Chimesy

Chimesy możemy zaliczyć do jednego z najpiękniej brzmiących instrumentów perkusyjnych. Sama gra na nich, nie jest trudna i polega głównie na przeciągnięciu pałeczką lub ręką po swobodnie wiszących metalowych rurkach. Taka technika wykonawcza polegająca na płynnym przejściu przez szereg dźwięków sąsiadujących ze sobą jest nazywana glissando. Wprawione w ten sposób w ruch metalowe rurki wywołują niecodzienny, wręcz bajkowy efekt. I właśnie z racji swoich wspaniałych walorów brzmieniowych instrument ten doskonale nadaje się do uzupełniania i wypełniania większego instrumentarium muzycznego.


Najczęściej kupowane produkty w grupie Chimesy

Wybrani producenci w grupie Chimesy

 • Corvus Rattlesnake

  Corvus Rattlesnake to producent drewnianych instrumentów dla dzieci. Wszystkie produkty są starannie selekcjonowane i wykonywane z naturalnych komponentów. (...)


 • Hayman

  Perkusje Hayman powracają na scenę w Wielkiej Brytanii, z całą mocą i „cięciem”, dzięki czemu stały się pierwszym wyborem do najgłośniejszych występów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Oryginalna wewnętrzna powłoka (...)


 • Latin Percussion

  Od ponad pół wieku LP produkuje klasyczne instrumenty perkusyjne, a także opatentował setki ulepszeń i nowych projektów instrumentów muzycznych, które spełniają wysokie wymagania profesjonalnych muzyków. Instrumenty Latin Percussion pojawiły się w (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl