Podwójne stopy perkusyjne

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Podwójne stopy perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Podwójne stopy perkusyjne

 • Alesis

  Alesis to amerykański producent, który zajmuje się produkcją instrumentów elektronicznych oraz szeroko rozumianego sprzętu studyjnego. Firma powstała w 1980 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swój asortyment oraz wprowadza nowoczesne (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


  Podwójne stopy perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  Zestaw perkusyjny jest bardzo skomplikowanym i złożonym instrumentem, w skład którego wchodzą pomniejsze instrumenty takie jak bębny, talerze czy werble, a także pozostałe elementy konstrukcyjne, jak ramy, statywy czy zaciski. Jeśli interesuje nas podstawowa perkusja dla początkujących, możemy zdecydować się na zakup gotowego zestawu, lecz pamiętajmy że z czasem jeśli będziemy chcieli wejść w posiadanie bardziej skomplikowanego zestawu nie musimy wymieniać całej perkusji, ponieważ w każdej chwili możemy poszerzyć ją o dodatkowe elementy lub wymienić te obecne. Niektóre elementy są niezbędne jeśli chcemy wydać z instrumentu dźwięk, a przykładem może być stopa perkusyjna, która pozwala wybrzmieć bębnowi centralnemu. Poza pojedynczymi stopami dostępne są także podwójne, które różnią się konstrukcją i są nieco bardzo skomplikowane. Komu warto polecić podwójna stopę perkusyjną?

  Na początku warto wiedzieć jak działa stopa. Po jej wciśnięciu bijak uderza w bęben, wydając dźwięk. W przypadku stopy podwójnej mamy dostęp do dwóch pedałów obsługiwanych obiema stopami. Dzięki takiej konstrukcji możemy tworzyć bardzo szybkie rytmy używając tylko samego bębna centralnego. Siła nacisku jakiej powinniśmy użyć by stopa zadziałała zależy od sprężyny która jest w niej zamontowana. Zwykle jest tak, że jedna z naszych stóp jest odrobinę słabsza, dlatego na początku może nie być łatwo grać szybko i utrzymywać się w rytmie. Wówczas możemy po prostu trenować do momentu aż dobrze opanujemy grę obiema stopami, lub możemy także wymienić sprężynę przy słabszej stopie na taką, której siła naciągu jest nieco mniejsza. Podwójne stopy mogą być używane w każdym zestawie perkusyjnym niezależnie od tego jakie gatunki muzyczne gramy, jednak nie jest tajemnica, że najczęściej są one wybierane przez perkusistów preferujących ostrzejsze gatunki muzyczne, takie jak metal.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl