Tamburyny

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 11

Strona        z 11

Najczęściej kupowane produkty w grupie Tamburyny

Wybrani producenci w grupie Tamburyny

 • Big Fat Snare Drum

  Big Fat Snare Drum jest amerykańską firmą, która projektuje i produkuje szereg produktów wzmacniających werbel. Produkty stworzone zostały przez perkusistę dla perkusisty., Produkty zaprojektowane zostały w celu stłumienia i wydobycia brzmienia z (...)


 • Club Salsa

  Club Salsa obejmuje szeroko rozumiane instrumenty perkusyjne kojarzone z muzyką latynoską, flamenco i folk. Na ofertę składają się różnego rodzaju tamburyny, trójkąty, shakery, marakasy, grzechotki, gwizdki. Dobra jakość wykonania i brzmienia idzie (...)


 • Corvus Rattlesnake

  Corvus Rattlesnake to producent drewnianych instrumentów dla dzieci. Wszystkie produkty są starannie selekcjonowane i wykonywane z naturalnych komponentów. (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gon Bops

  Historia Gon Bopsa rozpoczęła się w Kalifornii w 1954 roku, kiedy Mariano Bobadilla (urodzony w Guadalajara), zaczął projektować i budować bębny. Firma ma 60-letnie doświadczenie w produkcji instrumentów perkusyjnych. W ofercie firmy znajdują się (...)


 • Latin Percussion

  Od ponad pół wieku LP produkuje klasyczne instrumenty perkusyjne, a także opatentował setki ulepszeń i nowych projektów instrumentów muzycznych, które spełniają wysokie wymagania profesjonalnych muzyków. Instrumenty Latin Percussion pojawiły się w (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Nino

  NINO® Percussion oferuje wyjątkową kolekcję instrumentów muzycznych zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Nie tylko spełniają wymogi wczesnej edukacji muzycznej i są idealne do programów przedszkolnych i szkolnych, jak i do muzykoterapii i (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Remo

  Remo to amerykański producent naciągów, instrumentów i akcesoriów perkusyjnych. Firma funkcjonuje na rynku muzycznym od ponad 50 lat, czego efektem jest ogromne doświadczenie i bardzo dobre rozeznanie w potrzebach klientów. Naciągi perkusyjne Remo, (...)


 • Schlagwerk

  Żaden instrument na świecie nie jest grany intensywniej ręcznie niż instrument perkusyjny. To właśnie ten pomysł nadał rytm naszej produkcji. Budujemy cajony, cajintosy, yambusy, bębny i inne instrumenty perkusyjne dla ludzi z pasją w sercu i (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Toca

  Na początku lat 90. scena muzyczna zaczęła tętnić nowymi trendami. Nowe szaleństwo, zwane kółkami perkusyjnymi, zaczęło pojawiać się w nagłówkach wiadomości, mniej więcej w tym samym czasie nowe latynoskie brzmienie o nazwie (...)


  Tamburyny w naszym sklepie muzycznym

  Perkusjonaliami określa się grupę instrumentów perkusyjnych, które zwykle charakteryzują się niewielkimi gabarytami. Jest to oczywiście uogólnienie, ponieważ do perkusjonaliów zwykle zalicza się także instrumenty takie jak między innymi cajon czy djembe, które są znacznie większe od shakera, który również należy do tej samej grupy. Jeśli jednak szukamy instrumentu perkusyjnego który nie będzie zbyt trudny w obsłudze, wówczas warto przejrzeć ofertę perkusjonaliów. Jednym z najczęściej wybieranych instrumentów z tej grupy są tamburyna. Które wielu osobom kojarzą się z zabawkowymi instrumentami dla dzieci, bowiem tamburyna są często wybierane dla dzieci jako zabawki, jednak instrument ten jest doskonałym wyborem także dla profesjonalnego muzyka, który szuka nowych brzmień i chce wzbogacić o nowy element swój zestaw perkusyjny.

  KSZTAŁTY I BRZMIENIA

  Tamburyn jest instrumentem którego konstrukcja polega na połączeniu płaskich blaszek z elementem za który można chwycić. Gra na tym instrumencie jest banalnie prosta, ponieważ wystarczy rytmicznie potrząsać instrumentem lub uderzać o nim o drugą dłoń. Tamburyn jest instrumentem, który z powodzeniem może być używany w wielu gatunkach muzycznych, takich jak flamenco, pop, rock, country i wiele innych. Tamburyn bardzo chętnie wybierany jest także przez osoby poszukujące łatwych w obsłudze instrumentów perkusyjnych do nagrywania linii rytmicznej. Wielką zaletą tego instrumentu jest jego cena, bowiem co prawda możemy znaleźć modele przekraczające tysiąc złotych, jednak bez problemu znajdziemy też takie dostępne za trzydzieści złotych. Tamburyn występuje w różnych kształtach i rodzajach, co ma bardzo duży wpływ na brzmienie, komfort gry oraz możliwości jakich możemy użyć by na nim grać. Jeśli zależy nam na tym by dźwięk był pełny i jednostajny, dobrym wyborem będą modele wyposażone w dużą ilość blaszek. Jeśli chcemy aby dźwięk tamburyna był jaśniejszy i nie tak gęsty, lepiej zdecydować się na tamburyn o mniejszej ilości blaszek. Standardowe modele można po prostu chwycić w dłoń i potrząsać nimi lub stukać nimi o twardą powierzchnię, jednak dostępne są także tamburyna z naciągnięta membraną na zewnątrz. Wówczas możemy grać na takim instrumencie jak na każdym standardowym tamburynie, ale możemy także uderzać w niego pałkami perkusyjnymi. Mówiąc o pałkach perkusyjnych warto wspomnieć także o niewielkim tamburynie z pojedynczym rzędem blaszek. Taki instrument możemy założyć na pałkę perkusyjną, dzięki czemu w trakcie uderzania nią o bęben, rozejdzie się bardzo charakterystyczny dźwięk, który będzie znacznie różnił się w zależności od tego czy uderzymy w bęben czy talerze perkusyjne. Innym ciekawym modelem jest tamburyn dla cajonistów, który zakładany jest na stopę. Wówczas w trakcie gry wystarczy tupnąć aby rozległ się charakterystyczny dźwięk. Choć taki model zwykle nazywany jest tamburynem dla cajonistów, można go używać w połączeniu z wieloma innymi instrumentami, na przykład wystukując stopą rytm i grając jednocześnie na gitarze akustycznej.

  CENA A JAKOŚĆ

  Czy najtańsze modele tamburynów to dobry wybór dla zaawansowanych muzyków? Jak najbardziej tak, ponieważ wyższe ceny zależą zazwyczaj nie od blaszek którym zawdzięczamy dźwięk instrumentu, lecz od ramy za która trzymamy. Wiadomym jest, że plastikowa rama będzie znacznie tańsza produkcji od ramy drewnianej, jednak dwa tamburyny o tym samym kształcie, różniące się jedynie materiałem z którego wykonano ramę, nie będą różniły się miedzy sobą brzmieniem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl