Pałki perkusyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pałki perkusyjne

Poradniki dla muzyków w grupie Pałki perkusyjne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Pałki perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Pałki perkusyjne

 • Ahead

  Ahead to producent profesjonalnych pałek, werbli, pokrowców i akcesoriów perkusyjnych. Firma skutecznie wprowadza w życie innowacyjne pomysły i obok tradycyjnych, drewnianych pałek, w ofercie znajdziemy produkty wykonane z tworzyw sztucznych i (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Gładek

  Firma Gładek to polski producent pałek perkusyjnych, która przez wiele lat dominowała na naszym rynku muzycznym. Przystępne ceny i dobra jakość produktów rodzimego wytwórcy sprawiły, że stały się one popularne wśród amatorskich i profesjonalnych (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Regal Tip

  Marka Regal Tip potwierdza powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków. Nikt nie wie tego lepiej niż Joe Calato, który zrewolucjonizował przemysł pałek perkusyjnych. Po wielu eksperymentach ze swoim produktem Joe Calato wyprodukował perfekcyjne (...)


 • Remo

  Remo to amerykański producent naciągów, instrumentów i akcesoriów perkusyjnych. Firma funkcjonuje na rynku muzycznym od ponad 50 lat, czego efektem jest ogromne doświadczenie i bardzo dobre rozeznanie w potrzebach klientów. Naciągi perkusyjne Remo, (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Zildjian

  Avedis Zildjian Company jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 roku w Stambule w Turcji, obecnie jej siedziba znajduje się w USA. Od 385 lat rodzina Zildjian dostarcza perkusistom (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Pałki perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Bez nich zestaw byłby praktycznie bezużyteczny. Brzmiałaby tylko centrala ze względu na bijak, a reszta sprzętu byłaby po prostu nieużywana. Pałki perkusyjne, to nie jedyny element, którym można grać na zestawie.

  Pałki perkusyjne
  Są podstawowym wyposażeniem każdego perkusisty. Są dostępne pałeczki grube, cienkie, krótkie, długie, lekkie i ciężkie. Pałeczki dobierane są w zależności od tego czego się oczekuje od bębna i tego jakie ma się umiejętności gry. Początkujący muzycy zauważą jedynie różnicę wizualną i w ciężarze pałeczki, ale ci bardziej doświadczeni są w stanie spokojnie ocenić czy pałeczka nadaje się do lepszego grania czy też nie. W pałkach wyróżnia się cztery elementy, są nimi: główka, szyjka, trzon i gruby koniec. Stosowane drewno w produkcji pałek perkusyjnych, to brzoza, dąb, grab oraz dość popularna hikora, która jest jednym z najbardziej wytrzymałych drewien. Niektóre pałki mają nylonową główkę co wpływa na bardziej selektywne brzmienie i dodaje większej subtelności. Popularni producenci pałeczek, to Vic Firth, Zildjian, Vater, Pro Mark, Ahead Gładek (Polska)

  Miotełki perkusyjne
  Są one zbudowane z kilkunastu metalowych lub plastikowych witek połączonych oprawką, jednocześnie jest on trzonem miotełki. Dzięki miotełkom można uzyskiwać całkowite inne brzmienia niż te uzyskiwane pałkami. Niektóre miotełki mają możliwość regulacji długości i gęstości witek poprzez wysuwanie oraz chowanie ich wewnątrz oprawki. Grając miotełkami na talerzach brzmią one bardzo delikatnie, subtelnie i cicho. Nadaje to bardzo fajnego klimatu i dopełnia całość bandu np. w muzyce jazz. Na werblu natomiast gra się bardzo często „szczotkując” naciąg werbla, dzięki temu uzyskuje się charakterystyczny szelest z różnymi wysokościami dźwięku.

  Pałki do instrumentów orkiestrowych
  Są to z reguły grubsze pałki, których główka zakończona jest dużym filcem. Czasami filc może mieć nawet wielkość tego od bijaka do centrali. Zastosowany w pałkach filc pozwala na wydobywanie potężnego, mięsistego brzmienia. Warto wiedzieć, że ten rodzaj pałek nie jest wykorzystywany tylko i wyłącznie dla instrumentów orkiestrowych. Niektórzy muzycy wykorzystują ten rodzaj pałek do nadawania odpowiedniego charakteru w swoich utworach lub wykorzystują je do specjalnych akcentów.

  Rózgi perkusyjne
  To dość specyficzna grupa pałek perkusyjnych. Nie mają główki. Są przeznaczone do cichego, kameralnego grania. Często są w wyposażone w możliwość regulacji twardości końcówki, co ma wpływ na głośność grania i charakterystykę wydobywanego dźwięku.

  Ciekawostka
  Firma Vic Firth często sprzedaje kubełki swoich pałeczek po o wiele niższej cenie niż normalnie. Wynika to z tego, że pałeczki są bardzo dokładnie dobierane do siebie, są ważone oraz ściśle testowane ze sobą. Kupując pałeczki z kubełka można cieszyć się bardzo dobrą jakością. Jedyną „wadą” jest to, że takie pałeczki nie mają loga i mogą mieć delikatne różnice w wadze między pałeczkami, ale to jest właśnie powód dlaczego są o wiele tańsze.

  Podsumowanie
  Jak widać początkujący muzycy mogą mieć spory problem, jakie pałki wybrać i czy w ogóle inwestować w te z innej grupy typu np. miotełki czy rózgi. Na początek warto się kierować tym, aby pałki były po prostu wytrzymałe i dobrze leżały w dłoni. Z biegiem nabierania doświadczenia i znalezienia odpowiedniej opcji dla siebie można spokojnie myśleć nad pałeczkami lepszych firm, kiedy już wiadomo jakiej grubości, jakiego materiału od pałeczki się oczekuje.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl