Kolejność łączenia efektów gitarowych

Zobacz Efekty gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl

Gitarzystów można podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich, to zwolennicy pojedynczych efektów gitarowych, które łączy się w łańcuchy dla uzyskania pożądanego brzmienia. Gitarzyści o bardziej nowoczesnym podejściu szukają swoich dzięków w rozbudowanych procesorach, które zapewniają tak zwane „all in one” (wszystko w jednym). Jeszcze inni nie używają zewnętrznych efektów w ogóle – wystarcza im gitara, dobry kabel i solidny wzmacniacz. W tym poradniku mamy coś dla tej pierwszej grupy.

Kolejność łączenia efektów

Kolejność łączenia efektów

Łączenie efektów gitarowych nie jest rzeczą tak zupełnie oczywistą i aby uzyskać najlepsze możliwe brzmienie warto poznać pewne zasady, które powinny w tym pomóc. Jeśli jednak stwierdzicie, że wolicie zrobić to po swojemu, bez obaw, nic się nie zepsuje, a czasami nawet warto poeksperymentować z kolejnością kostek w pedalboardzie Pewne jest jednak, że niektóre efekty brzmią lepiej na początku a inne na końcu łańcuchu Dotyczy to głównie delaya, który nie brzmi najlepiej przed przesterem, a nawet może wprowadzić sporo chaosu do naszego sygnału. Inaczej z różnego typu filtrami typu Wah-Wah, boosterami i equalizerem – tutaj zabawy może być sporo, a efekt końcowy zaskakująco różny…

Zresztą po co o tym pisać? Poniży film z pewnością rozjaśni wam w głowie… co? W jakiej kolejności? I dlaczego tak? Mamy nadzieję, że poradnik będzie także inspiracją do szukania własnych ustawień, a co za tym idzie Waszego niepowtarzalnego i charakterystycznego brzmienia. Zapraszamy!

 

Komentarze

Początek łańcucha liczymy od źródła dźwięku, czyli od gitary.

Pozdrawiamy

Muzyczny.pl

czy początek łańcucha liczymy od gitary, czy od pieca?

byk

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry