Akcesoria perkusyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akcesoria perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Akcesoria perkusyjne

 • Ahead

  Ahead to producent profesjonalnych pałek, werbli, pokrowców i akcesoriów perkusyjnych. Firma skutecznie wprowadza w życie innowacyjne pomysły i obok tradycyjnych, drewnianych pałek, w ofercie znajdziemy produkty wykonane z tworzyw sztucznych i (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • EverPlay

  Ever Play to producent instrumentów i akcesoriów muzycznych. Oferta firmy obejmuje głownie gitary klasyczne, akustyczne i elektryczne, zestawy perkusyjne, instrumenty dęte, wzmacniacze, perkusyjne instrumenty edukacyjne, pokrowce, futerały, pulpity (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Regal Tip

  Marka Regal Tip potwierdza powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków. Nikt nie wie tego lepiej niż Joe Calato, który zrewolucjonizował przemysł pałek perkusyjnych. Po wielu eksperymentach ze swoim produktem Joe Calato wyprodukował perfekcyjne (...)


 • Remo

  Remo to amerykański producent naciągów, instrumentów i akcesoriów perkusyjnych. Firma funkcjonuje na rynku muzycznym od ponad 50 lat, czego efektem jest ogromne doświadczenie i bardzo dobre rozeznanie w potrzebach klientów. Naciągi perkusyjne Remo, (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


  Akcesoria perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Akcesoria perkusyjne są ważną kwestią, które ułatwiają przygotowanie zestawu do gry, jak i samą grę. Bez niektórych gra byłaby wręcz niemożliwa.

  Bijaki – bez nich nie byłaby możliwa gra na centrali. Są bardzo ważnym elementem dopełniającym całościowe brzmienie zestawu. Bijaki mogą być filcowe, plastikowe oraz gumowe. Materiał dobiera się w zależności od potrzeb. Filcowe są masywniejsze, dają większy atak. Plastikowe oferują fajny skupiony klik, a gumowe dają uniwersalne brzmienie.

  Filce – są to podkładki pod talerze, nie ma tutaj szczególnych wytycznych co do jakości filcu.
  Kluczyki perkusyjne – Są ważnym elementem służącym do strojenia bębnów. Są przydatne również podczas mocowania stopy czy dokręcania memorylocków.

  Maszynki do hi hatu – podobnie jak w filcach nie ma tutaj jakichś szczególnych wytycznych. Warto jednak brać pod uwagę maszynki które mają możliwość dodatkowego dokręcania śrub.
  Multiclampy – Służą do podwieszania dodatkowych ramion, które umożliwiają trzymanie talerzy, tomów lub dodatkowych przeszkadzajek typu np. cowbell.

  Pady treningowe – Pady głównie są używane do ćwiczeń werblowych. Można ćwiczyć wszelkiego rodzaju wstawki, zagrywki, akcenty. Warto wybierać lepszej jakości pady, ponieważ jest to inwestycja na lata, a zapewnia wierniejsze odbicie pałeczki, jak i dźwięku.

  Podkładki pod śruby – Jak sama nazwa wskazuje montuje się je pod śruby. Plastikowe podkładki pozwalają na lepsze trzymanie stroju.

  Ramiona perkusyjne – Służą do podwieszania dodatkowych talerzy. Ramiona mocuje się do clampów, które są wcześniej mocowane są na statywie. Można znaleźć ramiona proste, jak i łamane.
  Rękawiczki – Ułatwiają grę, sprawiają, że pałeczka lepiej leży w dłoni i mniej się wyślizguje. Można znaleźć rękawiczki z palcami jak i bezpalcowe.

  Sprężyny do stopy – Dzięki nim bijak jest w stanie odbijać się od naciągu centrali. Różne naprężenia sprężyny dają rożny opór, który trzeba pokonać przy uderzeniu.

  Sprężyny do werbla – Bez nich werbel nie uzyskiwałby charakterystycznego brzmienia. Popularną firmą zajmującą się produkcją sprężyn jest firma Puresound.

  Stroiki perkusyjne – Służą do strojenia bębnów, jednocześnie je ułatwiając. Szczególnie polecane dla początkujących perkusistów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w strojeniu.

  Tłumiki do perkusji – Służą do tłumienia zbędnych przydźwięków, które zniekształcają brzmienie bębna. Są też pady na bębny, które mają za zadanie zminimalizować hałas podczas gry na zestawie, co pozwala na stosunkowo ciche ćwiczenie przy zachowaniu odpowiedniego odbicia pałki.

  Łatki pod bijak – Znane często jako łatki wzmacniające. Mają one za zadanie wzmacniać naciąg w miejscu uderzenia bijaka. Przedłużają żywotność naciągu oraz poprawiają i skupiają brzmienie. Każdy muzyk powinien zainwestować w taką łatkę, ponieważ przynosi ona wiele korzyści.

  Środki czyszczące – Specjalna chemia do czyszczenia bębnów i talerzy. Najbardziej popularnymi środkami czyszczącymi są te do talerzy. Najczęściej występujące to mleczka Zildjian, Sabian, Paiste.

  Ciekawostka
  Czy wiedziałeś, że stroik perkusyjny można wykonać samodzielnie? W tym celu należy nabyć krążek hokejowy oraz czujnik zegarowy.

  Podsumowanie
  Jak widać powyżej jest sporo różnych akcesoriów perkusyjnych. Bez niektórych gra na zestawie byłaby niemożliwa, a niektóre znacznie ułatwiają życie perkusistów. Warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, jak np. pad do ćwiczeń lub mleczka czyszczące, jeśli ceni się lśniące talerze jak i bębny. Warto dbać o swój sprzęt, ponieważ jest to zazwyczaj inwestycja na długie lata.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl