Naciągi perkusyjne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Naciągi perkusyjne

Poradniki dla muzyków w grupie Naciągi perkusyjne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Naciągi perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Naciągi perkusyjne

 • Aquarian

  Aquarian to jeden z najważniejszych producentów naciągów perkusyjnych na świecie. Roy Burns jest muzykiem, którego kariera obejmowała praktycznie każdy aspekt w branży muzycznej., Był wielkim perkusistą zespołu, nauczycielem, pisarzem, solistą, (...)


 • Boston

  Boston to producent niezbędnych akcesoriów oraz sprzętu muzycznego. Dobra jakość wykonania i atrakcyjne ceny sprawiają, że produkty Boston stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W ofercie firmy znajduję się wszystko co niezbędne (...)


 • Code

  Code Drum Heads to brytyjska marka produkująca naciągi i akcesoria do bębnów. Naszym etosem jest dostarczanie solidnych, wysokiej jakości produktów za ułamek kosztów dużych znanych marek. Podczas gdy główne procesy produkcyjne są realizowane za (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • DrumCraft

  Drumcraft to niemiecki, znany na rynku muzycznym producent osprzętu perkusyjnego, który dedykowany jest dla perkusistów o różnym stopniu zaawansowania. W ofercie firmy z powodzeniem znajdziemy zarówno budżetowe statywy, jak również zawodowy i (...)


 • Encore

  Marka Encore należny do lidera w produkcji naciągów perkusyjnych firmy Remo. Produkty charakteryzują się stosunkowo niską ceną, bardzo dobrą jakością wykonania, wytrzymałością i czystym brzmieniem., Remo Encore to doskonała alternatywa dla (...)


 • Evans

  Naciągi Evans istnieją w branży muzycznej od ponad 40 lat. Kilkadziesiąt lat temu, Evans był pionierem w projektowaniu i wytwarzaniu membrany na bębny. Większość ludzi nie wie, że Evans w 1956 roku wynaleźli syntetyczne membrany na bębny. Od tamtej (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Latin Percussion

  Od ponad pół wieku LP produkuje klasyczne instrumenty perkusyjne, a także opatentował setki ulepszeń i nowych projektów instrumentów muzycznych, które spełniają wysokie wymagania profesjonalnych muzyków. Instrumenty Latin Percussion pojawiły się w (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Nino

  NINO® Percussion oferuje wyjątkową kolekcję instrumentów muzycznych zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Nie tylko spełniają wymogi wczesnej edukacji muzycznej i są idealne do programów przedszkolnych i szkolnych, jak i do muzykoterapii i (...)


 • Remo

  Remo to amerykański producent naciągów, instrumentów i akcesoriów perkusyjnych. Firma funkcjonuje na rynku muzycznym od ponad 50 lat, czego efektem jest ogromne doświadczenie i bardzo dobre rozeznanie w potrzebach klientów. Naciągi perkusyjne Remo, (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Naciągi perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Naciągi perkusyjne - bez nich gra na zestawie byłaby niemożliwa. Są bardzo ważnym elementem, od którego w dużej mierze zależy brzmienie bębna i całego zestawu.

  W naszym sklepie dostępna jest szeroka gama wszelkich naciągów takich producentów jak Remo, Evans, Aquarian. Każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się naciągi na tomy, werble, centrale. Naciągi coated oraz clear.

  Brzmienie naciągu zależy od jego wystrojenia. Naciągi coated są zwykle strojone dość wysoko, clear natomiast nisko, co pozwala na uzyskanie „mięsistego” soundu.

  Najpopularniejsze naciągi:

  Na tomy: Evans: G1, G2, ECS2. Remo: Emperor, Ambassador

  Występują w wersjach coated i clear. Jeśli potrzebne jest delikatne brzmienie można wybrać modele z serii G1 i G2, Ambassador ale w wersji coated (Powlekane). Dzięki wysokiemu wystrojeniu można uzyskać bardzo ładny, czysty dźwięk. Jeśli poszukuje się zaś brzmienia bardziej agresywnego, „mięsistego”, to warto rozważyć opcję G2, ale w wersji clear, jak również ECS2 - również w wersji clear. Naciągi te są grube i strojone nisko dają potężny, „mięsisty” dźwięk. Należy wspomnieć, że naciągi ECS2 posiadają wbudowane pierścienie tłumiące, które mają za zadanie tłumić niepożądane przydźwięki podobnie jak Remo Emperor. ECS2 na pewno są polecane dla zestawów z niższych półek, ponieważ brzmienie takich zestawów nie do końca zachwyca, a naciągi z tej serii są w stanie zatuszować mankamenty brzmieniowe i wyciągnąć troszkę więcej z zestawu niż on sam oferuje. G2 warto zakładać na zestawach wyższych półek. Bęben z takim naciągiem będzie w pełni wybrzmiewał i można uzyskać maksimum brzmienia z bębna. Czasami jednak mimo to trzeba tłumić tomy amatorskimi sposobami lub specjalnymi pierścieniami tłumiącymi, jednak jest to bardzo rzadkie zjawisko. Częściej tłumi się floor toma niezależnie od naciągów ze względuna specyfikę bębna.

  Na werbel: Evans G1 lub Remo Ambassador

  Klasyczny naciąg pozwalający uzyskać uniwersalne brzmienie bębna. Umożliwi on też dostrojenie werbla do każdych warunków.

  Na centralę: Evans Emad, a w zestawach gorszych klas Evans GMAD. Lub Remo Powerstroke lub Powersonic.

  Evans Emad jest często wybieranym naciągiem z racji uniwersalności i trwałości. Ma wbudowany kołnierz tłumiący, w który wkłada się piankowe pierścienie, które poprawiają brzmienie. Evans emad jest naciągiem jednowarstwowym. Jest też Evans Emad2 i różni się tym, że jest to naciąg dwuwarstwowy. Evans GMAD jest dość grubym naciągiem i znacznie poprawia brzmienie gorszych centralek. Nie jest jednak polecany dla sprzętów wyższych półek, ponieważ może zbytnio tłumić i jednocześnie zabijać brzmienie bębna.
  Ciekawostka: Niektórzy twierdzą, że niektóre naciągi mają w środku olej. Jest to nieprawda. Jest to typowe załamanie światła, ponieważ są to naciągi kilkuwarstwowe i powietrze w środku imituje złudzenie, że w środku jest olej.

  Podsumowanie
  Jak widać powyżej jest cały szereg różnych naciągów. Podczas zakupu należy kierować się tym czego oczekuje się od bębna i jaki gatunek muzyki się gra. Trzeba również ocenić akustykę pomieszczenia oraz dobrać naciągi pod kątem swojego sprzętu. Na bębny z niższej półki lepiej jest zakładać naciągi grubsze, co wzmocni i polepszy brzmienie bębna.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl