Zobacz Instrumenty perkusyjne w sklepie Muzyczny.pl
Pady treningowe to doskonała alternatywa do ćwiczenia w stosunku do akustycznego zestawu perkusyjnego. Zwłaszcza mieszkając w bloku doceniamy ich walory, bo tak naprawdę to jedyna opcja by nie zadzierać z sąsiadami. Perkusja należy do tych jednych z najgłośniejszych instrumentów i ćwiczenie na niej też takie jest. Osobie ćwiczącej to oczywiście nie przeszkadza, bo to jej pasja natomiast osoby postronne mogą czuć mocne zirytowanie. Zwłaszcza, że ćwiczenia to przecież częste w kółko powtarzane dane figury rytmiczne, co dla otoczenie może być bardzo męczące. Tu z pomocą przychodzą nam pady perkusyjne, które w jakimś stopniu będą odzwierciedlały nam nasz np.: werbel i jego odbicie, czy cały zestaw.
Podział padów
Oczywiście takie pady możemy sobie podzielić na kilka kategorii i ich rodzajów. Możemy np.: dokonać takiego podstawowego podziału na pady typowo ćwiczebne bez elektroniki i te elektroniczne. Mogą to też być pojedyncze pady lub cały komplet imitujący poszczególne elementy perkusji akustycznej. Pady elektroniczne mogą współpracować z modułami brzmieniowymi i dzięki temu na takim zestawie możemy imitować brzmienia różnych akustycznych zestawów perkusyjnych. Tak więc wszystko wedle potrzeb i oczekiwań osoby grającej.
Podstawowe przeznaczenie
Pad treningowy to poza docelowym zestawem perkusyjnym tak naprawdę jedyne praktyczne narzędzie, dla osób chcących wzbogacać i udoskonalić swój warsztat techniczny oraz rozwijać swoje umiejętności gry na perkusji. Niewątpliwie taką największą zaletą tego typu urządzeń jest jego niewielka waga oraz rozmiary. Nawet jeżeli na co dzień ćwiczysz na zestawie akustycznym to taki pad zawsze warto mieć w domu. Możesz go zabrać ze sobą na wakacje, czy zrobić szybką rozgrzewkę w pokoju przed telewizorem. Są też często używane przez muzyków w celu rozgrzewki przed koncertem, ale przede wszystkim umożliwią wielogodzinną naukę, bez narażania własnego słuchu i irytacji najbliższego otoczenia. Pady treningowe różnią się między sobą konstrukcją oraz dodatkowymi możliwościami.
Warto kupić dobry pad
Tak jak ze wszystkim i w przypadku padów warto kupić dobrej jakości pad. Rynek oferuje bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju padów. Dobrze jest tego rodzaju zakupu dokonywać w specjalistycznych sklepach muzycznych, które mają rozwinięty asortyment perkusyjny. Kupując zwróć przede wszystkim uwagę na jakość wykonania, materiał oraz walory użytkowe. Taki pad powinien przede wszystkim dobrze imitować odbicie np.: werbla i innych elementów perkusji. Wiele rodzajów padów dostępnych na rynku zostało zaprojektowanych we współpracy z czynnymi perkusistami i na takich warto się skoncentrować. Oczywiście pady mają swoje udogodnienia techniczne takie jak np.: metronom. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań możemy znaleźć zarówno pojedyncze pady ćwiczebne jak i całe zestawy padów ćwiczebnych.
Podsumowanie
Bez wątpienia pad ćwiczebny to doskonała alternatywa dla głośnego zestawu akustycznego. Oczywiście my tu nie kwestionujemy konieczności ćwiczenia na zestawie akustycznym, bo tylko kontakt z naturalnym instrumentem najlepiej kształtuje nasz warsztat techniczny, ale należy też mieć wzgląd na otoczenie. Jeżeli mamy gdzieś na uboczu garaż, czy jakąś dobrze wytłumioną salę prób, gdzie możemy godzinami ćwiczyć to super. Jednak wiele osób mieszka w mieście i ma sąsiadów tuż obok a wtedy takie pady ćwiczebne są najlepszą opcją. Nam pozwoli to na swobodne ćwiczenie, a naszym sąsiadom na spokojne funkcjonowanie.
↑ Do góry