Statywy perkusyjne

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Statywy perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Statywy perkusyjne

 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Statywy perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Bez względu na to czy naszym wyborem jest perkusja dla początkujących którą możemy kupić w stanie gotowym, czy też chcemy złożyć swój zestaw perkusyjny od podstaw, oba z nich możemy rozbudować, dodając do nich kolejne instrumenty. Należy jednak pamiętać, że perkusja składa się nie tylko z instrumentów, ale także z łączników i statywów, które umożliwiają stabilną i wygodną konstrukcję. Jeśli więc chcemy dołożyć kolejny element do naszego zestawu perkusyjnego, warto rozważyć zakup statywów. Statywy różnią się od siebie przede wszystkim przeznaczeniem, więc nie na każdym umieścimy talerze lub inne instrumenty, a poza przeznaczeniem, różnią się także wykonaniem i możliwościami, które mają istotny wpływ na komfort podczas gry.

  Czym więc powinniśmy się kierować wybierając statywy perkusyjne?

  Podstawą jest ich przeznaczenie. Jeśli chcemy aby nasz zestaw perkusyjny wzbogacił się o dodatkowy talerz, powinniśmy wybrać statyw do talerza. Statywy mogą być proste z podstawowa regulacją wysokości i takie właśnie są najczęściej wybierane na początek, ponieważ są stosunkowo niedrogie, stabilne i wygodne w obsłudze. Jeśli jednak nasz zestaw perkusyjny jest mocno rozbudowany, tak9i statyw może się nie sprawdzić, ponieważ wówczas musi stać stosunkowo blisko perkusisty, przy którym i tak jest już tłoczno od różnego rodzaju elementów. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się statyw łamany, który może stać w większej odległości od perkusisty z względu na swoje długie ramie. Dostępne są również statywy pod werble czy hi-hat, a w przypadku tego drugiego głównym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest to czy jest on solidny i nie przesuwa się podczas gry. Jeśli używamy padów treningowych przed grą i chcemy je mieć zawsze przy sobie, nic nie stoi na przeszkodzie aby rozbudować zwój zestaw perkusyjne o stabilne statywy pod pady. Składanie własnej perkusji jest procesem długotrwałym, dlatego warto pamiętać aby decydować się jedynie na te elementy, które rzeczywiście są nam niezbędne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl