Stopy perkusyjne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Stopy perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Stopy perkusyjne

 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Stopy perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Zestaw perkusyjny możemy złożyć samodzielnie, lub jeśli interesuje nas perkusja dla początkujących, możemy zdecydować się na zakup już gotowego zestawu. W obu przypadkach możemy wymieniać poszczególne elementy lub rozbudowywać swój zestaw perkusyjny dodając do niego kolejne instrumenty. Pamiętajmy jednak, że zestaw perkusyjny składa się nie tylko z samych instrumentów, ale także z dodatkowych elementów, takich jak ramy, zaczepy, czy mechanizmy które pozwalają niektórym instrumentom zabrzmieć. Przykładem mogą być stopy perkusyjne, które różnią się od siebie konstrukcją i działaniem. Jaka stopa będzie dobrym wyborem?

  Stopa jest mechanizmem, który uruchamia bijak mający na celu uderzyć w bęben centralny, a jak sama nazwa wskazuje, używa się jej stopą. Zanim wybierzemy się na zakupy powinniśmy ustalić budżet jaki możemy przeznaczyć oraz dowiedzieć się na co warto zwracać uwagę podczas wyboru. Dostępne są stopy pojedyncze oraz podwójne, przy czym te drugie są zwykle droższe. W przypadku stopy pojedynczej, po jednorazowym wciśnięciu bijak uda raz w bęben, jednak stopy podwójne posiadają dwa bijaki oraz dwa pedały, więc używamy ich używając obu stóp. Dzięki takiej konstrukcji jesteśmy w stanie wydawać bardzo szybkie, rytmiczne dźwięki, które często można usłyszeć w wielu cięższych gatunkach muzycznych, takich jak hard rock czy metal. Stopa jest bardzo dokładnym urządzeniem, dlatego reaguje na minimalne zmiany siły nacisku. Jeżeli korzystamy z niej po raz pierwszy, gra może wydawać się na początku nieco nienaturalna, jednak nie ma się o co martwić, ponieważ z czasem wyczujemy z jaką siłą powinno się ją wciskać. Z tego powodu stopy podwójne nie są polecane początkującym perkusistom, lecz jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z gra na tym instrumencie i mamy pewność, że chcemy używać podwójnej stopy, możemy zdecydować się na jej wybór od razu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl