Hardware

Najczęściej kupowane produkty w grupie Hardware

Poradniki dla muzyków w grupie Hardware


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Hardware

Wybrani producenci w grupie Hardware

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Boston

  Boston to producent niezbędnych akcesoriów oraz sprzętu muzycznego. Dobra jakość wykonania i atrakcyjne ceny sprawiają, że produkty Boston stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W ofercie firmy znajduję się wszystko co niezbędne (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Tycoon

  Początki firmy Tycoon sięgają 1983 roku, kiedy to przedsiębiorca Stephen Yu, założył pierwszą na Tajlandii manufakturę produkująca gitary. Przełom nastąpił w 1990 roku gdy Yu zauważył, że na rynku muzycznym jest ogromne zapotrzebowanie na wysokiej (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Hardware w naszym sklepie muzycznym

  Hardware - bez niego niemożliwe byłoby rozłożenie niektórych bębnów oraz ustawienie talerzy, jak również granie stopą na bębnie basowym. Bez statywów granie na kompletnym zestawie również byłoby niemożliwe.
  W zależności od potrzeb wybiera się różne statywy. Niektórzy kupują tańsze, lżejsze z mniejszymi możliwościami ustawień. Inni natomiast inwestują w sprzęty z wyższych półek, które oferują większy zakres regulacji, ustawień i gwarantują większą stabilność.

  Pod talerze używa się statywów prostych i łamanych.
  Proste mają mniejszy zakres regulacji ustawień, łamane natomiast jak sama nazwa wskazuje umożliwiają wysunięcie ramienia, co umożliwia większe pole manewru podczas ustawiania talerzy. Statywy te podzielone są na sekcje wysuwane. Zazwyczaj jest to od jednej, do 3 wysuwanych sekcji.

  Statyw pod hi hat powinien być dość stabilnym statywem, który nie spowoduje przesuwania się podczas gry. Jeśli muzyk ceni sobie większy komfort gry, to powinien zaopatrzyć się w statyw z możliwością regulacji naprężenia sprężyny, co pozwoli na dopasowanie oporu pedału względem talerzy.

  Statyw pod werbel powinien być statywem równie stabilnym. Ważne jest, aby statyw miał regulację kąta nachylenia kosza (Praktycznie każdy statyw to posiada, ale zdarzały się stare modele, które tego nie posiadały) Kosz pozwoli ustawić werbel pod danym kątem, co automatycznie zwiększa komfort gry.

  Stopa perkusyjna, tutaj ważna jest kwestia gustu. Komu na czym się wygodniej gra. Stopy z podwójnym łańcuchem działają ciężej od tych z łańcuchem pojedynczym, co może sprawiać problemy początkującym muzykom, którzy nie mają wyrobionej techniki i poleca się tutaj stopy z łańcuchem pojedynczym.

  Stołek powinien być dobrany odpowiednio do potrzeb danej osoby. Jeśli gra się stosunkowo często na bębnach oraz koncertuje, to warto zakupić stołek z siedziskiem motocyklowym, a nawet z oparciem. Posiadając kiepskiej klasy stołek z czasem można nabawić się nieprzyjemnych kontuzji.

  Dodatkiem do całości są ramiona. Ramię może być clampem lub bez. Ramię z clampem jest na ogół mniej stabilne i rynek oferuje więcej samych ramion, gdzie clamp trzeba dokupić osobno. Są ramiona długie i krótkie. Można z nich zrobić ramię łamane, jak i proste. Jest to dobry dodatek pod mniejsze talerze typu splash, kiedy nie ma sensu dostawiać dodatkowego statywu, co też wpływa na wygodę i zmniejsza ciężar całego sprzętu podczas noszenia. Można spotkać się z wieszaniem na nich mniejszych talerzy typu china. Oczywiście dobre ramię z dobrym clampem jest w stanie utrzymać nawet ciężki talerz ride o rozmiarze 20”

  Ciekawostka
  Kupując tańszy, mniej stabilny statyw i montując na nim clampy z ramionami, na których będą podwieszone talerze można kilkakrotnie podnieść jego stabilność. Statyw nie będzie się chwiał, jeśli z odpowiednich stron zamocuje się clampy z ramionami i będzie on nie do ruszenia. Stabilnością będzie zachwycał, jak o wiele droższe statywy z wysokich półek.


  Podsumowanie
  Hardware perkusyjne kupuje się na lata, więc warto przeanalizować własne potrzeby. Należy określić budżet, który jest się w stanie przeznaczyć na zakupy, jak również ocenić częstotliwość eksploatacji sprzętu oraz poziom gry – czy będzie to granie hobbystyczne czy np. zawodowe. Grając hobbystycznie nie trzeba aż tak się skupiać na możliwościach i jakości, ponieważ większość sprzętu w zupełności wystarczy. Do grania częstszego, zawodowego warto podjąć temat głębiej i wybrać coś z półek trochę wyższych. Jest to inwestycja na lata, która podczas eksploatacji nic nie kosztuje, a zapewnia spory komfort oraz wysoką jakość wykonania, co przełoży się na funkcjonalność oraz stan wizualny.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl