Czy na pewno potrzebujesz wzmacniacza gitarowego?

Zobacz Efekty gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektryczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt studyjny, Homerecording w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Wzmacniacze i kolumny gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Zestawy głośnikowe w sklepie Muzyczny.pl

Często podróżujący muzycy nie zawsze mogą pozwolić sobie na transportowanie i dźwiganie ciężkiego back-line’u. Wzmacniacze i kolumny gitarowe, duża ilość efektów to wszystko waży, zajmuje dużo miejsca i czasami nie do końca przekłada się na funkcjonalność. Najnowsze technologie coraz częściej pozwalają na zminimalizowanie sprzętu, poszerzając jednocześnie możliwości kreowania brzmienia.

Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów na szybkie, niewymagające logistycznej „gimnastyki” zagranie na żywo jest zaopatrzenie się w rozbudowany procesor efektów gitarowych z wbudowanymi symulacjami brzmień wzmacniaczy i kolumn. Line 6 Helix LT świetnie sprawdzi się w tej roli. Urządzenie wystarczy podpiąć do systemu nagłośnieniowego i bez problemów zagrać koncert używając ulubionych brzmień i efektów gitarowych. Warto zauważyć, że współczesna technologia cyfrowa gwarantuje najlepszej jakości brzmienia, które jakością nie ustępują lampowym wzmacniaczom i analogowym efektom, jednocześnie przewyższając je czytelnością, niezawodnością i przewidywaną pracą nawet w skrajnie różnych warunkach.

W uproszczeniu, wrzucamy w plecak Helixa, na ramię zakładamy gitarę i mamy pełny, profesjonalny koncertowy zestaw i nieograniczone możliwości brzmieniowe!

Drugą sprawą jest sam system nagłośnieniowy, jakość zestawu również ma wpływ na brzmienie. My polecamy CRONO – niedrogie, lekkie, świetnie brzmiące kolumny aktywne, które bez problemu poradzą sobie zarówno z klubowymi jak i niewielkimi plenerowymi koncertami. Jest to rewelacyjne rozwiązanie również dla solistów (śpiewających gitarzystów).

Poniższy film prezentuje jak brzmi procesor Helix LT z dwiema kolumnami aktywnymi Crono CW10A i Crono CA12ML. Zobaczcie jaki wpływ na brzmienie ma rozmiar głośnika i gabaryty paczek. Do nagrania użyliśmy mikrofonu pojemnościowego Crono Studio 101 USB BK M/O, który ma opinię najlepszego tego typu mikrofonu w swojej klasie cenowej!

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry