Stołki perkusyjne

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Stołki perkusyjne

Wybrani producenci w grupie Stołki perkusyjne

 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Stołki perkusyjne w naszym sklepie muzycznym

  W grze na instrumencie muzycznym bardzo ważne jest nie tylko jego brzmienie, ale także komfort podczas gry. Jeśli gra nie będzie wygodna, cały proces zacznie nam się szybko nudzić, dlatego powinniśmy zadbać o możliwie jak najwyższy komfort gry. Z pomocą mogą nam przyjść różnego rodzaju akcesoria muzyczne. W przypadku gry na perkusji, niezależnie od tego czy mamy na myśli zestaw akustyczny czy elektroniczny, warto zadbać o wygodne stanowisko do gry. Należy upewnić się, że wokół samego instrumentu jest odpowiednio dużo wolnego miejsca, aby mieć pełen zakres ruchu. Równie ważne jest to na czym siedzimy i w tym miejscu warto zaznaczyć, że o ile na początku nada się zwykłe domowe krzesło czy taboret, to z czasem lepiej zainwestować w porządne siedzisko.

  KOMFORT GRY

  Można założyć, że każde krzesło nada się tak samo, ale nic bardziej mylnego. Zestaw perkusyjny składa się z różnych elementów, takich jak werble, talerze czy choćby stopa perkusyjna. Aby móc grać w pełni komfortowo, każdy z tych elementów powinien znajdować się w naszym zasięgu, tak aby nie było problemu z dosięgnięciem któregokolwiek z nich. Dobre krzesło dla perkusisty powinno zatem posiadać regulację wysokości dzięki której bębny znajdą się na odpowiedniej wysokości, a my sami nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem stopy perkusyjnej. O ile znalezienie krzesła z regulacją wysokości jest bardzo łatwe, to nie chodzi tu o zwyczajne krzesła które można znaleźć w sklepach meblowych. Ćwiczenie gry na perkusji najczęściej jest czasochłonne, dlatego krzesło powinno być wygodne, a tradycyjne taborety lub nawet siedziska z możliwością regulacji wysokości które możemy znaleźć w sklepach meblowych mogą być zbyt twarde, więc granie na perkusji przez kilka godzin może być bardzo niewygodne. Specjalne siedziska perkusyjne tworzone są z myślą o wielogodzinnych treningach, dlatego zawsze zapewniają wysoką wygodę użytkowania, tak aby nawet po kilku godzinach nie czuć nieprzyjemnego dyskomfortu. Podstawowe modele dostępne są w formie wygodnych taboretów z możliwością regulacji wysokości siedziska, jednak jeśli zależy nam na tym aby wygoda stała na jeszcze wyższym poziomie, możemy zdecydować się na zakup krzesła z oparciem. Warto zaznaczyć, że samo możemy zmodyfikować większość krzeseł poprzez wymianę samego siedziska lub oparcia, tak aby ich grubość i profil odpowiadały nam jeszcze bardziej. Decydując się na zakup stołka perkusyjnego należy zwrócić uwagę również na jego nóżki. Wiele zależy od tego na jakiej powierzchni postawimy nasze krzesło, ponieważ czasami w trakcie bardziej dynamicznej gry może się ono przesuwać, co może nas dekoncentrować jeżeli będziemy musieli co jakiś czas je poprawiać. Wiele zależy także od tego jak lubimy grać, ponieważ wielu perkusistów nie lubi kiedy krzesło jest zawsze w tym samym miejscu. W tym przypadku znacznie lepiej sprawdzą się modele zakończone kółkami.

  MIEJSCE GRY

  To jak urządzimy sobie miejsce gry będzie miało bardzo duży wpływ na wygodę gry. Wielu perkusistów zwraca dużą uwagę na podłoże na którym stoi perkusja oraz krzesło. Jeśli zależy nam na tym aby krzesło się nie przesuwało, warto postawić je na dywanie. To samo tyczy się stopy perkusyjnej, która często również może się przesuwać w trakcie gry. Grubszy dywan położony pod samym zestawem perkusyjnym może także zmniejszać poziom drgania pojedynczych elementów zestawu perkusyjnego, co ma pozytywny wpływ nie tylko na na komfort gry, ale także na brzmienie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl