Oparcia, żeberka do instrumentów skrzypcowych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Oparcia (żeberka)

Wybrani producenci w grupie Oparcia (żeberka)

 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


  Oparcia (żeberka) w naszym sklepie muzycznym

  Oparcia (żeberka)
  Kiedy zdecydowaliśmy się podjąć naukę gry na skrzypcach lub altówce, wybraliśmy odpowiedni dla siebie instrument i smyczek, nadszedł czas na dobór odpowiednich akcesoriów. Bardzo często instrumenty są już wyposażone w garnitury i podstawowy set narzędzi niezbędnych do pracy, jednak tematowi podpórki, czy jak to również nazywamy oparcia czy żeberka, warto poświęcić trochę więcej uwagi. Jest to narzędzie absolutnie niezbędne przy rozpoczęciu nauki gry na skrzypcach, ponieważ pozwala poprawnie ułożyć aparat gry oraz czyni pierwsze kroki młodego muzyka dużo prostszymi – oparcie pełni funkcję swoistego „rusztowania”, pozwalającego utrzymać instrument na odpowiedniej wysokości bez zbędnego podtrzymywania go rękoma (ponieważ z czasem ręce będą nam potrzebne do wykonywania karkołomnych przebiegów na strunach).
  Podpórka powinna być dopasowana rozmiarem do wielkości instrumentu. Ewentualna regulacja obejmuje co najwyżej dwa rozmiary, podpórka dla pełnych skrzypiec będzie oczywiście zdecydowanie zbyt duża dla ćwiartek. Jeśli chodzi o model i krój oparcia, najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli wybrać odpowiednie dla siebie żeberko pod okiem pedagoga, który dopasuje je do naszej sylwetki, aparatu gry i indywidualnych potrzeb wykonawczych. Istnieją również zwolennicy grania bez podpórek, niejednokrotnie jako ich zamiennika używa się specjalistycznych gąbeczek. Póki jednak nie nastąpi taka potrzeba, skłońmy się raczej ku tradycyjnym rozwiązaniom.

  Kun
  Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej cenionych marek produkujących podpórki. Szeroka oferta tego producenta z pewnością pozwoli nam na wybór czegoś odpowiedniego dla siebie. Korzystają z nich uczniowie, studenci, a nawet słynni, koncertujący muzycy. Kun Original – jest to podstawowa, bardzo solidna wersja podpórki, dostępna w różnych rozmiarach. Posiada skokową regulację szerokości oraz regulację wysokości poprzez wykręcanie lub wkręcanie nóżek. Kun Collapsible to bardzo podobny model, jednak posiada dodatkowe udogodnienie, a mianowicie składane nóżki. W momencie kiedy w naszym futerale jest zbyt mało miejsca i trudno pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, Kun Collapsible będzie idealnym rozwiązaniem. Z kolei Kun Super ma nie skokową, a płynną regulację szerokości, która przyda się właścicielom instrumentów nietypowych rozmiarów, ale nie tylko. Płynna regulacja pozwoli idealnie dopasować szerokość żeberka do każdego instrumentu, aby uniknąć zsuwania się oparcia w trakcie grania.

  Wolf
  Wolf to holenderska marka żeberek skrzypcowych i altówkowych ciesząca się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Produkowane przez nią podpórki są idealne także dla dzieci, mają bardzo dużą skalę regulacji, która pozwala na poprawne ustawienie aparatu gry niedoświadczonego muzyka. Wolf Forte Primo to podpórka z możliwością regulowania wysokości, tworzona dla poszczególnych rozmiarów instrumentów. Kiedy potrzebujemy również bardziej dokładnego dopasowania szerokości, lepszą opcją będzie Wolf Forte Secondo. W sklepie dostępne są również wymienne gumki na uchwyty do skrzypiec, które w razie przetarcia należy bezzwłocznie wymienić, aby uniknąć zarysowania instrumentu.

  Augustin – Viva la Musica
  To Europejski producent akcesoriów i instrumentów smyczkowych z siedzibą w Słowenii. Oparcia produkowane przez nich są niezwykle stylowe i świetnie dopasowują się do aparatu gry. Przepięknie wykonane żeberko Diamond stworzone zostało przy użyciu jaworu ozdobnego. Jest to trwałe drewno o dodatkowych walorach estetycznych. W modelu Standard wykorzystano drewno orzechowe. Podpórki te nie wymagają wymieniania gumek na nóżki uchwytów przy instrumencie. Mają one gotowe nakładki na całe uchwyty, które są odporne na ścieranie, miękkie i bezpieczne dla drewna. Wszystkie dostępne w sklepie modele mają regulację wysokości i szerokości.

  Gąbeczki i poduszki
  Nie każdy muzyk jest zwolennikiem grania z żeberkiem. Niektórzy zupełnie z niego rezygnują, inni zaś wspomagają się specjalnymi poduszeczkami zaczepianymi gumką. Takie produkty ma w swojej ofercie między innymi Gewa, słynąca z produkcji bardzo wysokiej jakości akcesoriów do instrumentów smyczkowych.
  Czy wiesz że…?
  Na rynku dostępne są nawet podpórki zaczepiane jedynie o guzik trzymający strunociąg, nie posiadające nóżek zakładanych na bok instrumentu. Przykładem takiego modelu jest m.in. Libero de lux, dostępne w trzech wersjach wysokości. Entuzjaści takich rozwiązań tłumaczą fenomen tych innowacyjnych podpórek znikomym kontaktem z pudłem rezonansowym, co ma zapobiegać niechcianemu tłumieniu dźwięku.

  Podsumowując…
  Szeroka oferta żeberek skrzypcowych i altówkowych na pewno pozwoli nam wybrać idealny model dopasowany do naszego instrumentu i ciała. Przebierać możemy w żeberkach składanych, drewnianych, plastikowych, dużych i małych, różniących się funkcjonalnością i wyglądem. Przy wyborze szczególną uwagę należy zwrócić na kształt oparcia, możliwość jego regulacji, materiał wykonania oraz ewentualny wpływ żeberka na brzmienie skrzypiec i altówki. Upewnijmy się również czy dany model nie zsuwa się i czy nóżki uchwytów są odpowiednio zabezpieczone. Kun, Wolf, Augustin czy Bonmusica są na pewno producentami sprawdzonymi i godnymi zaufania. Zakup solidnej podpórki ma bardzo znaczący wpływ na rozwój i utrzymanie poprawnego aparatu gry.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl