Werble


W sklepie we Wrocławiu uruchomiliśmy strefę szybkich zakupów z możliwością płatności kartą.

Gotówki w dzisiejszych czasach unikamy.

Jeśli dodatkowo poinformujesz nas telefonicznie lub mailowo co powinniśmy przygotować, samo wydanie towaru zajmie kilka sekund. Pomieszczenie do wydań jest regularnie dezynfekowane.

W dalszym ciągu nie ma możliwości testowania instrumentów w sklepie.

Zapraszamy!
Zespół Muzyczny.plW związku z licznymi pytaniami informujemy, że istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień opłaconych on-line, zarówno w sklepie we Wrocławiu jak i w magazynie w Błoniu. Forma ta nie wymaga bezpośredniego kontaktu, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

W tym trudnym czasie nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pracuje tylko w trybie door-to-door. Szczegóły opisane są w naszym regulaminie..

Prosimy o wyrozumiałość.

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Muzyczny.pl

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Werble

Wybrani producenci w grupie Werble

 • Dixon

  Dixon Drums and Hardware jest uważane za wschodzącą gwiazdę w branży bębnów akustycznych. Założona przez tajwańską spółkę dominującą z ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości bębnów i sprzętu, Dixon łączy zarówno dźwięk, jak i (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • DrumCraft

  Drumcraft to niemiecki, znany na rynku muzycznym producent osprzętu perkusyjnego, który dedykowany jest dla perkusistów o różnym stopniu zaawansowania. W ofercie firmy z powodzeniem znajdziemy zarówno budżetowe statywy, jak również zawodowy i (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Hayman

  Perkusje Hayman powracają na scenę w Wielkiej Brytanii, z całą mocą i „cięciem”, dzięki czemu stały się pierwszym wyborem do najgłośniejszych występów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Oryginalna wewnętrzna powłoka (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • PDP

  Założona przez Drum Workshop, Inc. w 1999 r., Pacific Drums and Percussion to progresywna marka bębnów stworzona w celu zapewnienia pedałów perkusyjnych i sprzętu, który oferuje inspirowane butikami funkcje przyjazne dla gracza i najlepszą w swojej (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Werble w naszym sklepie muzycznym

  Podstawowy element każdego zestawu perkusyjnego. Jest on najczęściej używanym bębnem podczas gry. Z pozoru niczym się nie wyróżnia, ale zastosowanie odpowiednich technik werblowych pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty oraz świetnie dopełnić cały utwór różnymi efektami. Operując odpowiednimi technikami gry można grać na nim bardzo cicho oraz bardzo głośno i w każdym momencie jest w stanie bardzo dobrze zabrzmieć. Popularną techniką gry jest także granie na obręczy, w tym celu kładzie się pałeczkę na naciągu werbla opierając ją o obręcz. Dzięki tej technice można uzyskać przyjemny, delikatny charakterystyczny dźwięk. Na werblu gra się pałeczkami oraz miotełkami, co daje uzyskanie bardzo ciekawego efektu szelestu.

  Budowa werbla
  Werble buduje się z takich rodzajów drzew jak np. Klon czy brzoza, są one najpopularniejszą bazą budowy werbla. Bęben składa się też z lug, obręczy, śrub, naciągów (Uderzanego i rezonansowego) sprężyn oraz maszynki werblowej.

  Rozmiary werbli
  Standardowym rozmiarem jest werbel o średnicy 14” i 5,5” głębokości. Są także werble o mniejszych średnicach np. 12 czy 13” Podobnie jest z głębokościami. Są werble płytsze i głębsze. Płytkie to tzw piccolo, które mają głębokość 3-4” A głębsze mają zazwyczaj głębokość 6-8”

  Firmy produkujące werble
  Wiele firm produkujących zestawy akustyczne produkuje osobno werble wyższych klas. Zaliczają się do nich firmy takie jak np. Pearl, Tama, Ludwig

  Modele werbli
  Pearl Masters, Reference, Sensitone, Signature, Free floating
  Tama Metalworks,Starclassic, Starphonic, Star, Signature, SLP
  Ludwig Supraphonic, Epic

  Strojenie werbla
  Werbel jest jedynym bębnem, który najczęściej jest strojony bardzo wysoko. Strój taki pozwala na uzyskanie mocnego, szybkiego strzału. Naciąg górny jak i dolny stroi się podobnie. Są sytuacje, gdzie werbel jest strojony troszkę niżej, dzięki czemu uzyskuje się charakterystyczny szum i przydźwięk. Sprężyny inaczej wtedy rezonują i dają swoisty szelest.

  Ciekawostka
  Częstą udręką perkusistów są odzywające się sprężyny podczas grania na reszcie Wycięcie kilku strun w sprężynie pozwala zminimalizować szelest sprężyn podczas grania na pozostałej części zestawu

  Podsumowanie
  Kupno werbla często jest trudnym wyborem. Należy określić swoje oczekiwania względem bębna. Trzeba także wziąć pod uwagę warunki w jakich gramy na werblu, tak aby dobrać odpowiednie naciągi i dostosować odpowiedni strój, który pozwoli wyciągnąć maksimum możliwości z danego werbla. Ostatnim równie ważnym aspektem jest akustyka pomieszczenia. Werble są często tłumione, ponieważ same w sobie mają metaliczny przydźwięk, a co za tym idzie podczas uderzenia można usłyszeć charakterystyczne dzwonienie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl