Bijaki

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Bijaki

Wybrani producenci w grupie Bijaki

 • Ahead

  Ahead to producent profesjonalnych pałek, werbli, pokrowców i akcesoriów perkusyjnych. Firma skutecznie wprowadza w życie innowacyjne pomysły i obok tradycyjnych, drewnianych pałek, w ofercie znajdziemy produkty wykonane z tworzyw sztucznych i (...)


 • Danmar

  Założona w 1970 roku, Danmar produkuje amerykańskie bębny, akustyczne instrumenty dźwiękowe i vintage reprodukcje stylu. Pałki Danmar Kick i podkładki udarowe zostały użyte na setkach nagrań Gold i Platinum na całym świecie. (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Nino

  NINO® Percussion oferuje wyjątkową kolekcję instrumentów muzycznych zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Nie tylko spełniają wymogi wczesnej edukacji muzycznej i są idealne do programów przedszkolnych i szkolnych, jak i do muzykoterapii i (...)


 • PDP

  Założona przez Drum Workshop, Inc. w 1999 r., Pacific Drums and Percussion to progresywna marka bębnów stworzona w celu zapewnienia pedałów perkusyjnych i sprzętu, który oferuje inspirowane butikami funkcje przyjazne dla gracza i najlepszą w swojej (...)


 • Schlagwerk

  Żaden instrument na świecie nie jest grany intensywniej ręcznie niż instrument perkusyjny. To właśnie ten pomysł nadał rytm naszej produkcji. Budujemy cajony, cajintosy, yambusy, bębny i inne instrumenty perkusyjne dla ludzi z pasją w sercu i (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


  Bijaki w naszym sklepie muzycznym

  Perkusja jest nazwą ogólna, która skupia wokół siebie bardzo dużą grupę instrumentów, jednak nazwa ta najczęściej kojarzona jest z zestawem perkusyjnym w skład którego wchodzą różne elementy, takie jak werble czy talerze. Skoro instrumenty perkusyjne są tak zróżnicowane, nic dziwnego, że możemy je wzbogacić o różnego rodzaju akcesoria perkusyjne, które mają za zadanie wpłynąć w pewien sposób na brzmienie lub komfort gry, w zależności od tego jakie akcesoria wybierzemy. Bijak perkusyjny jest jednym z niezbędnych akcesoriów, bez którego bęben w zestawie perkusyjnym nie wybrzmi. Bijaki jednak różnią się od siebie swoją konstrukcja i pozwalają na uzyskanie różnych brzmień. Czym powinniśmy się kierować wybierając taki sprzęt?

  Bijaki montowane są w stopie perkusyjnej i uderzają o bęben, a to jaki charakter brzmienia uzyskamy za ich pomocą zależy od ich konstrukcji, czyli między innymi materiałów użytych do ich produkcji, wagi czy kształtu. Im cięższy i większy bijak, tym bardziej basowy uzyskamy dźwięk. Bijak powinien być dobrany także według tego w jaki sposób gramy. Jeśli często budujemy szybki rytm używając stopy perkusyjnej, duży i ciężki bijak może być niewygodny, a brzmienie całego zestawu perkusyjnego może być wówczas zdominowane przez bęben. Jeżeli mamy taką możliwość, warto odwiedzić sklep muzyczny i sprawdzić osobiście jaki bijak będzie pasował nam najbardziej. Warto zwracać uwagę na kształt, ponieważ niektóre modele mogą mieć zakończenie płaskie, a inne punktowe, na przykład w postaci kuli.

  W przypadku bijaków zakończonych punktowo, brzmienie będzie nieco jaśniejsze i bardziej dynamiczne. Dostępne są także bijaki
  w postaci miotełki, podobnej do tych używanych jako alternatywa dla pałek perkusyjnych. Brzmienie takiego bijaka zupełnie różni się od standardowego i pozwala na uzyskanie charakterystycznego dźwięku, który doskonale sprawdza się w muzyce jazzowej oraz bardziej kameralnych klimatach.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl