Mikrofony

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Mikrofony

Poradniki dla muzyków w grupie Mikrofony

Czytajcie a znajdziecie

Czytajcie a znajdziecie

Kiedy pracuję z początkującymi wokalistami z pewnym rozbawieniem słucham tłumaczeń, że chcą tylko śpiewać, ale nie chcą wchodzić w muzykę głębiej, ponieważ nauka teorii wydaje im się zbyt skomplikowana. Oczywiście, nie ma problemu aby śpiewać wyłącznie to, co się słyszy i czuje. Myślę jednak, że (...)


Mikrofony i akcesoria, Mikrofony

Jak nagrać wokal?

Jak nagrać wokal?

Dobrze nagrać wokal jest pewnym wyzwaniem, ale przy zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przy zgromadzeniu odpowiedniego sprzętu wcale nie jest to takie skomplikowane. Możemy sami w domu zorganizować sobie takie domowe studio, w którym to będziemy mogli tego rodzaju nagrania realizować.Domowe studio (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Domowe studio nie ogranicza twoich możliwości, wręcz przeciwnie!Ogólnie pojęty homerecording w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Możliwości techniczne, dostęp do sprzętu pozwala na profesjonalne nagrania w zaciszu domowym. Wielu gitarzystów może więc zrezygnować ze stresującego i (...)


Gitary elektryczne, Gitary basowe, Mikrofony i akcesoria, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Karty dźwiękowe, interfejsy, Mikrofony, Oprogramowanie

Mikrofony do homerecordingu

Mikrofony do homerecordingu

Wielu spośród nas zastanawiało się nad mikrofonem do swojego domowego studia. Czy to aby nagrać fragment wokalu do nowego utworu, czy aby zarejestrować swój ulubiony instrument nie posiadający wyjścia liniowego.W podstawowym podziale mikrofonów wyróżniamy mikrofony pojemnościowe oraz dynamiczne. (...)


Mikrofony i akcesoria, Sprzęt nagłośnieniowy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Mikrofony

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Każdy profesjonalny - lub dążący do profesjonalizmu realizator dźwięku powinien zadbać o to, aby w jego studio nagrania odbywały się z najniższym możliwym opóźnieniem - ponieważ to właśnie ono jest w stanie skutecznie popsuć nie tylko renomę jego pracy, lecz także - co najważniejsze finalne (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony

Cyfrowy system bezprzewodowy ? konfiguracja sprzętu Shure GLXD

Cyfrowy system bezprzewodowy ? konfiguracja sprzętu Shure GLXD

Jeżeli szukacie systemu mikrofonów bezprzewodowych, który naprawdę dobrze działa i sprawdza się w praktyce, to warto zainteresować się tym sprzętem. W zależności od ostatniej literki w symbolu tego urządzenia, może on pracować w pojedynczym zestawie lub jak w przypadku modelu z ostatnią literką R (...)


Mikrofony i akcesoria, Sprzęt nagłośnieniowy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Mikrofony, Systemy bezprzewodowe


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Mikrofony

Wybrani producenci w grupie Mikrofony

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Behringer

  Behringer, to niemiecka firma założona przez Uli Behringera. Od 15 lat na rynku światowym, systematycznie rozszerza swój asortyment. Behringer oferuje ogromną ilość efektów gitarowych, cyfrowych procesorów dźwięku, nagłośnienia, wzmacniaczy oraz (...)


 • Blue Microphones

  Firma Blue Microphones powstała w 1995 roku w Kalifornii. Myślą przewodnią założycieli i konstruktorów od początku było zapewnienie najlepszej jakości brzmienia, podparte wprowadzaniem innowacyjnych technologii. Wraz z rozwojem firmy pojawiły się (...)


 • Countryman

  Ponad trzydzieści pięć lat temu Carl Countryman zaczął wytwarzać niestandardowy sprzęt dla zespołów i wykonawców koncertowych. Dziś nasza firma rodzinna jest wiodącym w branży producentem legendarnych bezpośrednich skrzynek i ultraminiaturowych (...)


 • Crono

  Crono to producent sprzętu audio, który przebojem zdobywa rynek muzyczny. W ofercie firmy znajdują się głównie aktywne zestawy głośnikowe, mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, do wokalu oraz instrumentalne, do zastosowań scenicznych i studyjnych. (...)


 • DPA

  Projektowanie mikrofonów o niesamowitym dźwięku, wyjątkowej konsystencji i wyjątkowej trwałości nie jest łatwym zadaniem. Mikrofony DPA wykorzystują ponad sześć dekad światowej klasy doświadczeń w projektowaniu mikrofonów. Historia zaczyna się w (...)


 • Electro Voice

  Od 90 lat Electro-Voice projektuje i konstruuje najnowocześniejsze rozwiązania wzmacniające dźwięk - produkty, które wzmacniają wykonawcę, przekraczają oczekiwania profesjonalistów audio i podnoszą wrażenia publiczności. Naszą pasją jest jakość (...)


 • M Audio

  M-Audio to jedna z najbardziej szanowanych nazw w interfejsie komputera muzycznego i rozwiązaniach integrujących studio, produktach klawiatury i kontrolera oraz niezbędnym sprzęcie muzycznym od mikrofonów po monitory studyjne. Firma M-Audio została (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Marantz

  Marantz to amerykański producent, który w latach siedemdziesiątych XX wieku stała się jedną z najbardziej zasłużonych w świecie profesjonalnych rozwiązań audio. Początkowo firma zajmowała się głównie sprzętem HI-FI, obecnie w ofercie znajdziemy (...)


 • Monkey Banana

  Monkey Banana to niemiecka firma pro-audio posiadająca w swojej ofercie szeroką ofertę aktywnych monitorów, produktów dedykowanych do realizacji nagrań. Firma za cel postawiła sobie połączenie zaawansowanej technologii i przemyślanej konstrukcji z (...)


 • MXL

  MXL Microphones to dział Professional Audio firmy Marshall Electronics, specjalizującej się w elektronice przemysłowej i konsumenckiej. Firma od ponad 30 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości sprzętu muzycznego dla zastosowań (...)


 • Neumann

  Wiele produktów wprowadzonych do historii firmy stało się kamieniem milowym dla profesjonalnej technologii audio. To nie przypadek, że wymieniając sprzęt, studia audio prawie zawsze umieszczają mikrofony Neumann na szczycie listy - są one (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Mikrofony w naszym sklepie muzycznym

  Każdy ambitny muzyk marzy o tym by w przyszłości wejść do studia nagrań w celu nagrania swojej muzyki, ale dziś taka wizyta nie musi być koniecznością, ponieważ ogromna ilość różnego sprzętu do nagrywania pozwala nam już na to, aby zarejestrować swoją muzykę w jak najlepszej jakości a następnie sprzedawać ją na różnych portalach bez potrzeby szukania wydawcy, ale zajmijmy się samą kwestią nagrywania. Jeżeli mówimy o nagrywaniu, myślimy o mikrofonach i słusznie, ponieważ to one stanowią podstawę w każdym studio, od tego profesjonalnego do domowego. Owszem, możemy nagrywać za pomocą interfejsów i innego sprzętu, ale to mikrofon stanowi najważniejsze urządzenie do rejestracji dźwięku.

  Wybrany sprzęt
  Mikrofony dzielą się na różne rodzaje, są mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, mikrofony USB czy wstęgowe i można mówić o nich długo, ale w internecie nie brakuje fachowych wytłumaczeń zastosowań poszczególnych, które napisane są zawiłym i często niezrozumiałym językiem, ale czasem lepiej skupić się na tym który mikrofon jest dla nas, jaki kupić by spełniał nasze wymagania i byśmy mogli stworzyć swoje własne domowe studio nagrań.
  Na stronach internetowych i forach często rozmawia się na temat mikrofonów do nagrywania instrumentów jest model Audio Technica MB-2k. Jest to mikrofon dynamiczny, który ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, oznacza to, że za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujemy porządny sprzęt do nagrywania. Mikrofon Audio Technica MB-2k posiada pasmo przenoszenia: 60- 14kHz i jest wysoce odporny na sprzężenia i zakłócenia.
  Niektóre mikrofony pomimo zaleceń do których zostały zbudowane, są używane w różnych celach. Jednym z najpopularniejszych jest Behringer C-1, który przykuwa już ceną. Behringer C-1 nie kosztuje dużo a mimo to jest profesjonalnym mikrofonem do użytku studyjnego. Za jego pomocą nagramy instrumenty, wokal a nawet nagłośnimy dźwięk.
  Niektórzy potrzebują mikrofonów do innych celów niż te muzyczne i chodzi tu głównie o rozmowy przez internet. W takim celu warto rozejrzeć się za mikrofonami USB, które są łatwe w obsłudze i zapewniają wyraźne i czyste brzmienie. Doskonałym wyborem jest mikrofon Samson Go Mic Direct USB. To niepozornie wyglądające urządzenie zaskakuje swoją jakością, jest bardzo wygodny, niedrogi i jest przenośny, co jest wielką zaletą dla wszystkich użytkowników laptopów, którym zdarza się korzystać z mikrofonu w terenie.

  Podsumowanie
  Tworząc własne domowe studio musimy zwracać największą uwagę na to, by nagrania były w jak najlepszej jakości, a co za tym idzie, należy używać dobrego sprzętu. Dobry nie musi oznaczać drogi, dlatego nagrywanie w domu nie musi wiązać się z wysokimi kosztami, dlatego każdy kto chce nagrywać w domowym zaciszu znajdzie coś dla siebie, a wspomniane wcześniej mikrofony bez wątpienia znajdą uznanie wśród kolejnych muzyków, poszerzając tym samym już i tak szerokie grono ich zadowolonych posiadaczy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl