Struny do mandoliny

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do mandoliny

Wybrani producenci w grupie Struny do mandoliny

 • Aquila

  Aquila Corde Armoniche urodziła się w latach 90. XX wieku w wyniku badań producenta strun (oraz amatorskiego producenta i lutni) Mimmo Peruffo. Na podstawie swoich badań w muzeach w całej Europie był w stanie sformułować i przekonująco ustalić (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Hannabach

  U podnóża Rudaw (Rudawy) leży malownicze miasteczko Luby, dawniej Schönbach, które można określić jako kolebkę czeskiego i niemieckiego instrumentu, którego tradycja sięga ponad 400 lat. Względnie łagodny klimat i ochrona gór, lasów sosnowych i (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Jeremi

  Firma produkująca wszelakiego rodzaju pokrowce oraz struny do instrumentów. (...)


 • LaBella

  E. & O. Mari, Inc. pozostaje najstarszym zarejestrowanym, wciąż rodzinnym i operowanym producentem strun muzycznych na świecie. Dziś E. & O. Mari / La Bella jest nadal firmą rodzinną i zarządzaną przez Olinto Mari, jego córkę Elisabetta Mari, a (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Medina Artigas

  MEDINA ARTIGAS to argentyński producent, który od 1972 roku specjalizuje się w produkcji strun do instrumentów muzycznych. Przez wiele lat prowadząca firmę rodzina muzyków zyskała uznanie i prestiż za najwyższą jakość produkowanych strun oraz (...)


 • Savarez

  Po przyjeździe z Włoch rodzina Savaresse przeprowadziła się do Paryża. Produkuje ręcznie rektyfikowane struny jelitowe, otwarte liny i rozpoczyna produkcję powlekanych strun. Udany biznes i nowe serie wykorzystujące jedwab i stal, brąz i mosiądz (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do mandoliny w naszym sklepie muzycznym

  Mandolina jest instrumentem o bardzo charakterystycznym brzmieniu, które zawdzięcza swojej konstrukcji oraz rozstawowi strun. Mandolina bardzo dobrze sprawdza się w wielu gatunkach muzycznych, szczególnie w ich akustycznych odmianach. Instrument ten możemy usłyszeć w muzyce country, bluegrass, czy w ostrzejszych odmianach muzyki rockowej. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że mandolina posiada cztery struny, lecz w rzeczywistości jest ich osiem. Struny ułożone są parami i wybrzmiewają ze sobą harmonicznie, w taki sam sposób jak w przypadku strun które spotkamy w gitarze dwunastostrunowej. Jeżeli chcemy nieco zmienić brzmienie mandoliny, wymiana strun będzie bardzo dobrym pomysłem. Jakie struny do mandoliny wybrać?

  Kupując nowy zestaw strun powinniśmy pamiętać, że mandoliny mogą występować ze zmienioną ilością strun, dlatego należy dobrać zestaw który zawiera ich dokładnie tyle ile potrzebuje nasz rodzaj instrumentu. Bardzo ważny jest wybór rozmiaru, ponieważ to właśnie on ma bezpośredni wpływ na brzmienie instrumentu oraz komfort z jakim będziemy na nim grać. Jeżeli wybieramy swoje pierwsze struny i zależy nam przede wszystkim na wygodzie, najlepszym wyborem będzie zestaw o małym rozmiarze, czyli tak zwane miękkie struny. Bardzo łatwo dociska się je do podstrunnicy i charakteryzują się one bardzo jasnym brzmieniem pełnym wysokich tonów. Mandolina jest jednak instrumentem który jest bardzo wygodny w grze, więc nawet jeśli zdecydujemy się na wybór grubszych strun, komfort gry nadal będzie na wysokim poziomie. Grubsze zestawy pozwolą wybrzmieć mandolinie cieplejszym brzmieniem z dobrze słyszalnymi średnimi i niskimi tonami, co bardzo dobrze współgra z jasnym, dzwonkowym charakterem tego instrumentu. Struny do mandoliny nie muszą być drogie aby posiadały dobrą jakość, czego dowodem mogą być niektóre komplety producentów takich jak GHS czy Dunlop.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl