Struny do kontrabasu

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do kontrabasu

Wybrani producenci w grupie Struny do kontrabasu

 • Jargar

  Około 1950 roku duński wiolonczelista Jarl Hansen chciał więcej od swojej wiolonczeli, niż struny jelitowe. Jako członek Royal Danish Opera Orchestra coraz bardziej interesował się jakością struny i dźwiękiem, a przez lata eksperymentował w wolnym (...)


 • Savarez

  Po przyjeździe z Włoch rodzina Savaresse przeprowadziła się do Paryża. Produkuje ręcznie rektyfikowane struny jelitowe, otwarte liny i rozpoczyna produkcję powlekanych strun. Udany biznes i nowe serie wykorzystujące jedwab i stal, brąz i mosiądz (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do kontrabasu w naszym sklepie muzycznym

  Duży wybór strun do instrumentów smyczkowych najlepszych światowych producentów. Komplety strun z rdzeniem metalowym lub syntetycznym. Zerwała Ci się struna w świeżo założonym komplecie? Żaden problem – posiadamy bogatą ofertę strun pojedynczych – możesz dokupić zapasową lub złożyć swój ulubiony niestandardowy komplet bez płacenia za niewykorzystywane struny. W sklepie muzycznym posiadamy struny o różnych twardościach do instrumentów różnych rozmiarów.

  Instrumenty smyczkowe posiadają bardzo długa i bogatą historię. Dawniej można było ich posłuchać głównie dzięki artystom wykonującym muzykę poważną, jednak dziś instrumenty te obecne są także w niemal każdym gatunku muzyki rozrywkowej. Myśląc o instrumentach smyczkowych zapewne większość osób wyobraża sobie skrzypce, jednak nie mniej ciekawym przedstawicielem tej grupy instrumentów jest kontrabas, który niestety nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak skrzypce czy wiolonczela. Kontrabas jest największym przedstawicielem ogólnie używanych instrumentów smyczkowych, przez co posiada także najniższe rejestry dźwięku jaki możemy z niego wydobyć. Wpływ na brzmienie kontrabasu ma nie tylko sama jego konstrukcja, ale także sposób gry oraz struny jakie zostały założone. Struny do kontrabasu nie nalezą do najtańszych, dlatego zanim udamy się na zakupy powinniśmy wiedzieć czym należy się kierować podczas wyboru odpowiedniego kompletu strun.

  BRZMIENIE I WYGODA
  Kontrabas tak samo ja każdy inny instrument smyczkowy dostępny jest w różnych rozmiarach. Jeśli jesteśmy posiadaczami pełnowymiarowego kontrabasu, czyli takiego z oznaczeniem 4/4, powinniśmy wybrać struny w tym samym rozmiarze. W przeciwnym razie komplet strun będzie zbyt krótki, przez co gra będzie uniemożliwiona. Kolejnym aspektem na jaki powinniśmy zwracać uwagę jest twardość strun. Jeśli dopiero rozpoczynamy naukę gry na kontrabasie, rozsądnie jest wybrać struny o lekkim naciągu, czyli tak zwany miękki zestaw. Możemy go poznać po tym, ze na opakowaniu istnieje napis light, lub light tension. Tak zwane miękkie struny są doskonałe na początku ze względu na fakt, że nie jest potrzebna zbyt duża siła jaką należy użyć w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy. Osoba rozpoczynająca naukę gry na kontrabasie ma nieprzyzwyczajone palce do gry, więc po dłuższym czasie treningi opuszki mogą zacząć boleć. Dzięki temu, że miękkie struny nie wymagają tak dużej siły aby docisnąć je do podstrunnicy, palce nie będą męczyć się tak szybko. Miękkie struny sprawiają jednak, ze brzmienie kontrabasu jest miękkie i ciepłe. Jeśli zależy nam na tym aby brzmienie było jaśniejsze i bardziej dynamiczne, powinniśmy wybrać twarde struny, czyli takie z oznaczeniem hard tension. Należy jednak liczyć się z tym, że w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy będziemy musieli użyć większej siły. Możemy jednak wybrać struny o średnim naciągu, dochodząc w ten sposób do kompromisu pomiędzy brzmieniem w wygodą.

  JAK DBAĆ O STRUNY?
  Struny do kontrabasu nie nalezą do najtańszych, dlatego aby znacznie wydłużyć ich żywotność warto czyścić je od czasu do czasu specjalnym płynem do czyszczenia i konserwacji strun. W ten sposób nie tylko wydłużymy ich żywotność, ale także sprawimy, że brzmienie będzie bardziej klarowne. Warto wspomnieć także, że tego typu specyfik pozostawia na strunach cienką ochronną warstwę, która znacznie poprawia również poślizg palców, co pozytywnie wpływa na komfort gry.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl