Trójkąty

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Trójkąty

Wybrani producenci w grupie Trójkąty

 • Club Salsa

  Club Salsa obejmuje szeroko rozumiane instrumenty perkusyjne kojarzone z muzyką latynoską, flamenco i folk. Na ofertę składają się różnego rodzaju tamburyny, trójkąty, shakery, marakasy, grzechotki, gwizdki. Dobra jakość wykonania i brzmienia idzie (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gon Bops

  Historia Gon Bopsa rozpoczęła się w Kalifornii w 1954 roku, kiedy Mariano Bobadilla (urodzony w Guadalajara), zaczął projektować i budować bębny. Firma ma 60-letnie doświadczenie w produkcji instrumentów perkusyjnych. W ofercie firmy znajdują się (...)


 • Latin Percussion

  Od ponad pół wieku LP produkuje klasyczne instrumenty perkusyjne, a także opatentował setki ulepszeń i nowych projektów instrumentów muzycznych, które spełniają wysokie wymagania profesjonalnych muzyków. Instrumenty Latin Percussion pojawiły się w (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Nino

  NINO® Percussion oferuje wyjątkową kolekcję instrumentów muzycznych zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Nie tylko spełniają wymogi wczesnej edukacji muzycznej i są idealne do programów przedszkolnych i szkolnych, jak i do muzykoterapii i (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Trójkąty w naszym sklepie muzycznym

  Na forach internetowych i różnych innych stronach skupiających się na instrumentach muzycznych można znaleźć wiele tematów dyskusji na temat tego, który instrument muzyczny jest najtrudniejszy do nauki i najbardziej skomplikowany. Zdecydowanie mniej tematów dyskusji dotyczy instrumentów, które są najmniej skomplikowane, jednak jeśli będziemy chcieli znaleźć taki instrument, najłatwiej będzie przejrzeć ofertę perkusjonaliów. Perkusjonalia to bowiem grupa perkusyjnych instrumentów muzycznych, które z założenia maja być niewielkie i bardzo łatwe w obsłudze. Wśród nich znajdziemy instrument, który ciężko przebić pod względem prostoty konstrukcji. Jest nim kultowy trójkąt, który pomimo łatwości obsługi i prostej budowy może odnaleźć się w absolutnie każdym gatunku muzycznym.

  BUDOWA I BRZMIENIE

  Trójkąt jest niczym innym, jak metalową rurką zgiętą na kształt trójkąta, którą trzymamy na sznurku i w którą uderzamy specjalną pałeczką. Trójkąt możemy powiesić na statywie by nie musieć go trzymać, jednak trzymając go, możemy w każdej chwili chwycić go palcami aby przerwać wybrzmiewanie dźwięku, co jest niezwykle ważne jeśli chcemy wykorzystać instrument do budowania rytmu. Trójkąty wyglądają niemal identycznie, jednak mogą różnić się od siebie wielkością i materiałem z których zostały wykonane, a to ma bardzo duży wpływ na to jaki dźwięk otrzymamy. Jeśli wybierzemy dwa trójkąty różniące się od siebie rozmiarem, mniejszy z nich będzie wybrzmiewał krócej, a jego dźwięk będzie wyższy. Jeśli wybierzemy kilka trójkątów i powiesimy je obok siebie na statywie, będziemy mieli znacznie większe możliwości gry. Duży wpływ na otrzymany dźwięk ma także to jakiej pałeczki używamy. Pałeczki nie przypominają pałek perkusyjnych, bowiem nie są wykonane z drewna, lecz z metalu. Różnią się one między sobą wielkością, a więc i wagą. Uderzenie grubszą pałeczką będzie skutkowało głośniejszym i zdecydowanie pełniejszym dźwiękiem. Jeśli traktujemy trójkąt poważnie i nie jest on dla nas jedynie zabawką lub ciekawostką, warto zaopatrzyć się w przynajmniej dwie różne pałeczki, ponieważ wówczas będziemy mieli możliwość wydobywania większej różnorodności brzmień, szczególnie jeśli posiadamy kilka trójkątów. Czy można zrobić coś więcej aby móc cieszyć się jeszcze większą różnorodnością brzmień? Warto pamiętać, że trójkąty mogą być wykonane z różnych stopów metali. Z jednej strony mamy stal, która różni się jakością. Dwa identyczne na pierwszy rzut oka stalowe trójkąty mogą różnić się w kwestii brzmienia, w zależności od samej jakości stali. Poza stalowymi konstrukcjami mamy również modele wykonane z innych stopów metali, na przykład z mosiądzu. Mosiężne trójkąty będą wybrzmiewały cieplejszym dźwiękiem, jednak sama jego długość może nie trwać tak długo jak w przypadku długości dźwięku jaki uzyskamy po uderzeniu trójkąta stalowego, choć to oczywiście zależy także od siły uderzenia oraz rozmiaru samego trójkąta.

  GATUNKI MUZYCZNE

  Trójkąt wielu osobom kojarzy się z orkiestrami w których ktoś od czasu do czasu uderzy pałeczką w ten instrument. Sprzęt ten jednak bardzo dobrze sprawdzi się w każdym gatunku muzycznym nie tylko jako dodatkowy smaczek, ale także jako instrument za pomocą którego można tworzyć sekcje rytmiczne. Trójkąt jest także dobrym wyborem jeśli nagrywamy instrumenty w domu. Wówczas możemy nagrany dźwięk przepuścić przez wtyczki takie jak pogłos czy echo, co daje bardzo ciekawe efekty brzmieniowe.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl