Akcesoria perkusyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akcesoria perkusyjne

Poradniki dla muzyków w grupie Akcesoria perkusyjne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Akcesoria perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Akcesoria perkusyjne

 • Ahead

  Ahead to producent profesjonalnych pałek, werbli, pokrowców i akcesoriów perkusyjnych. Firma skutecznie wprowadza w życie innowacyjne pomysły i obok tradycyjnych, drewnianych pałek, w ofercie znajdziemy produkty wykonane z tworzyw sztucznych i (...)


 • Aquarian

  Aquarian to jeden z najważniejszych producentów naciągów perkusyjnych na świecie. Roy Burns jest muzykiem, którego kariera obejmowała praktycznie każdy aspekt w branży muzycznej., Był wielkim perkusistą zespołu, nauczycielem, pisarzem, solistą, (...)


 • Big Fat Snare Drum

  Big Fat Snare Drum jest amerykańską firmą, która projektuje i produkuje szereg produktów wzmacniających werbel. Produkty stworzone zostały przez perkusistę dla perkusisty., Produkty zaprojektowane zostały w celu stłumienia i wydobycia brzmienia z (...)


 • Cympad

  Cympad to producent padów tłumiących i podkładek pod talerze kontrolujących brzmienie i dynamikę blaszek. Produkty zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane z najwyższej jakości pianki komórkowej, która łatwo i skutecznie chroni talerze i (...)


 • Danmar

  Założona w 1970 roku, Danmar produkuje amerykańskie bębny, akustyczne instrumenty dźwiękowe i vintage reprodukcje stylu. Pałki Danmar Kick i podkładki udarowe zostały użyte na setkach nagrań Gold i Platinum na całym świecie. (...)


 • Dixon

  Dixon Drums and Hardware jest uważane za wschodzącą gwiazdę w branży bębnów akustycznych. Założona przez tajwańską spółkę dominującą z ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości bębnów i sprzętu, Dixon łączy zarówno dźwięk, jak i (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • DrumDial

  DrumDial to amerykańska firma zajmująca się produkcją wysokiej jakości stroików do perkusji oraz środków do konserwacji krawędzi bębnów. Pracownicy firmy są pasjonatami muzyki i wszystkie stworzone przez nich produkty maja na celu zapewnić idealną (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Evans

  Naciągi Evans istnieją w branży muzycznej od ponad 40 lat. Kilkadziesiąt lat temu, Evans był pionierem w projektowaniu i wytwarzaniu membrany na bębny. Większość ludzi nie wie, że Evans w 1956 roku wynaleźli syntetyczne membrany na bębny. Od tamtej (...)


 • EverPlay

  Ever Play to producent instrumentów i akcesoriów muzycznych. Oferta firmy obejmuje głownie gitary klasyczne, akustyczne i elektryczne, zestawy perkusyjne, instrumenty dęte, wzmacniacze, perkusyjne instrumenty edukacyjne, pokrowce, futerały, pulpity (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Hayman

  Perkusje Hayman powracają na scenę w Wielkiej Brytanii, z całą mocą i „cięciem”, dzięki czemu stały się pierwszym wyborem do najgłośniejszych występów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Oryginalna wewnętrzna powłoka (...)


  Akcesoria perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Akcesoria perkusyjne są ważną kwestią, które ułatwiają przygotowanie zestawu do gry, jak i samą grę. Bez niektórych gra byłaby wręcz niemożliwa.

  Bijaki – bez nich nie byłaby możliwa gra na centrali. Są bardzo ważnym elementem dopełniającym całościowe brzmienie zestawu. Bijaki mogą być filcowe, plastikowe oraz gumowe. Materiał dobiera się w zależności od potrzeb. Filcowe są masywniejsze, dają większy atak. Plastikowe oferują fajny skupiony klik, a gumowe dają uniwersalne brzmienie.

  Filce – są to podkładki pod talerze, nie ma tutaj szczególnych wytycznych co do jakości filcu.
  Kluczyki perkusyjne – Są ważnym elementem służącym do strojenia bębnów. Są przydatne również podczas mocowania stopy czy dokręcania memorylocków.

  Maszynki do hi hatu – podobnie jak w filcach nie ma tutaj jakichś szczególnych wytycznych. Warto jednak brać pod uwagę maszynki które mają możliwość dodatkowego dokręcania śrub.
  Multiclampy – Służą do podwieszania dodatkowych ramion, które umożliwiają trzymanie talerzy, tomów lub dodatkowych przeszkadzajek typu np. cowbell.

  Pady treningowe – Pady głównie są używane do ćwiczeń werblowych. Można ćwiczyć wszelkiego rodzaju wstawki, zagrywki, akcenty. Warto wybierać lepszej jakości pady, ponieważ jest to inwestycja na lata, a zapewnia wierniejsze odbicie pałeczki, jak i dźwięku.

  Podkładki pod śruby – Jak sama nazwa wskazuje montuje się je pod śruby. Plastikowe podkładki pozwalają na lepsze trzymanie stroju.

  Ramiona perkusyjne – Służą do podwieszania dodatkowych talerzy. Ramiona mocuje się do clampów, które są wcześniej mocowane są na statywie. Można znaleźć ramiona proste, jak i łamane.
  Rękawiczki – Ułatwiają grę, sprawiają, że pałeczka lepiej leży w dłoni i mniej się wyślizguje. Można znaleźć rękawiczki z palcami jak i bezpalcowe.

  Sprężyny do stopy – Dzięki nim bijak jest w stanie odbijać się od naciągu centrali. Różne naprężenia sprężyny dają rożny opór, który trzeba pokonać przy uderzeniu.

  Sprężyny do werbla – Bez nich werbel nie uzyskiwałby charakterystycznego brzmienia. Popularną firmą zajmującą się produkcją sprężyn jest firma Puresound.

  Stroiki perkusyjne – Służą do strojenia bębnów, jednocześnie je ułatwiając. Szczególnie polecane dla początkujących perkusistów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w strojeniu.

  Tłumiki do perkusji – Służą do tłumienia zbędnych przydźwięków, które zniekształcają brzmienie bębna. Są też pady na bębny, które mają za zadanie zminimalizować hałas podczas gry na zestawie, co pozwala na stosunkowo ciche ćwiczenie przy zachowaniu odpowiedniego odbicia pałki.

  Łatki pod bijak – Znane często jako łatki wzmacniające. Mają one za zadanie wzmacniać naciąg w miejscu uderzenia bijaka. Przedłużają żywotność naciągu oraz poprawiają i skupiają brzmienie. Każdy muzyk powinien zainwestować w taką łatkę, ponieważ przynosi ona wiele korzyści.

  Środki czyszczące – Specjalna chemia do czyszczenia bębnów i talerzy. Najbardziej popularnymi środkami czyszczącymi są te do talerzy. Najczęściej występujące to mleczka Zildjian, Sabian, Paiste.

  Ciekawostka
  Czy wiedziałeś, że stroik perkusyjny można wykonać samodzielnie? W tym celu należy nabyć krążek hokejowy oraz czujnik zegarowy.

  Podsumowanie
  Jak widać powyżej jest sporo różnych akcesoriów perkusyjnych. Bez niektórych gra na zestawie byłaby niemożliwa, a niektóre znacznie ułatwiają życie perkusistów. Warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, jak np. pad do ćwiczeń lub mleczka czyszczące, jeśli ceni się lśniące talerze jak i bębny. Warto dbać o swój sprzęt, ponieważ jest to zazwyczaj inwestycja na długie lata.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl