Monitory studyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Monitory studyjne

Poradniki dla muzyków w grupie Monitory studyjne

Śpiewać każdy może?

Śpiewać każdy może?

Czy jest ktoś, kto nie zadał sobie tego pytania? Czy jest ktoś, kto śpiewając za Jerzym Stuhrem nie dodawał sobie animuszu powtarzając słynną frazę ?ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi?? Na niej zazwyczaj kończy się znajomość tej piosenki i zaczyna ?lalalala?. Znamy ten scenariusz. A może by (...)


Mikrofony i akcesoria, Monitory studyjne, Mikrofony

Jak nagrać wokal?

Jak nagrać wokal?

Dobrze nagrać wokal jest pewnym wyzwaniem, ale przy zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przy zgromadzeniu odpowiedniego sprzętu wcale nie jest to takie skomplikowane. Możemy sami w domu zorganizować sobie takie domowe studio, w którym to będziemy mogli tego rodzaju nagrania realizować.Domowe studio (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony

Jakie monitory studyjne wybrać?

Jakie monitory studyjne wybrać?

Monitory studyjne są jednym z podstawowych jak nie najważniejszych narzędzi jakich potrzebują producenci muzyczni, nawet Ci początkujący. Najlepsza gitara, mikrofon, efekty czy nawet drogie kable nic nam nie pomogą, gdy na końcu łańcucha sprzętu umieścimy małe głośniczki komputerowe, przez które (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne

Miksowanie w mono - dlaczego jest ważne?

Miksowanie w mono - dlaczego jest ważne?

Miksowanie to nie tylko dobór odpowiednich poziomów, brzmienia czy też charakteru muzyki. Bardzo ważnym elementem tego procesu jest również umiejętność przewidywania tego, w jakich warunkach materiał będzie odsłuchiwany - w końcu nie każdy dysponuje studyjnej jakości kolumnami czy też słuchawkami, (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Każdy profesjonalny - lub dążący do profesjonalizmu realizator dźwięku powinien zadbać o to, aby w jego studio nagrania odbywały się z najniższym możliwym opóźnieniem - ponieważ to właśnie ono jest w stanie skutecznie popsuć nie tylko renomę jego pracy, lecz także - co najważniejsze finalne (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Monitory studyjne

Wybrani producenci w grupie Monitory studyjne

 • ADAM Audio

  Firma ADAM Audio została założona w marcu 1999 r. W Berlinie. Od tego czasu firma rozwija, produkuje i dystrybuuje głośniki w dziedzinie Professional Audio. Opracowanie głośnika wysokotonowego X-ART (eXtended Accelerating Ribbon Technology) w (...)


 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Dynaudio

  Dynaudio to duńska firma, założona przez grupę inżynierów, dzielących wspólną pasję jaką było słuchanie muzyki. Powstała z pasji do muzyki zespołu inżynierów, który postawił sobie ambitny cel stworzenia zupełnie nowej, nowoczesnej generacji (...)


 • EVE Audio

  Firma EVE AUDIO zajmuje się produkcją monitorów studyjnych bardzo wysokiej jakości. Firma korzeniami sięga do Adam Audio, której współtwórca i były prezes Roland Stenz oraz Kerstin Mischke - była szefowa marketingu, założyli wspólnie nową firmę o (...)


 • IK Multimedia

  Wszystko zaczęło się w małym miasteczku w północnych Włoszech. Nie tylko małe miasteczko, ale miasto bogate w dziedzictwo - dziedzictwo innowacji. Miasto znane jako światowa stolica samochodów sportowych, znane również z wykwintnej kuchni i miejsca (...)


 • JBL

  JBL to amerykańska firma należąca do koncernu Harman International. Została założona w 1946 roku i początkowo produkowała głośniki oraz związaną z tym elektronikę. Obecnie firma zajmuje się projektowaniem oraz produkcją sprzętu audio na światową (...)


 • Kurzweil

  Na rynku muzycznym znajdziemy instrumenty klawiszowe tworzone przez wielu uznanych producentów, takich jak miedzy innymi Yamaha, Casio czy Roland. Oznacza to, że tak duża konkurencja wymaga na innych firmach zastosowanie strategii, która pozwoli na (...)


 • M Audio

  M-Audio to jedna z najbardziej szanowanych nazw w interfejsie komputera muzycznego i rozwiązaniach integrujących studio, produktach klawiatury i kontrolera oraz niezbędnym sprzęcie muzycznym od mikrofonów po monitory studyjne. Firma M-Audio została (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Monkey Banana

  Monkey Banana to niemiecka firma pro-audio posiadająca w swojej ofercie szeroką ofertę aktywnych monitorów, produktów dedykowanych do realizacji nagrań. Firma za cel postawiła sobie połączenie zaawansowanej technologii i przemyślanej konstrukcji z (...)


 • Palmer

  Czasy się zmieniają, nie inaczej dzieje się z marką Palmer. Od 1980 roku z pasją pracujemy nad tym, by muzycy i inżynierowie dźwięku mogli jak najlepiej realizować swe pomysły muzyczno-brzmieniowe. Od tego czasu marka Palmer bardzo się rozwinęła, (...)


 • Presonus

  Mieszkamy i pracujemy w Baton Rouge, Louisiana, Cajun Country, USA. To bogata jambalaya jazzu, bluesa, rocka, zydeco, metalu, folku i muzyki chrześcijańskiej, która nieustannie wypełnia nasze życie. Nagrywamy w naszych sypialniach, prowadzimy (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Monitory studyjne w naszym sklepie muzycznym

  Monitory studyjne to specjalny typ głośników, przeznaczonych do profesjonalnej pracy nad dźwiękiem nagranym w trakcie sesji, lub generowanym przez syntezatory. W odróżnieniu od zwykłych głośników, monitory odsłuchowe nie „upiększają” brzmienia poprzez podbicie basów i inne zmiany w częstotliwościach, lecz możliwie najwierniej reprodukują dźwięk z wysyłanego do nich sygnału. Dzięki temu, korzystając z monitorów odsłuchowych, słyszy się dźwięk odpowiadający rzeczywistemu nagraniu, a nie jego zniekształconą wersję, co ma niebagatelne znaczenie przy ustawianiu miksu i masteringu materiału.

  Wśród monitorów studyjnych wyróżnić można: monitory aktywne – z wbudowanymi wzmacniaczami oraz pasywne – wymagające podłączenia do wzmacniacza, monitory dwudrożne- o osobnych głośnikach średnich i niskich tonów, monitory Bi-amplifikowane – z osobnymi wzmacniaczami dla głośnika średnio i wysoko-tonowego, oraz monitory typu bass-reflex z tunelem rezonansowym.

  Monitory dzieli się także na trzy podstawowe typy – monitory bliskiego pola, monitory średniego pola, monitory dalekiego pola. Niewielkie monitory bliskiego pola montuje się w niewielkiej odległości od stanowiska producenta, zwłaszcza w niewielkich studiach o słabym lub bez dostosowania akustycznego. Monitory średniego i dużego pola dobrze sprawdzają się w większych studiach z dostosowaniem akustycznym.

  W ofercie znajdują się monitory firm ADAM, EVE Audio, M-Audio, Yamaha, Tannoy, Resident Audio, Samson, Mackie, Monkey Banana, KRK, Even, Focal Alpha, JBL, Dynaudio, Akai, Alesis, APS.
  Oprócz monitorów w naszym sklepie muzycznym znaleźć można również podkładki akustyczne i stojaki, pozwalające uniknąć rezonansu obudowy monitora z biurkiem czy ścianą.

  Ciekawostka
  W latach 20. i 30. monitorów studyjnych używano głównie w celu wykrycia zakłóceń i oczywistych problemów technicznych. Jednak już w 1944 Altec Lansing wprowadził na rynek pierwszy monitor studyjny zapewniający dźwięk wysokiej jakości. Jednym z ich pierwszych konkurentów był brytyjski Tannoy, a później JBL. Z kolei w latach 80. upowszechniły się monitory bliskiego pola, wówczas głównie Yamaha NS-10.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl