Perkusjonalia

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Perkusjonalia

Poradniki dla muzyków w grupie Perkusjonalia


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Perkusjonalia

Wybrani producenci w grupie Perkusjonalia

 • AW Cajon

  AW Cajon przygodę z wytwarzaniem instrumentów rozpoczęli w 2013 roku., Od tego czasu będąc w bliskiej kooperacji z muzykami reprezentującymi różne style muzyczne, nie tylko udoskonalili instrumenty ale też wypracowali wiele modeli, które z sukcesem (...)


 • Big Fat Snare Drum

  Big Fat Snare Drum jest amerykańską firmą, która projektuje i produkuje szereg produktów wzmacniających werbel. Produkty stworzone zostały przez perkusistę dla perkusisty., Produkty zaprojektowane zostały w celu stłumienia i wydobycia brzmienia z (...)


 • Boomwhackers

  Boomwhackers to amerykańska firma która od 1961 roku dostarcza muzyczne tuby do edukacji muzycznej i rozrywki we wczesnym dzieciństwie i w szkołach podstawowych., Pracownicy firmy wierzą, że muzyka jest ważną częścią rozwoju dziecka, a badania (...)


 • Campanilla

  Z myślą o najmłodszych, firma GEWA Kids, stworzyła linie instrumentów muzycznych Campanilla. Produkty dedykowane są najmłodszym dzieciom, powyżej 12 miesiąca życia. Stworzone zostały, aby rozwijać dziecięcą wyobraźnię, słuch i koordynację. (...)


 • Club Salsa

  Club Salsa obejmuje szeroko rozumiane instrumenty perkusyjne kojarzone z muzyką latynoską, flamenco i folk. Na ofertę składają się różnego rodzaju tamburyny, trójkąty, shakery, marakasy, grzechotki, gwizdki. Dobra jakość wykonania i brzmienia idzie (...)


 • Corvus Rattlesnake

  Corvus Rattlesnake to producent drewnianych instrumentów dla dzieci. Wszystkie produkty są starannie selekcjonowane i wykonywane z naturalnych komponentów. (...)


 • Dadi

  Guangzhou DADI Musical Instruments Factory Co.,Ltd została założona w 1993 roku i jest jednym z najbardziej profesjonalnych producentów muzycznych zlokalizowanych w Guangzhou. Fabryka ma ponad 5000 placów i ponad 200 profesjonalnych maszyn do (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • EverPlay

  Ever Play to producent instrumentów i akcesoriów muzycznych. Oferta firmy obejmuje głownie gitary klasyczne, akustyczne i elektryczne, zestawy perkusyjne, instrumenty dęte, wzmacniacze, perkusyjne instrumenty edukacyjne, pokrowce, futerały, pulpity (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gon Bops

  Historia Gon Bopsa rozpoczęła się w Kalifornii w 1954 roku, kiedy Mariano Bobadilla (urodzony w Guadalajara), zaczął projektować i budować bębny. Firma ma 60-letnie doświadczenie w produkcji instrumentów perkusyjnych. W ofercie firmy znajdują się (...)


 • Hayman

  Perkusje Hayman powracają na scenę w Wielkiej Brytanii, z całą mocą i „cięciem”, dzięki czemu stały się pierwszym wyborem do najgłośniejszych występów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Oryginalna wewnętrzna powłoka (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • Latin Percussion

  Od ponad pół wieku LP produkuje klasyczne instrumenty perkusyjne, a także opatentował setki ulepszeń i nowych projektów instrumentów muzycznych, które spełniają wysokie wymagania profesjonalnych muzyków. Instrumenty Latin Percussion pojawiły się w (...)


  Perkusjonalia w naszym sklepie muzycznym

  Perkusjonalia to kategoria dodatków perkusyjnych urozmaicająca brzmienie całego zestawu o ciekawe efekty.

  Blocki - To pudełko akustyczne, które nadaje dodatkowego brzmienia i bardzo urozmaica zestaw.

  Bongosy - Pochodzą z rodziny instrumentów kubańskich. Składają się z dwóch połączonych ze sobą na stałe bębenków. Korpus jest wykonany z klepek drewnianych. Górna membrana jest pochodzenia zwierzęcego, najczęściej skóra kozła, ale można też spotkać ze skóry bizona, cielaka lub z tworzyw syntetycznych. Na bongosach gra się palcami uderzając w różne miejsca membrany.

  Cajon - Jest to drewniana skrzynia perkusyjna pochodząca z Afryki. W środku instrumentu znajdują się struny werblowe, które są naciągnięte na jedną ze ścianek. Na cajonie gra się uderzając dłońmi w przednią ściankę siedząc okrakiem na jego górnej części.

  Chimes - Inaczej dzwonki perkusyjne składające się ze sporej ilości pręcików, które uderzone dają bardzo przyjemny i delikatny dźwięk.

  Conga - Kolejna seria bębnów z rodziny instrumentów kubańskich. Odgrywają ważną rolę w krajach Afrykańskich, ale nie tylko. Na rynku europejskim również cieszą się sporym uznaniem. Gra się na nich dłońmi jak również pałeczkami perkusyjnymi.

  Cowbell - Inaczej krowi dzwonek. Cowbell wykonany jest z metalu i daje brzmienie takie, jakie jest podczas uderzania pałką o meta, jednak brzmienie te jest bardzo dopracowane przez co staje się przyjemne i może być ciekawym dodatkiem do setu perkusyjnego.

  Darbuki - Jest to bęben kielichowy, który jest głównie używany w muzyce Bliskiego Wschodu. Brzmienie darbuki jest szkliste i bardzo donośne.

  Djembe - Najpopularniejszy Afrykański instrument. Budowa jest kielichowa. Z instrumentu można wydobyć dźwięki takie jak: bas, ton slap

  Shakery - Inaczej grzechotki perkusyjne wydające delikatny piaszczysty dźwięk.

  Tamburyn - Najbardziej popularny instrument na świecie. Dźwięki wydawane są za pomocą uderzeń pałeczką lub o dłoń.

  Trójkąt - Tak samo jak tamburyn zalicza się do najbardziej popularnych perkusjonaliów. Gra się na nim za pomocą pałeczki.

  Ciekawostka
  Dla wielu osób zaskoczeniem może być, że na cowbellu można grać też nogą. Po prostu stawia się go na ziemi i mocuje do niego pedał perkusyjny.

  Podsumowanie
  Szeroki wybór różnego rodzaju perkusjonaliów sprawia, że czasami nie wiadomo w co zainwestować. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, którego dodatku potrzebujemy i po prostu dokonać zakupu. Warto posiadać różne dodatki, ponieważ dodają one ciekawego charakteru i idealnie dopełniają cały zestaw perkusyjny.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl