Talerze perkusyjne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Talerze perkusyjne

Poradniki dla muzyków w grupie Talerze perkusyjne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Talerze perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Talerze perkusyjne

 • Amedia

  Amedia to jeden z najbardziej utytułowanych producentów talerzy perkusyjnych na świecie. Wszystkie produkty tej firmy produkowane są ręcznie w Turcji przez grupę pasjonatów, którzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem. Nieprzeciętne i (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Impression Cymbals

  Impression Cymbals to firma założona przez doświadczonych rzemieślników w 2010 r. Talerze Impression wykonane są z tego samego, sprawdzonego brązu B20, który jest ostrożnie obrabiany i poddawany działaniu wysokiej temperatury w piecu opalanym (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Nino

  NINO® Percussion oferuje wyjątkową kolekcję instrumentów muzycznych zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Nie tylko spełniają wymogi wczesnej edukacji muzycznej i są idealne do programów przedszkolnych i szkolnych, jak i do muzykoterapii i (...)


 • Paiste

  Zasadą naszego rodzinnego biznesu jest ciągłe tworzenie nowego brzmienia za pomocą talerzy, gongów i brązowych instrumentów perkusyjnych zgodnie z kreatywnymi potrzebami perkusistów. Podstawą tego poszukiwania muzycznego brzmienia jest udane (...)


 • ProMark

  Firma Promark została założona w 1957 roku przez instruktora perkusji i właściciela sklepu, Herb Brochstein w Houston w Teksasie. Była to pierwsza firma, która wprowadziła japoński dąb Shira-Kashi na rynek amerykański, i jedyna firma, która z (...)


 • Sabian

  Sabian kanadyjski producent talerzy perkusyjnych, jeden z liderów rynku. Firma powstała 1981 roku w Meductic w Nowym Brunszwiku z inicjatywy Roberta Zildjiana syna Avedisa Zildjiana III prezesa firmy Zildjian., Nazwa firmy Sabian pochodzi od dwóch (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Turkish

  Blachy Turkish wykonywane są w Istanbule, w 100% ręcznie – ręcznie młotokowane, formowane, toczone i polerowane. Kuźnia Master Cymbal sięga po rozwiązania tradycyjne, znane od wieków i łączy je z nowoczesną technologią produkcji by dostarczyć (...)


 • Zildjian

  Avedis Zildjian Company jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 roku w Stambule w Turcji, obecnie jej siedziba znajduje się w USA. Od 385 lat rodzina Zildjian dostarcza perkusistom (...)


  Talerze perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Talerze są bardzo ważnym elementem dopełniającym zestaw perkusyjny. Bez nich gra na perkusji byłaby bardzo surowa, pozbawiona emocji i charakteru.

  Rodzaje talerzy:

  China
  Talerz ten jest z kategorii talerzy akcentowych, ale równie dobrze może służyć jako crash z piaszczystym, krótkim brzmieniem. China często jest używana w muzykach z gatunku core, ale czasami można spotkać ją też w zespołach grających lżejszą muzykę właśnie jako akcent, który nada fajnego charakteru w utworze. Blacha z tej kategorii nie jest talerzem, który jest wymagany, jeśli chodzi o ogólny set talerzy. Jest to typowy dodatek i obowiązek dla osób, które grają typowo muzykę z gatunku core. Najczęściej spotykana rozmiarówka, to 18” Ale są też rozmiary takie jak 12” 14” 16” Na początek przygody warto wybierać talerze ze stopu B8.

  Splash
  To kolejna blacha z kategorii blach akcentowych i jest to już talerz typowo akcentowy. Nadaje bardzo fajnego charakteru podczas przejść czy też podkreślenia danego momentu w utworze. Talerz szybko się wzbudza i szybko wygasa z racji swoich rozmiarów, które oscylują się między 6” a 12” Talerz z tej kategorii podobnie, jak china nie jest talerzem, który musi dopełniać cały set perkusyjny. Na początek przygody warto wybierać talerze ze stopu B8.

  Hi-Hat
  To jest podstawowy zestaw talerzy w secie. Hi –Hat ma to do siebie, że oferuje trzy różnego rodzaju brzmienia. Grany na zamkniętym daje charakterystyczne „cyk” Grany na półotwartym daje delikatny szelest, a na otwartym jest już głośny bardzo przyjemny dla ucha szelest. Jest wiele dostępnych hi hatów różnych producentów i ich serii.

  Crash
  Kolejny równie ważny talerz w zestawie co hi-hat. Często sprawia, że refren piosenki dostaje niezłej mocy i idealnie dopełnia całość utworu. Talerz ten służy również jako akcent, co bardzo ładnie podkreśla dane fragmenty w utworze.

  Ride
  Razem z hi-hatem i crashem dopełniają podstawową całość, z której powinien składać się zestaw perkusyjny. Ride jest największym talerzem w zestawie. Jego brzmienie jest bardzo selektywne i służy dodawaniu fajnego, delikatnego charakteru w utworze. Czasami talerze z serii ride są używane, jako crashe.

  Grubości talerzy:
  Talerze cechują się różnymi grubościami: paperthin, thin, medium thin, medium, medium heavy, heavy

  Stop:
  Talerze są wykonane z różnych stopów. Najgorszym i najtańszym stopem jest mosiądz. Produkuje się z niego talerze z najniższej półki. Blachy te same w sobie nie mają nadanego szczególnego charakteru. Talerze z serii B8, to już półka średnia talerzy, która reprezentuje już jakiś lepszy poziom. Stop B20, to już w pełni zawodowe talerze i zarazem najdroższe.

  Najpopularniejsi producenci talerzy:Sabian, Zildjian, Paiste, Meinl


  Ciekawostka
  Firma Sabian i Zildjian, to tak jedna rodzina. Założycielem firmy Sabian jest Robert Zildjian, który początkowo stworzył markę Zildjian, a następnie Sabian.

  Podsumowanie
  Podstawowy set perkusyjny powinien się składać z talerzy takich jak: hihat, crash i ride. W naszym sklepie dostępnych jest wiele talerzy różnych producentów. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji, który talerz wybrać jest ogranie różnych modeli lub posłuchanie próbek i wybranie najlepszej opcji dla siebie. Tańsze talerze też są w stanie zaoferować ładne, czyste brzmienie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl