Karty dźwiękowe, interfejsy

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

Wybrani producenci w grupie Karty dźwiękowe, interfejsy

 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Ketron

  Ketron powstał w 1981 roku we Włoszech (Ancona). Od początku swej działalności kładzie nacisk na wdrażanie najnowszych rozwiązań i technologii. Ketron jest jedną z unikalnych firm, która przede wszystkim bazuje na opiniach, gustach i pomysłach (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • Nux

  NUX jest jednym z 3 znaków towarowych należących do Cherub Technology Co., Ltd. Po raz pierwszy wprowadzono go w 2005 roku z myślą o zapewnieniu miłośnikom muzyki i muzykom niedrogiego, a jednocześnie doskonałej jakości sprzętu. Na razie NUX (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


 • Roland

  Roland to jedna z największych firm działających w światowym elektronicznym przemyśle muzycznym, która powstała 18 kwietnia 1972 roku w Osace. Celem założycieli była produkcja instrumentów muzycznych z zastosowaniem elektronicznej technologii. Aby (...)


 • Shure

  Nazwa SHURE od ponad 80 lat jest nierozerwalnie związana z przemysłem rozrywkowym, a w szczególności z mikrofonami. W każdej dziedzinie muzycznej, nagłośnieniowej, radiowej, telewizyjnej, czy filmowej - produkty Shure oferują czysty, naturalny (...)


 • Steinberg

  Steinberg Media Technologies GmbH niemiecka firma zajmująca się oprogramowaniem i sprzętem muzycznym, mieszcząca się w Hamburgu. Produkuje głównie oprogramowanie do cyfrowej obróbki dźwięku, jego miksu i masteringu, a także instrumenty wirtualne. (...)


 • ZooM

  ZOOM to założony 1990 japoński producent efektów elektronicznych. Oferuje cyfrowe przenośne studia nagrań, rhytmtraki oraz procesory i multiefekty do gitar akustycznych,elektrycznych i basowych., , (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Karty dźwiękowe, interfejsy w naszym sklepie muzycznym

  Komputer jest bardzo często domowym centrum dźwiękowym. Służy do słuchania muzyki, nagrywania i obróbki dźwięku, ale czy wystarczy mieć jakikolwiek komputer, sprzęt do nagrywania i program do obróbki? Teoretyczne tak, ale w praktyce wiele zależy od karty dźwiękowej, ponieważ od jej jakości zależy także jakość naszych nagrań.

  Karta dźwiękowa, nazywana także kartą muzyczną jest zazwyczaj wbudowana w kartę muzyczną komputera, ale ich możliwości są często ograniczone do podstawowych czynności. Co trzeba zrobić by używać komputera jako swojej domowej centrali do nagrywania? Wystarczy wymienić kartę dźwiękową, a tych na rynku nie brakuje. Jeżeli ktoś nie chce wymieniać karty, zawsze może kupić zewnętrzną kartę dźwiękową, nazywaną również interfejsem audio.

  Budujemy domowe studio
  Wiemy już jak ważną rolę spełnia karta dźwiękowa, ale czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze? Jest kilka cech, na które trzeba zwracać uwagę przy kupnie takiego sprzętu. Należy sprawdzić jakie możliwości oferuje dany model i do jakiej latencji pozwala zejść. Latencja jest to opóźnienie dźwięku, które potrafi być bardzo uciążliwe kiedy jest zbyt duże. Tłumacząc to wprost – jeżeli szarpniemy strunę gitary to dźwięk usłyszymy dopiero po pewnym czasie, ale nie ma się czym martwić, ponieważ latencja jest liczona w milisekundach. Karta dźwiękowa ESI Maya 44 PCI jest doskonałym wyborem dla wszystkich muzyków, którzy potrzebują najlepszej jakości i najniższej latencji, która w tym modelu wynosi zaledwie 1ms, co jest wynikiem nieodczuwalnym i zapewnia bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie.

  Istnieją także zewnętrzne karty dźwiękowe, nazywane interfejsami. Zaletą takiego sprzętu jakim jest interfejs audio, jest jego łatwość w obsłudze. Wystarczy tylko wpiąć interfejs audio do wejścia USB i to wszystko. Gitarzyści bardzo chętnie wybierają interfejs audio Line 6 Pod Studio GX, który praktycznie eliminuje opóźnienia i zapewnia wygodne i sprawne nagrywanie, oraz co najważniejsze – w bardzo dobrej jakości. Jeżeli zależy nam na szerszym wachlarzu możliwości wykraczającym poza nagrywanie wyłącznie gitary, warto zastanowić się nad modelem Alesis iO2 Express, który również może służyć do nagrywania gitary, ale dzięki możliwości podłączenia dwóch mikrofonów, interfejs audio sprawdza się także doskonale jako sprzęt do nagrywania wokalu lub instrumentów akustycznych, które brzmią znacznie naturalniej jeśli są nagrywane za pomocą mikrofonu. Interfejs Alesis iO2 Express nie bez powodu zyskał miano jednego z najczęściej wybieranych zewnętrznych kart dźwiękowych, a jego wybór jest bardzo dobrym krokiem w stronę tworzenia domowego studia nagrań.

  Podsumowanie
  Technika idzie naprzód i nie musimy wynajmować drogiego studia jeśli zamierzamy nagrać coś w porządnej jakości. Dziś wystarczy karta dźwiękowa i chęci. Z roku na rok na rynku jest coraz więcej sprzętu do nagrywania i odtwarzania, który zdobywa serca muzyków i wszystkich tych, którym zależy zarówno na najwyższej jakości nagrywania jak i odtwarzania.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl