ze przekazywanie poleceń protokołu nut do komputera, osobnego syntezatora, ułatwiając w ten sposób obsługę sekwencera, programu DAW, albo umożliwiając wysterowanie modułu dźwiękowego. Mogą także posłużyć do rozszerzenia możliwości innego instrumentu klawiszowego (np. podłączenie klawiatury MIDI o szerszej skali niż oryginalna, albo podłączenie klawiatury nożnej, jak w organach)

  Typy klawiatur
  Istnieje wiele typów klawiatur, począwszy od miniaturowych klawiatur 25 klawiszowych, służących głównie do wspierania pracy przy programie muzycznym, po pełne 88 klawiszowe klawiatury z mechanizmem młoteczkowym. Oprócz nich funkcjonują wszelkie typy pośrednie: klawiatury 49, 61, czy 76 klawiszowe, z klawiszami pełnowymiarowymi i miniaturowymi, z mechanizmem synth-action, półważonym i młoteczkowym, a także manuały nożne. Urządzenia tego typu mogą ograniczać się do samej klawiatury chromatycznej, lub być wyposażone w mniejszą lub większą ilość dodatkowych kontrolerów, w postaci rolki pitchbendera, modulacji, oraz programowalnych pokręteł i suwaków.

  Inne kontrolery MIDI
  W kategorii kontrolerów MIDI znajdują się także inne urządzenia MIDI/USB, takie jak konsole z pokrętłami i suwakami do sterowania funkcjami wirtualnego syntezatora lub ustawień miksu w DAW czy zyskujące na popularności pady do współpracy z DAW czy aplikacjami na urządzeniach typu IPad.

  Nietypowe zastosowania
  Klawiatury MIDI można użyć w nietypowy sposób, aby zwiększyć możliwości wykonawcze, bądź ad hoc zbudować nowy syntezator bez chwytania za lutownicę. Używając rozdzielacza sygnału lub komputera, można z pomocą klawiatury MIDI jednocześnie kontrolować np. dwa moduły dźwiękowe. Z kolei manuał nożny typu organowego może być wykorzystany do wykonania podkładu podczas gry na innym instrumencie.

  Czy wiesz, że…
  Najstarsza zachowana wzmianka o instrumencie muzycznym z klawiaturą, pochodzi I wieku p.n.e. i znajduje się w dziele napisanym przez architekta i konstruktora rzymskiego, Witruwiusza. Nie wiadomo, kiedy wynaleziono klawiaturę chromatyczną, natomiast upowszechniła między XV i XVI stuleciem n.e. Z kolei protokół MIDI wynaleziono w 1980 roku, a klawiatury tego typu pojawiły się na rynku 3 lata później.

  Podsumowanie
  Klawiatury i inne kontrolery MIDI występują w bardzo wielu typach. Ze względu na paletę konstrukcji i cen, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to niewątpliwie narzędzie bardzo ułatwiające, a przede wszystkim przyspieszające pracę na komputerowym oprogramowaniu muzycznym. Z pewną dozą sprytu i wyobraźni, można za ich pomocą rozszerzyć możliwości innych instrumentów i urządzeń cyfrowych oraz stworzyć interesujące systemy muzyczne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl