Karty dźwiękowe, interfejsy

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Poradniki dla muzyków w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Wybór interfejsu audio

Wybór interfejsu audio

 Interfejsy audio są urządzeniami służącymi do połączenia naszego mikrofonu lub instrumentu z komputerem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez problemów nagrać ścieżkę dźwiękową naszego wokalu lub instrumentu muzycznego na komputerze. Oczywiście nasz komputer musi być wyposażony w (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording

ABC kontrolera USB

ABC kontrolera USB

Świat idzie do przodu. Efektem tego na przełomie ostatnich lat jest zmieniająca się sylwetka DJ?a. Bardzo często zamiast tradycyjnej konsoli spotykamy komputer wraz z pewnym urządzeniem.Zazwyczaj niewielkich rozmiarów, lekki, mający znacznie więcej możliwości niż tradycyjna konsola, kontroler usb. (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Domowe studio nie ogranicza twoich możliwości, wręcz przeciwnie!Ogólnie pojęty homerecording w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Możliwości techniczne, dostęp do sprzętu pozwala na profesjonalne nagrania w zaciszu domowym. Wielu gitarzystów może więc zrezygnować ze stresującego i (...)


Gitary elektryczne, Gitary basowe, Mikrofony i akcesoria, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Karty dźwiękowe, interfejsy, Mikrofony, Oprogramowanie

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Każdy profesjonalny - lub dążący do profesjonalizmu realizator dźwięku powinien zadbać o to, aby w jego studio nagrania odbywały się z najniższym możliwym opóźnieniem - ponieważ to właśnie ono jest w stanie skutecznie popsuć nie tylko renomę jego pracy, lecz także - co najważniejsze finalne (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Wybrani producenci w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Arturia

  Arturia to francuska firma działająca w 55 krajach, posiada swoje biura we Francji, Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania muzycznego oraz instrumentów jak np. syntezatory, klawiatury sterujące dla (...)


 • Audient

  Audient to uznany na świecie brytyjski producent zaawansowanych interfejsów audio, referencyjnych przedwzmacniaczy mikrofonowych oraz doskonałych, analogowych konsolet studyjnych, zaprojektowanych z myślą o wysokich wymaganiach profesjonalistów. (...)


 • Behringer

  Behringer, to niemiecka firma założona przez Uli Behringera. Od 15 lat na rynku światowym, systematycznie rozszerza swój asortyment. Behringer oferuje ogromną ilość efektów gitarowych, cyfrowych procesorów dźwięku, nagłośnienia, wzmacniaczy oraz (...)


 • Focusrite

  Wierzymy w wzbogacanie życia ludzi poprzez muzykę i jesteśmy dumni, że możemy odegrać naszą małą rolę w tym ogromnym przedsięwzięciu. Tworzymy interfejsy audio i to wszystko, co robimy. Zadaniem interfejsu audio jest siedzenie między tobą a twoim (...)


 • Hotone

  Firma Changsha Hotone Audio Co., Ltd. została założona 5 listopada 2012 r., A 15 stycznia 2013 r. Stała się zarejestrowaną „Chińską Republiką Ludową Hongkong / Makau Overseas Investment Enterprise (Joint Venture)” w ramach Changsha (...)


 • IK Multimedia

  Wszystko zaczęło się w małym miasteczku w północnych Włoszech. Nie tylko małe miasteczko, ale miasto bogate w dziedzictwo - dziedzictwo innowacji. Miasto znane jako światowa stolica samochodów sportowych, znane również z wykwintnej kuchni i miejsca (...)


 • M Audio

  M-Audio to jedna z najbardziej szanowanych nazw w interfejsie komputera muzycznego i rozwiązaniach integrujących studio, produktach klawiatury i kontrolera oraz niezbędnym sprzęcie muzycznym od mikrofonów po monitory studyjne. Firma M-Audio została (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • MOTU

  Firma MOTU powstała w 1980 roku w Cambridge w amerykańskim stanie Massachusetts. Już cztery lata później, na rynek weszły pierwsze produkty tego producenta. Dzisiaj MOTU jest światowym liderem rozwoju cyfrowych rozwiązań produkcji audio i wideo (...)


 • Presonus

  Mieszkamy i pracujemy w Baton Rouge, Louisiana, Cajun Country, USA. To bogata jambalaya jazzu, bluesa, rocka, zydeco, metalu, folku i muzyki chrześcijańskiej, która nieustannie wypełnia nasze życie. Nagrywamy w naszych sypialniach, prowadzimy (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Solid State Logic

  Solid State Logic to brytyjski producent profesjonalnego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1969 roku w hrabstwie Oxfrodshire w Anglii, a jej założycielem był Colin Sanders. Pierwszym produktem był półprzewodnikowy układ sterowania do organów (...)


 • Sontronics

  Sontronics to brytyjska firma, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku muzycznym, dzięki niezawodnym mikrofonom i niezbędnym do ich użytkowania akcesoriom. Firma dostarcza najwyższej jakości produkty, które doskonale spisują się na (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Karty dźwiękowe, interfejsy w naszym sklepie muzycznym

  Komputer jest bardzo często domowym centrum dźwiękowym. Służy do słuchania muzyki, nagrywania i obróbki dźwięku, ale czy wystarczy mieć jakikolwiek komputer, sprzęt do nagrywania i program do obróbki? Teoretyczne tak, ale w praktyce wiele zależy od karty dźwiękowej, ponieważ od jej jakości zależy także jakość naszych nagrań.

  Karta dźwiękowa, nazywana także kartą muzyczną jest zazwyczaj wbudowana w kartę muzyczną komputera, ale ich możliwości są często ograniczone do podstawowych czynności. Co trzeba zrobić by używać komputera jako swojej domowej centrali do nagrywania? Wystarczy wymienić kartę dźwiękową, a tych na rynku nie brakuje. Jeżeli ktoś nie chce wymieniać karty, zawsze może kupić zewnętrzną kartę dźwiękową, nazywaną również interfejsem audio.

  Budujemy domowe studio
  Wiemy już jak ważną rolę spełnia karta dźwiękowa, ale czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze? Jest kilka cech, na które trzeba zwracać uwagę przy kupnie takiego sprzętu. Należy sprawdzić jakie możliwości oferuje dany model i do jakiej latencji pozwala zejść. Latencja jest to opóźnienie dźwięku, które potrafi być bardzo uciążliwe kiedy jest zbyt duże. Tłumacząc to wprost – jeżeli szarpniemy strunę gitary to dźwięk usłyszymy dopiero po pewnym czasie, ale nie ma się czym martwić, ponieważ latencja jest liczona w milisekundach. Karta dźwiękowa ESI Maya 44 PCI jest doskonałym wyborem dla wszystkich muzyków, którzy potrzebują najlepszej jakości i najniższej latencji, która w tym modelu wynosi zaledwie 1ms, co jest wynikiem nieodczuwalnym i zapewnia bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie.

  Istnieją także zewnętrzne karty dźwiękowe, nazywane interfejsami. Zaletą takiego sprzętu jakim jest interfejs audio, jest jego łatwość w obsłudze. Wystarczy tylko wpiąć interfejs audio do wejścia USB i to wszystko. Gitarzyści bardzo chętnie wybierają interfejs audio Line 6 Pod Studio GX, który praktycznie eliminuje opóźnienia i zapewnia wygodne i sprawne nagrywanie, oraz co najważniejsze – w bardzo dobrej jakości. Jeżeli zależy nam na szerszym wachlarzu możliwości wykraczającym poza nagrywanie wyłącznie gitary, warto zastanowić się nad modelem Alesis iO2 Express, który również może służyć do nagrywania gitary, ale dzięki możliwości podłączenia dwóch mikrofonów, interfejs audio sprawdza się także doskonale jako sprzęt do nagrywania wokalu lub instrumentów akustycznych, które brzmią znacznie naturalniej jeśli są nagrywane za pomocą mikrofonu. Interfejs Alesis iO2 Express nie bez powodu zyskał miano jednego z najczęściej wybieranych zewnętrznych kart dźwiękowych, a jego wybór jest bardzo dobrym krokiem w stronę tworzenia domowego studia nagrań.

  Podsumowanie
  Technika idzie naprzód i nie musimy wynajmować drogiego studia jeśli zamierzamy nagrać coś w porządnej jakości. Dziś wystarczy karta dźwiękowa i chęci. Z roku na rok na rynku jest coraz więcej sprzętu do nagrywania i odtwarzania, który zdobywa serca muzyków i wszystkich tych, którym zależy zarówno na najwyższej jakości nagrywania jak i odtwarzania.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl