Karty dźwiękowe, interfejsy

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Poradniki dla muzyków w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Wybór interfejsu audio

Wybór interfejsu audio

 Interfejsy audio są urządzeniami służącymi do połączenia naszego mikrofonu lub instrumentu z komputerem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez problemów nagrać ścieżkę dźwiękową naszego wokalu lub instrumentu muzycznego na komputerze. Oczywiście nasz komputer musi być wyposażony w (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording

ABC kontrolera USB

ABC kontrolera USB

Świat idzie do przodu. Efektem tego na przełomie ostatnich lat jest zmieniająca się sylwetka DJ?a. Bardzo często zamiast tradycyjnej konsoli spotykamy komputer wraz z pewnym urządzeniem.Zazwyczaj niewielkich rozmiarów, lekki, mający znacznie więcej możliwości niż tradycyjna konsola, kontroler usb. (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Domowe studio nie ogranicza twoich możliwości, wręcz przeciwnie!Ogólnie pojęty homerecording w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Możliwości techniczne, dostęp do sprzętu pozwala na profesjonalne nagrania w zaciszu domowym. Wielu gitarzystów może więc zrezygnować ze stresującego i (...)


Gitary elektryczne, Gitary basowe, Mikrofony i akcesoria, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Karty dźwiękowe, interfejsy, Mikrofony, Oprogramowanie

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Latencja - co to jest i jak sobie z tym radzić?

Każdy profesjonalny - lub dążący do profesjonalizmu realizator dźwięku powinien zadbać o to, aby w jego studio nagrania odbywały się z najniższym możliwym opóźnieniem - ponieważ to właśnie ono jest w stanie skutecznie popsuć nie tylko renomę jego pracy, lecz także - co najważniejsze finalne (...)


Karty dźwiękowe, interfejsy, Sprzęt studyjny, Homerecording, Monitory studyjne, Mikrofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Wybrani producenci w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Art

  ART to firma, którą tworzą muzycy, inżynierowie i entuzjaści nagrań, wprowadziła serię innowacyjnych produktów audio zaprojektowanych z myślą o potrzebach muzyków. Produkty ART zyskały lojalność klientów na całym świecie, są niezbędne w klubach (...)


 • Arturia

  Arturia to francuska firma działająca w 55 krajach, posiada swoje biura we Francji, Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania muzycznego oraz instrumentów jak np. syntezatory, klawiatury sterujące dla (...)


 • Audient

  Audient to uznany na świecie brytyjski producent zaawansowanych interfejsów audio, referencyjnych przedwzmacniaczy mikrofonowych oraz doskonałych, analogowych konsolet studyjnych, zaprojektowanych z myślą o wysokich wymaganiach profesjonalistów. (...)


 • Behringer

  Behringer, to niemiecka firma założona przez Uli Behringera. Od 15 lat na rynku światowym, systematycznie rozszerza swój asortyment. Behringer oferuje ogromną ilość efektów gitarowych, cyfrowych procesorów dźwięku, nagłośnienia, wzmacniaczy oraz (...)


 • Focusrite

  Wierzymy w wzbogacanie życia ludzi poprzez muzykę i jesteśmy dumni, że możemy odegrać naszą małą rolę w tym ogromnym przedsięwzięciu. Tworzymy interfejsy audio i to wszystko, co robimy. Zadaniem interfejsu audio jest siedzenie między tobą a twoim (...)


 • IK Multimedia

  Wszystko zaczęło się w małym miasteczku w północnych Włoszech. Nie tylko małe miasteczko, ale miasto bogate w dziedzictwo - dziedzictwo innowacji. Miasto znane jako światowa stolica samochodów sportowych, znane również z wykwintnej kuchni i miejsca (...)


 • Line 6

  Line6 to firma produkująca gitary elektryczne, gitary akustyczne, wzmacniacze gitarowe, efekty gitarowe, a także okazjonalnie struny do gitar. Spółka została założona w połowie lat 90-tych XX wieku w Calabasas w Kalifornii. Line6 wprowadził do (...)


 • M Audio

  M-Audio to jedna z najbardziej szanowanych nazw w interfejsie komputera muzycznego i rozwiązaniach integrujących studio, produktach klawiatury i kontrolera oraz niezbędnym sprzęcie muzycznym od mikrofonów po monitory studyjne. Firma M-Audio została (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Nux

  NUX jest jednym z 3 znaków towarowych należących do Cherub Technology Co., Ltd. Po raz pierwszy wprowadzono go w 2005 roku z myślą o zapewnieniu miłośnikom muzyki i muzykom niedrogiego, a jednocześnie doskonałej jakości sprzętu. Na razie NUX (...)


 • Presonus

  Mieszkamy i pracujemy w Baton Rouge, Louisiana, Cajun Country, USA. To bogata jambalaya jazzu, bluesa, rocka, zydeco, metalu, folku i muzyki chrześcijańskiej, która nieustannie wypełnia nasze życie. Nagrywamy w naszych sypialniach, prowadzimy (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Karty dźwiękowe, interfejsy w naszym sklepie muzycznym

  Komputer jest bardzo często domowym centrum dźwiękowym. Służy do słuchania muzyki, nagrywania i obróbki dźwięku, ale czy wystarczy mieć jakikolwiek komputer, sprzęt do nagrywania i program do obróbki? Teoretyczne tak, ale w praktyce wiele zależy od karty dźwiękowej, ponieważ od jej jakości zależy także jakość naszych nagrań.

  Karta dźwiękowa, nazywana także kartą muzyczną jest zazwyczaj wbudowana w kartę muzyczną komputera, ale ich możliwości są często ograniczone do podstawowych czynności. Co trzeba zrobić by używać komputera jako swojej domowej centrali do nagrywania? Wystarczy wymienić kartę dźwiękową, a tych na rynku nie brakuje. Jeżeli ktoś nie chce wymieniać karty, zawsze może kupić zewnętrzną kartę dźwiękową, nazywaną również interfejsem audio.

  Budujemy domowe studio
  Wiemy już jak ważną rolę spełnia karta dźwiękowa, ale czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze? Jest kilka cech, na które trzeba zwracać uwagę przy kupnie takiego sprzętu. Należy sprawdzić jakie możliwości oferuje dany model i do jakiej latencji pozwala zejść. Latencja jest to opóźnienie dźwięku, które potrafi być bardzo uciążliwe kiedy jest zbyt duże. Tłumacząc to wprost – jeżeli szarpniemy strunę gitary to dźwięk usłyszymy dopiero po pewnym czasie, ale nie ma się czym martwić, ponieważ latencja jest liczona w milisekundach. Karta dźwiękowa ESI Maya 44 PCI jest doskonałym wyborem dla wszystkich muzyków, którzy potrzebują najlepszej jakości i najniższej latencji, która w tym modelu wynosi zaledwie 1ms, co jest wynikiem nieodczuwalnym i zapewnia bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie.

  Istnieją także zewnętrzne karty dźwiękowe, nazywane interfejsami. Zaletą takiego sprzętu jakim jest interfejs audio, jest jego łatwość w obsłudze. Wystarczy tylko wpiąć interfejs audio do wejścia USB i to wszystko. Gitarzyści bardzo chętnie wybierają interfejs audio Line 6 Pod Studio GX, który praktycznie eliminuje opóźnienia i zapewnia wygodne i sprawne nagrywanie, oraz co najważniejsze – w bardzo dobrej jakości. Jeżeli zależy nam na szerszym wachlarzu możliwości wykraczającym poza nagrywanie wyłącznie gitary, warto zastanowić się nad modelem Alesis iO2 Express, który również może służyć do nagrywania gitary, ale dzięki możliwości podłączenia dwóch mikrofonów, interfejs audio sprawdza się także doskonale jako sprzęt do nagrywania wokalu lub instrumentów akustycznych, które brzmią znacznie naturalniej jeśli są nagrywane za pomocą mikrofonu. Interfejs Alesis iO2 Express nie bez powodu zyskał miano jednego z najczęściej wybieranych zewnętrznych kart dźwiękowych, a jego wybór jest bardzo dobrym krokiem w stronę tworzenia domowego studia nagrań.

  Podsumowanie
  Technika idzie naprzód i nie musimy wynajmować drogiego studia jeśli zamierzamy nagrać coś w porządnej jakości. Dziś wystarczy karta dźwiękowa i chęci. Z roku na rok na rynku jest coraz więcej sprzętu do nagrywania i odtwarzania, który zdobywa serca muzyków i wszystkich tych, którym zależy zarówno na najwyższej jakości nagrywania jak i odtwarzania.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl