Statywy perkusyjne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Statywy perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Statywy perkusyjne

 • DDrum

  Perkusiści to inna rasa. Siedzą z tyłu, ale napędzają muzykę. Perkusiści nie grają melodii, ale bez bębna nie ma groove. Kiedy perkusista mocno się kołysze, powie ci, że niewiele rzeczy może pasować do uczucia uderzenia (i słyszenia) świetnego (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • DrumCraft

  Drumcraft to niemiecki, znany na rynku muzycznym producent osprzętu perkusyjnego, który dedykowany jest dla perkusistów o różnym stopniu zaawansowania. W ofercie firmy z powodzeniem znajdziemy zarówno budżetowe statywy, jak również zawodowy i (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Hayman

  Perkusje Hayman powracają na scenę w Wielkiej Brytanii, z całą mocą i „cięciem”, dzięki czemu stały się pierwszym wyborem do najgłośniejszych występów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Oryginalna wewnętrzna powłoka (...)


 • Ludwig

  Ludwig to firma, która powstała w 1909 roku, jest liderem w produkcji instrumentów perkusyjnych, jak np: timpani, kotły i zestawy jazzowe. Obecną siedzibą firmy jest miasto Monroe w USA w Północnej Karolinie. W 1964 roku, z tradycyjnej, rodzinnej (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • PDP

  Założona przez Drum Workshop, Inc. w 1999 r., Pacific Drums and Percussion to progresywna marka bębnów stworzona w celu zapewnienia pedałów perkusyjnych i sprzętu, który oferuje inspirowane butikami funkcje przyjazne dla gracza i najlepszą w swojej (...)


 • Pearl

  Pearl Musical Instrument Company, znana jako Pearl - międzynarodowa korporacja z siedzibą w mieście Chiba w Japonii, produkująca instrumenty muzyczne. Powstała w 1946 roku z inicjatywy Katsumi Yanagisawy. (...)


 • Sonor

  Tak jak sztuka ożywiania dźwięku. Rytm jest częścią naszego codziennego życia. To puls nas napędza, stały rytm, który zapewnia witalność i ruch. Instrumenty perkusyjne są podstawowymi elementami naszej kultury muzycznej. (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Statywy perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Bez względu na to czy naszym wyborem jest perkusja dla początkujących którą możemy kupić w stanie gotowym, czy też chcemy złożyć swój zestaw perkusyjny od podstaw, oba z nich możemy rozbudować, dodając do nich kolejne instrumenty. Należy jednak pamiętać, że perkusja składa się nie tylko z instrumentów, ale także z łączników i statywów, które umożliwiają stabilną i wygodną konstrukcję. Jeśli więc chcemy dołożyć kolejny element do naszego zestawu perkusyjnego, warto rozważyć zakup statywów. Statywy różnią się od siebie przede wszystkim przeznaczeniem, więc nie na każdym umieścimy talerze lub inne instrumenty, a poza przeznaczeniem, różnią się także wykonaniem i możliwościami, które mają istotny wpływ na komfort podczas gry.

  Czym więc powinniśmy się kierować wybierając statywy perkusyjne?

  Podstawą jest ich przeznaczenie. Jeśli chcemy aby nasz zestaw perkusyjny wzbogacił się o dodatkowy talerz, powinniśmy wybrać statyw do talerza. Statywy mogą być proste z podstawowa regulacją wysokości i takie właśnie są najczęściej wybierane na początek, ponieważ są stosunkowo niedrogie, stabilne i wygodne w obsłudze. Jeśli jednak nasz zestaw perkusyjny jest mocno rozbudowany, tak9i statyw może się nie sprawdzić, ponieważ wówczas musi stać stosunkowo blisko perkusisty, przy którym i tak jest już tłoczno od różnego rodzaju elementów. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się statyw łamany, który może stać w większej odległości od perkusisty z względu na swoje długie ramie. Dostępne są również statywy pod werble czy hi-hat, a w przypadku tego drugiego głównym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest to czy jest on solidny i nie przesuwa się podczas gry. Jeśli używamy padów treningowych przed grą i chcemy je mieć zawsze przy sobie, nic nie stoi na przeszkodzie aby rozbudować zwój zestaw perkusyjne o stabilne statywy pod pady. Składanie własnej perkusji jest procesem długotrwałym, dlatego warto pamiętać aby decydować się jedynie na te elementy, które rzeczywiście są nam niezbędne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl