Przetworniki, mikrofony

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Przetworniki, mikrofony

Wybrani producenci w grupie Przetworniki, mikrofony

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • DPA

  Projektowanie mikrofonów o niesamowitym dźwięku, wyjątkowej konsystencji i wyjątkowej trwałości nie jest łatwym zadaniem. Mikrofony DPA wykorzystują ponad sześć dekad światowej klasy doświadczeń w projektowaniu mikrofonów. Historia zaczyna się w (...)


 • Shadow

  Shadow Electronics został założony w 1971 roku w Erlangen w Niemczech przez Joe Marinica, który nadal jest właścicielem i operatorem firmy. Pierwotna koncepcja polegała na tworzeniu solidnych gitar i przetworników, ale ostatecznie Joe postanowił (...)


  Przetworniki, mikrofony w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty smyczkowe takie jak skrzypce czy wiolonczela znane są ze swojego wspaniałego i bardzo charakterystycznego brzmienia, które bardzo dobrze sprawdza się w wielu gatunkach muzycznych. Skrzypce są instrumentem o stosunkowo niewielkich gabarytach, lecz ich konstrukcja pozwala wybrzmieć im bardzo głośno, dzięki czemu w wielu przypadkach można na nich grać bez pomocy dodatkowego nagłośnienia. Czasami jednak nagłośnienie jest niezbędne, na przykład kiedy chcemy zagrać koncert obejmujący duży teren. Niewygodnie będzie wówczas grać stojąc blisko mikrofonu. Aby nagłośnić skrzypce będziemy potrzebować nie tylko specjalnego wzmacniacza akustycznego, ale także dobrego przetwornika stworzonego z myślą o instrumentach smyczkowych.

  CZYSTE BRZMIENIE I MOŻLIWOŚCI
  %%LINK%1441%% do instrumentów smyczkowych różnią się między sobą konstrukcją, a co za tym idzie również możliwościami oraz ceną. Jeżeli chcemy zamontować przetwornik do naszego instrumentu powinniśmy kierować się przede wszystkim tym do jakiego rodzaju instrumentu został zaprojektowany taki sprzęt. Jeśli więc chcemy nagłośnić skrzypce, należy wybrać przetwornik do skrzypiec lub altówki. W przypadku wiolonczeli należy wybrać przetwornik stworzony z myślą o wiolonczeli i kontrabasie. Przetworniki nie są wybierane wyłącznie w celu nagłośnienia instrumentu, lecz także wówczas kiedy planujemy nagrać muzykę w domowym zaciszu. Wówczas możemy przeprowadzić sesję nagraniową za pomocą zwykłego mikrofonu, lub podłączając przetwornik pod interfejs audio, dzięki czemu będziemy mogli nagrywać w bardzo komfortowych warunkach. W przypadku nagrywania instrumentu w taki sposób należy postawić największy nacisk na jakość jaką oferuje przetwornik, ponieważ niektóre tańsze modele mogą delikatnie zniekształcać naturalne brzmienie instrumentów, a powinno nam zależeć przede wszystkim na tym, aby dźwięk był czysty i naturalny. Oczywiście warto pamiętać, że przetworniki tego typu nie muszą być wykorzystywane wyłącznie w połączeniu z instrumentami smyczkowymi, ponieważ z powodzeniem możemy zamontować je do innych instrumentów akustycznych. Dostępne są bowiem modele stworzone z myślą miedzy innymi o banjo czy gitarze, a jeszcze inne przetworniki są uniwersalne, więc możemy eksperymentować łącząc je z wieloma różnymi instrumentami. Brzmienie jakie uzyskamy będzie zależało nie tylko od samego przetwornika jaki posiadamy, ale także od tego z jakim miejscu go zamontujemy. Jeśli montujemy przetwornik do gitary i zależy nam na tym aby nagrany dźwięk brzmiał ciepło i z wyraźnym basem, warto umiejscowić go bliżej samego otworu rezonansowego. Jeśli z kolei nie chcemy by dźwięk nagranej gitary był tak ciepły, zdecydowanie lepiej będzie jeśli przetwornik zamontujemy nieco dalej od otworu rezonansowego.

  WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI
  Jeśli nagrywamy w swoim domowym studiu nagrań i zależy nam na tym aby mieć jeszcze więcej możliwości nagrywania, a co za tym idzie móc cieszyć się także szerszym spektrum brzmieniowym, możemy połączyć dwa sposoby nagrywania, rejestrując dźwięk zarówno za pomocą wbudowanego przetwornika i interfejsu audio, wraz z nagrywaniem za pomocą tradycyjnego mikrofonu. Wówczas każda ścieżka dźwiękowa będzie posiadała znacznie większą głębię dźwięku, a samo brzmienie będzie bogate i zróżnicowane.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl