Monitory studyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Monitory studyjne

Wybrani producenci w grupie Monitory studyjne

 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • APS

  APS to polski producent najwyżej jakości monitorów studyjnych. Od 2006 roku firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w Polsce i na świecie. Dzięki tego typu kontaktom, do perfekcji dopracowywana jest specyfikacja każdego produktu. Na znakomitą (...)


 • JBL

  JBL to amerykańska firma należąca do koncernu Harman International. Została założona w 1946 roku i początkowo produkowała głośniki oraz związaną z tym elektronikę. Obecnie firma zajmuje się projektowaniem oraz produkcją sprzętu audio na światową (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Monitory studyjne w naszym sklepie muzycznym

  Monitory studyjne to specjalny typ głośników, przeznaczonych do profesjonalnej pracy nad dźwiękiem nagranym w trakcie sesji, lub generowanym przez syntezatory. W odróżnieniu od zwykłych głośników, monitory odsłuchowe nie „upiększają” brzmienia poprzez podbicie basów i inne zmiany w częstotliwościach, lecz możliwie najwierniej reprodukują dźwięk z wysyłanego do nich sygnału. Dzięki temu, korzystając z monitorów odsłuchowych, słyszy się dźwięk odpowiadający rzeczywistemu nagraniu, a nie jego zniekształconą wersję, co ma niebagatelne znaczenie przy ustawianiu miksu i masteringu materiału.

  Wśród monitorów studyjnych wyróżnić można: monitory aktywne – z wbudowanymi wzmacniaczami oraz pasywne – wymagające podłączenia do wzmacniacza, monitory dwudrożne- o osobnych głośnikach średnich i niskich tonów, monitory Bi-amplifikowane – z osobnymi wzmacniaczami dla głośnika średnio i wysoko-tonowego, oraz monitory typu bass-reflex z tunelem rezonansowym.

  Monitory dzieli się także na trzy podstawowe typy – monitory bliskiego pola, monitory średniego pola, monitory dalekiego pola. Niewielkie monitory bliskiego pola montuje się w niewielkiej odległości od stanowiska producenta, zwłaszcza w niewielkich studiach o słabym lub bez dostosowania akustycznego. Monitory średniego i dużego pola dobrze sprawdzają się w większych studiach z dostosowaniem akustycznym.

  W ofercie znajdują się monitory firm ADAM, EVE Audio, M-Audio, Yamaha, Tannoy, Resident Audio, Samson, Mackie, Monkey Banana, KRK, Even, Focal Alpha, JBL, Dynaudio, Akai, Alesis, APS.
  Oprócz monitorów w naszym sklepie muzycznym znaleźć można również podkładki akustyczne i stojaki, pozwalające uniknąć rezonansu obudowy monitora z biurkiem czy ścianą.

  Ciekawostka
  W latach 20. i 30. monitorów studyjnych używano głównie w celu wykrycia zakłóceń i oczywistych problemów technicznych. Jednak już w 1944 Altec Lansing wprowadził na rynek pierwszy monitor studyjny zapewniający dźwięk wysokiej jakości. Jednym z ich pierwszych konkurentów był brytyjski Tannoy, a później JBL. Z kolei w latach 80. upowszechniły się monitory bliskiego pola, wówczas głównie Yamaha NS-10.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl