Hardware

Najczęściej kupowane produkty w grupie Hardware

Poradniki dla muzyków w grupie Hardware


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Hardware

Wybrani producenci w grupie Hardware

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Boston

  Boston to producent niezbędnych akcesoriów oraz sprzętu muzycznego. Dobra jakość wykonania i atrakcyjne ceny sprawiają, że produkty Boston stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W ofercie firmy znajduję się wszystko co niezbędne (...)


 • DDrum

  Perkusiści to inna rasa. Siedzą z tyłu, ale napędzają muzykę. Perkusiści nie grają melodii, ale bez bębna nie ma groove. Kiedy perkusista mocno się kołysze, powie ci, że niewiele rzeczy może pasować do uczucia uderzenia (i słyszenia) świetnego (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • DrumCraft

  Drumcraft to niemiecki, znany na rynku muzycznym producent osprzętu perkusyjnego, który dedykowany jest dla perkusistów o różnym stopniu zaawansowania. W ofercie firmy z powodzeniem znajdziemy zarówno budżetowe statywy, jak również zawodowy i (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gewa Pure

  GEWA GmbH widzi siebie jako partnera i współpracownika wykwalifikowanych handlowców na rynku muzycznym. Gewa jest symbolem przedsiębiorstwa z tradycjami, które za cel obrało sobie kontynuowanie mocno zakorzenionych podstawowych priorytetów, (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Hayman

  Perkusje Hayman powracają na scenę w Wielkiej Brytanii, z całą mocą i „cięciem”, dzięki czemu stały się pierwszym wyborem do najgłośniejszych występów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Oryginalna wewnętrzna powłoka (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Latin Percussion

  Od ponad pół wieku LP produkuje klasyczne instrumenty perkusyjne, a także opatentował setki ulepszeń i nowych projektów instrumentów muzycznych, które spełniają wysokie wymagania profesjonalnych muzyków. Instrumenty Latin Percussion pojawiły się w (...)


 • Ludwig

  Ludwig to firma, która powstała w 1909 roku, jest liderem w produkcji instrumentów perkusyjnych, jak np: timpani, kotły i zestawy jazzowe. Obecną siedzibą firmy jest miasto Monroe w USA w Północnej Karolinie. W 1964 roku, z tradycyjnej, rodzinnej (...)


  Hardware w naszym sklepie muzycznym

  Hardware - bez niego niemożliwe byłoby rozłożenie niektórych bębnów oraz ustawienie talerzy, jak również granie stopą na bębnie basowym. Bez statywów granie na kompletnym zestawie również byłoby niemożliwe.
  W zależności od potrzeb wybiera się różne statywy. Niektórzy kupują tańsze, lżejsze z mniejszymi możliwościami ustawień. Inni natomiast inwestują w sprzęty z wyższych półek, które oferują większy zakres regulacji, ustawień i gwarantują większą stabilność.

  Pod talerze używa się statywów prostych i łamanych.
  Proste mają mniejszy zakres regulacji ustawień, łamane natomiast jak sama nazwa wskazuje umożliwiają wysunięcie ramienia, co umożliwia większe pole manewru podczas ustawiania talerzy. Statywy te podzielone są na sekcje wysuwane. Zazwyczaj jest to od jednej, do 3 wysuwanych sekcji.

  Statyw pod hi hat powinien być dość stabilnym statywem, który nie spowoduje przesuwania się podczas gry. Jeśli muzyk ceni sobie większy komfort gry, to powinien zaopatrzyć się w statyw z możliwością regulacji naprężenia sprężyny, co pozwoli na dopasowanie oporu pedału względem talerzy.

  Statyw pod werbel powinien być statywem równie stabilnym. Ważne jest, aby statyw miał regulację kąta nachylenia kosza (Praktycznie każdy statyw to posiada, ale zdarzały się stare modele, które tego nie posiadały) Kosz pozwoli ustawić werbel pod danym kątem, co automatycznie zwiększa komfort gry.

  Stopa perkusyjna, tutaj ważna jest kwestia gustu. Komu na czym się wygodniej gra. Stopy z podwójnym łańcuchem działają ciężej od tych z łańcuchem pojedynczym, co może sprawiać problemy początkującym muzykom, którzy nie mają wyrobionej techniki i poleca się tutaj stopy z łańcuchem pojedynczym.

  Stołek powinien być dobrany odpowiednio do potrzeb danej osoby. Jeśli gra się stosunkowo często na bębnach oraz koncertuje, to warto zakupić stołek z siedziskiem motocyklowym, a nawet z oparciem. Posiadając kiepskiej klasy stołek z czasem można nabawić się nieprzyjemnych kontuzji.

  Dodatkiem do całości są ramiona. Ramię może być clampem lub bez. Ramię z clampem jest na ogół mniej stabilne i rynek oferuje więcej samych ramion, gdzie clamp trzeba dokupić osobno. Są ramiona długie i krótkie. Można z nich zrobić ramię łamane, jak i proste. Jest to dobry dodatek pod mniejsze talerze typu splash, kiedy nie ma sensu dostawiać dodatkowego statywu, co też wpływa na wygodę i zmniejsza ciężar całego sprzętu podczas noszenia. Można spotkać się z wieszaniem na nich mniejszych talerzy typu china. Oczywiście dobre ramię z dobrym clampem jest w stanie utrzymać nawet ciężki talerz ride o rozmiarze 20”

  Ciekawostka
  Kupując tańszy, mniej stabilny statyw i montując na nim clampy z ramionami, na których będą podwieszone talerze można kilkakrotnie podnieść jego stabilność. Statyw nie będzie się chwiał, jeśli z odpowiednich stron zamocuje się clampy z ramionami i będzie on nie do ruszenia. Stabilnością będzie zachwycał, jak o wiele droższe statywy z wysokich półek.


  Podsumowanie
  Hardware perkusyjne kupuje się na lata, więc warto przeanalizować własne potrzeby. Należy określić budżet, który jest się w stanie przeznaczyć na zakupy, jak również ocenić częstotliwość eksploatacji sprzętu oraz poziom gry – czy będzie to granie hobbystyczne czy np. zawodowe. Grając hobbystycznie nie trzeba aż tak się skupiać na możliwościach i jakości, ponieważ większość sprzętu w zupełności wystarczy. Do grania częstszego, zawodowego warto podjąć temat głębiej i wybrać coś z półek trochę wyższych. Jest to inwestycja na lata, która podczas eksploatacji nic nie kosztuje, a zapewnia spory komfort oraz wysoką jakość wykonania, co przełoży się na funkcjonalność oraz stan wizualny.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl