Monitory studyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Monitory studyjne

Poradniki dla muzyków w grupie Monitory studyjne

Śpiewać każdy może?

Śpiewać każdy może?

Czy jest ktoś, kto nie zadał sobie tego pytania? Czy jest ktoś, kto śpiewając za Jerzym Stuhrem nie dodawał sobie animuszu powtarzając słynną frazę ?ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi?? Na niej zazwyczaj kończy się znajomość tej piosenki i zaczyna ?lalalala?. Znamy ten scenariusz. A może by (...)


Mikrofony i akcesoria, Monitory studyjne, Mikrofony

Jak nagrać wokal?

Jak nagrać wokal?

Dobrze nagrać wokal jest pewnym wyzwaniem, ale przy zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przy zgromadzeniu odpowiedniego sprzętu wcale nie jest to takie skomplikowane. Możemy sami w domu zorganizować sobie takie domowe studio, w którym to będziemy mogli tego rodzaju nagrania realizować.Domowe studio (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony

Mobilne monitory odsłuchowe bliskiego pola

Mobilne monitory odsłuchowe bliskiego pola

KRK GoAux - przekształć dowolną przestrzeń w swoje studio!Mobilne monitory odsłuchowe bliskiego pola KRK z serii GoAux zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić doskonały dźwięk w dowolnym miejscu, w którym się znajdą. Jest to idealne rozwiązanie dla podróżujących muzyków i inżynierów dźwięku. (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne

Jakie monitory studyjne wybrać?

Jakie monitory studyjne wybrać?

Monitory studyjne są jednym z podstawowych jak nie najważniejszych narzędzi jakich potrzebują producenci muzyczni, nawet Ci początkujący. Najlepsza gitara, mikrofon, efekty czy nawet drogie kable nic nam nie pomogą, gdy na końcu łańcucha sprzętu umieścimy małe głośniczki komputerowe, przez które (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne

Miksowanie w mono - dlaczego jest ważne?

Miksowanie w mono - dlaczego jest ważne?

Miksowanie to nie tylko dobór odpowiednich poziomów, brzmienia czy też charakteru muzyki. Bardzo ważnym elementem tego procesu jest również umiejętność przewidywania tego, w jakich warunkach materiał będzie odsłuchiwany - w końcu nie każdy dysponuje studyjnej jakości kolumnami czy też słuchawkami, (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Każdy profesjonalny - lub dążący do profesjonalizmu realizator dźwięku powinien zadbać o to, aby w jego studio nagrania odbywały się z najniższym możliwym opóźnieniem - ponieważ to właśnie ono jest w stanie skutecznie popsuć nie tylko renomę jego pracy, lecz także - co najważniejsze finalne (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Monitory studyjne

Wybrani producenci w grupie Monitory studyjne

 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • JBL

  JBL to amerykańska firma należąca do koncernu Harman International. Została założona w 1946 roku i początkowo produkowała głośniki oraz związaną z tym elektronikę. Obecnie firma zajmuje się projektowaniem oraz produkcją sprzętu audio na światową (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Monitory studyjne w naszym sklepie muzycznym

  Monitory studyjne to specjalny typ głośników, przeznaczonych do profesjonalnej pracy nad dźwiękiem nagranym w trakcie sesji, lub generowanym przez syntezatory. W odróżnieniu od zwykłych głośników, monitory odsłuchowe nie „upiększają” brzmienia poprzez podbicie basów i inne zmiany w częstotliwościach, lecz możliwie najwierniej reprodukują dźwięk z wysyłanego do nich sygnału. Dzięki temu, korzystając z monitorów odsłuchowych, słyszy się dźwięk odpowiadający rzeczywistemu nagraniu, a nie jego zniekształconą wersję, co ma niebagatelne znaczenie przy ustawianiu miksu i masteringu materiału.

  Wśród monitorów studyjnych wyróżnić można: monitory aktywne – z wbudowanymi wzmacniaczami oraz pasywne – wymagające podłączenia do wzmacniacza, monitory dwudrożne- o osobnych głośnikach średnich i niskich tonów, monitory Bi-amplifikowane – z osobnymi wzmacniaczami dla głośnika średnio i wysoko-tonowego, oraz monitory typu bass-reflex z tunelem rezonansowym.

  Monitory dzieli się także na trzy podstawowe typy – monitory bliskiego pola, monitory średniego pola, monitory dalekiego pola. Niewielkie monitory bliskiego pola montuje się w niewielkiej odległości od stanowiska producenta, zwłaszcza w niewielkich studiach o słabym lub bez dostosowania akustycznego. Monitory średniego i dużego pola dobrze sprawdzają się w większych studiach z dostosowaniem akustycznym.

  W ofercie znajdują się monitory firm ADAM, EVE Audio, M-Audio, Yamaha, Tannoy, Resident Audio, Samson, Mackie, Monkey Banana, KRK, Even, Focal Alpha, JBL, Dynaudio, Akai, Alesis, APS.
  Oprócz monitorów w naszym sklepie muzycznym znaleźć można również podkładki akustyczne i stojaki, pozwalające uniknąć rezonansu obudowy monitora z biurkiem czy ścianą.

  Ciekawostka
  W latach 20. i 30. monitorów studyjnych używano głównie w celu wykrycia zakłóceń i oczywistych problemów technicznych. Jednak już w 1944 Altec Lansing wprowadził na rynek pierwszy monitor studyjny zapewniający dźwięk wysokiej jakości. Jednym z ich pierwszych konkurentów był brytyjski Tannoy, a później JBL. Z kolei w latach 80. upowszechniły się monitory bliskiego pola, wówczas głównie Yamaha NS-10.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl