Struny do altówki

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 14

Strona        z 14

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do altówki

Wybrani producenci w grupie Struny do altówki

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • Jargar

  Około 1950 roku duński wiolonczelista Jarl Hansen chciał więcej od swojej wiolonczeli, niż struny jelitowe. Jako członek Royal Danish Opera Orchestra coraz bardziej interesował się jakością struny i dźwiękiem, a przez lata eksperymentował w wolnym (...)


 • Larsen

  Oryginalna mechaniczna maszyna do nawijania miała już ponad sto lat, kiedy Laurits Th. Larsen po raz pierwszy eksperymentował z projektowaniem i produkcją strun. W 1990 roku otrzymał prośbę o 300 ciągów źródłowych dla amerykańskiego kolegi, prośbę, (...)


 • Savarez

  Po przyjeździe z Włoch rodzina Savaresse przeprowadziła się do Paryża. Produkuje ręcznie rektyfikowane struny jelitowe, otwarte liny i rozpoczyna produkcję powlekanych strun. Udany biznes i nowe serie wykorzystujące jedwab i stal, brąz i mosiądz (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do altówki w naszym sklepie muzycznym

  Duży wybór strun do instrumentów smyczkowych najlepszych światowych producentów. Komplety strun z rdzeniem metalowym lub syntetycznym. Zerwała Ci się struna w świeżo założonym komplecie? Żaden problem – posiadamy bogatą ofertę strun pojedynczych – możesz dokupić zapasową lub złożyć swój ulubiony niestandardowy komplet bez płacenia za niewykorzystywane struny. W sklepie muzycznym posiadamy struny o różnych twardościach do instrumentów różnych rozmiarów.

  Instrumenty smyczkowe charakteryzują się bardzo specyficznym, przeciągłym brzmieniem, które niegdyś usłyszeć można było przede wszystkim w muzyce poważnej, jednak dziś instrumenty smyczkowe są także obecne w muzyce rozrywkowej. Wpływ na brzmienie konkretnego instrumentu ma nie tylko drewno użyte w trakcie produkcji oraz detale konstrukcyjne, ale także to jakie zostały założone struny. Struny są niezwykle ważne z wielu powodów i choć na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie, znacznie różnią się między sobą, co można zauważyć w trakcie gry. To jakie struny założymy będzie miało wpływ nie tylko na brzmienie instrumentu, ale także na komfort podczas gry. Zanim więc zamówimy nowy komplet strun, powinniśmy wiedzieć czym warto się kierować podczas wyboru.

  BRZMIENIE I WYGODA
  Pierwszym krokiem podczas zakupu jakiegokolwiek elementu jest ustalenie maksymalnego budżetu jaki możemy przeznaczyć na zakup strun. Następnie powinniśmy pamiętać o tym aby wybrać struny do konkretnego instrumentu. To może wydawać się logiczne, jednak niektórzy czasami mylą altówkę ze skrzypcami i wybierając struny do altówki, kupują te przeznaczone do skrzypiec. Altówka jest jednak instrumentem o mniejszych gabarytach, a więc i siła naciągu strun jest inna niż w przypadku skrzypiec. Jeśli więc pomylimy zestawy, możemy uszkodzić nasz instrument. Wybierając struny do altówki należy pamiętać także, że instrument ten występuje w różnych rozmiarach, więc jeśli posiadamy altówkę w rozmiarze ¾, powinniśmy kupić struny z tym samym oznaczeniem. Bardzo ważna jest także twardość strun, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ zarówno na brzmienie altówki jak i na wygodę w trakcie gry. Na opakowaniu możemy znaleźć informacje na temat siły naciągu. Jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z gra na instrumencie, warto rozważyć zakup strun z oznaczeniem light tension, które informuje nas, że są to miękkie struny. Lekki naciąg sprawia, że nie musimy używać dużej siły w celu dociśnięcia struny do podstrunnicy, co jest szczególnie ważne dla początkujących, ponieważ z czasem mogą oni odczuwać ból w nieprzyzwyczajonych do gry opuszkach palców. Warto jednak zaznaczyć, że tak zwane miękkie struny sprawią, że nasz instrument będzie wybrzmiewał stonowanym, ciepłym i stosunkowo delikatnym dźwiękiem. Jeśli zależy nam przede wszystkim aby dźwięk był bardziej zdecydowany i dynamiczny, wówczas lepszym wyborem będą struny z mocnym naciągiem, czyli twarde, z oznaczeniem high tension. Twarde struny będą jednak stawiać większy opór palcom, więc w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy będziemy zmuszeni użyć większej siły. Możemy jednak wybrać kompromis w postaci średnich strun. Będą posiadały one stonowane brzmienie, a dodatkowo gra będzie znacznie bardziej komfortowa niż w przypadku gry na twardym zestawie strun.

  JAK DBAĆ O STRUNY?
  Jeśli zależy nam na tym aby brzmienie altówki zawsze było krystalicznie czyste i naturalne, powinniśmy wiedzieć jak dbać o struny. Najłatwiejszym sposobem jest umycie dłoni przed grą, aby pod z czasem nie gromadził się na strunach. Warto jednak używać specjalnych płynów doczyszczenia i konserwacji strun, które sprawią, że brzmienie będzie bardziej klarowne, a komfort gry będzie stał na wyższym poziomie, ponieważ cienka powłoka płynu będzie znacznie poprawiała poślizg palców po strunach.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl