Struny do wiolonczeli

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 19

Strona        z 19

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do wiolonczeli

Wybrani producenci w grupie Struny do wiolonczeli

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Jargar

  Około 1950 roku duński wiolonczelista Jarl Hansen chciał więcej od swojej wiolonczeli, niż struny jelitowe. Jako członek Royal Danish Opera Orchestra coraz bardziej interesował się jakością struny i dźwiękiem, a przez lata eksperymentował w wolnym (...)


 • Larsen

  Oryginalna mechaniczna maszyna do nawijania miała już ponad sto lat, kiedy Laurits Th. Larsen po raz pierwszy eksperymentował z projektowaniem i produkcją strun. W 1990 roku otrzymał prośbę o 300 ciągów źródłowych dla amerykańskiego kolegi, prośbę, (...)


 • Presto

  Początki firmy Presto sięgają 1934r, kiedy to Franciszek Juszczak, mieszkaniec Łodzi rozpoczął produkcję osprzętu do kontrabasów i smyczków. Pracował z nim syn Bronisław. Bronisław Juszczak przed wojną został wcielony do Marynarki Wojennej i wraz z (...)


 • Savarez

  Po przyjeździe z Włoch rodzina Savaresse przeprowadziła się do Paryża. Produkuje ręcznie rektyfikowane struny jelitowe, otwarte liny i rozpoczyna produkcję powlekanych strun. Udany biznes i nowe serie wykorzystujące jedwab i stal, brąz i mosiądz (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do wiolonczeli w naszym sklepie muzycznym

  Duży wybór strun do instrumentów smyczkowych najlepszych światowych producentów. Komplety strun z rdzeniem metalowym lub syntetycznym. Zerwała Ci się struna w świeżo założonym komplecie? Żaden problem – posiadamy bogatą ofertę strun pojedynczych – możesz dokupić zapasową lub złożyć swój ulubiony niestandardowy komplet bez płacenia za niewykorzystywane struny. W sklepie muzycznym posiadamy struny o różnych twardościach do instrumentów różnych rozmiarów.

  Instrumenty smyczkowe zazwyczaj kojarzą nam się ze skrzypcami, które bez wątpienia są najpopularniejszym reprezentantem swojej grupy instrumentalnej, jednak nie można zapominać o altówce, kontrabasie czy wiolonczeli, których brzmienie jest nie mniej interesujące. Już sama wiolonczela jest bardzo ciekawym obiektem rozmów, ponieważ w ostatnim czasie staje się ona coraz popularniejsza i usłyszeć ją możemy nie tylko w orkiestrach wykonujących muzykę klasyczną, ale także w wielu zespołach grających muzykę rozrywkową. Wiolonczela przypomina nieco kontrabas, lecz jest od niego mniejsza, co ma wpływ między innymi na brzmienie i zakres tonalny. Za pomocą wiolonczeli możemy grać bardzo niskie dźwięki, przechodząc nagle do znacznie wyższych. Wpływ na brzmienie wiolonczeli ma wiele czynników, od samej konstrukcji, przez sposób gry, aż po struny. Warto wiedzieć czym należy się kierować wybierając struny do wiolonczeli, ponieważ różne zestawy charakteryzują się innym brzmieniem oraz innym komfortem gry. Na co więc należy zwracać szczególną uwagę?

  STRUNY A CHARAKTER BRZMIENIA
  Zanim udamy się do sklepu muzycznego powinniśmy ustalić maksymalny budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup strun. Co prawda struny do wiolonczeli nie należą do najtańszych, zwłaszcza w porównaniu ze strunami do gitary, jednak w przypadku wiolonczeli wymieniamy je rzadziej, a dbając o nie możemy cieszyć się doskonałym brzmieniem przez bardzo długi czas. Następnie powinniśmy zwrócić uwagę na to do jakiego rozmiaru wiolonczeli są one przeznaczone. Instrument ten występuje w wielu rozmiarach, od pełnowymiarowego z oznaczeniem ¾, po zmniejszoną wersję, na przykład w rozmiarze ½. Należy wybrać struny przeznaczone do naszego rozmiaru wiolonczeli, ponieważ w przeciwnym razie nie będą one pasować. Następnie warto zwrócić uwagę na siłę naciągu, czyli tak zwaną twardość. Struny z oznaczeniem low tension, czyli miękkie, charakteryzują się bardzo ciepłym i delikatnym brzmieniem oraz dużą wygodą w trakcie gry, ponieważ w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy nie trzeba użyć dużej siły. Jest to szczególnie ważne w przypadku początkujących muzyków, których palce nie są przyzwyczajone do gry. Jeśli preferujemy bardziej dynamiczne i jaśniejsze brzmienie, powinniśmy wybrać struny o mocniejszym naciągu, jednak pamiętajmy, że im twardsze struny, tym większej siły należy użyć w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy, przez co nie są one polecane dla początkujących muzyków. Dobrym kompromisem będzie komplet strun o średnim naciągu, który zarówno pod względem wygody jak i brzmienia można sklasyfikować pomiędzy strunami miękkimi a twardymi. Jeżeli wiemy czym powinniśmy się kierować podczas wyboru strun i znamy ich charakterystykę, możemy pójść o krok dalej i zamiast wybierać gotowy komplet, zdecydować się na zakup pojedynczych strun z których będziemy mogli stworzyć swój własny zestaw o unikalnym brzmieniu.

  CZYSZCZENIE STRUN
  Struny do wiolonczeli są grube i wytrzymałe, dzięki czemu ryzyko pęknięcia jednej z nich jest bardzo niskie. Z czasem jednak wymieniane są one na nowe, ponieważ mogą tracić naturalne brzmienie i wrażliwość na artykulację. Jeśli chcemy aby struny utrzymały swoje naturalne brzmienie przez znacznie dłuższy czas, powinniśmy używać specjalnego płynu do czyszczenia i konserwacji strun, który pozbędzie się zabrudzeń i utworzy na ich powierzchni ochronną powłokę.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl