Pady treningowe perkusyjne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pady treningowe

Wybrani producenci w grupie Pady treningowe

 • Ahead

  Ahead to producent profesjonalnych pałek, werbli, pokrowców i akcesoriów perkusyjnych. Firma skutecznie wprowadza w życie innowacyjne pomysły i obok tradycyjnych, drewnianych pałek, w ofercie znajdziemy produkty wykonane z tworzyw sztucznych i (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • Evans

  Naciągi Evans istnieją w branży muzycznej od ponad 40 lat. Kilkadziesiąt lat temu, Evans był pionierem w projektowaniu i wytwarzaniu membrany na bębny. Większość ludzi nie wie, że Evans w 1956 roku wynaleźli syntetyczne membrany na bębny. Od tamtej (...)


 • EverPlay

  Ever Play to producent instrumentów i akcesoriów muzycznych. Oferta firmy obejmuje głownie gitary klasyczne, akustyczne i elektryczne, zestawy perkusyjne, instrumenty dęte, wzmacniacze, perkusyjne instrumenty edukacyjne, pokrowce, futerały, pulpity (...)


 • Gibraltar

  Nazwa Gibraltar jest synonimem doskonałej jakości i solidności. Ten znakomity producent hardware′u i akcesoriów perkusyjnych znany jest na całym świecie, a produkty Gibraltar stanowią część arsenału najlepszych bębniarzy na naszej planecie. (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Meinl

  Meinl to obecnie jeden z najważniejszych producentów na rynku instrumentów, akcesoriów i talerzy perkusyjnych. Firmę założył w 1951 roku Roland Meinl - niemiecki „wizjoner” i przedsiębiorca, który od początku postawił na wysoką jakość (...)


 • Regal Tip

  Marka Regal Tip potwierdza powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków. Nikt nie wie tego lepiej niż Joe Calato, który zrewolucjonizował przemysł pałek perkusyjnych. Po wielu eksperymentach ze swoim produktem Joe Calato wyprodukował perfekcyjne (...)


 • Remo

  Remo to amerykański producent naciągów, instrumentów i akcesoriów perkusyjnych. Firma funkcjonuje na rynku muzycznym od ponad 50 lat, czego efektem jest ogromne doświadczenie i bardzo dobre rozeznanie w potrzebach klientów. Naciągi perkusyjne Remo, (...)


 • Rockbag

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockBag jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne, a także innych toreb na sprzęt. Aby ułatwić życie muzykom, RockBag oferuje szeroką gamę toreb w różnych rozmiarach, które (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Vic Firth

  Przez prawie 60 lat w Vic Firth Company koncentrowała się na opracowywaniu i produkcji najpopularniejszych na świecie pałeczek do uderzeń, młotków, alternatywnych narzędzi i akcesoriów z najlepszą opcją trwałości, wyczucia i brzmienia w najszerszym (...)


  Pady treningowe w naszym sklepie muzycznym

  Perkusja jest bardzo wymagającym instrumentem i mowa tu nie tylko o sporych rozmiarów zestawach, ale także o pojedynczych bębnach czy niektórych perkusjonaliach. Z jednej strony należy mieć poczucie rytmu oraz kreatywność, która pozwoli nam na tworzenie linii rytmicznych, które będą ciekawe, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że grę należy ćwiczyć często również ze względów fizycznych. Podczas długiej i ekspresyjnej gry można nabawić się kontuzji, zupełnie jak w przypadku treningu na siłowni. Z tego powodu wielu perkusistów rozgrzewa się przed występem, a robią to na wiele sposobów. Jednym z najczęściej używanych sprzętów do tego celu jest coraz chętniej wybierany pad treningowy.

  Pady treningowe mogą różnić się od siebie wykonaniem, jednak doskonale sprawdzi się już najtańszy model. Pad treningowy jest niewielkim urządzeniem, które możemy zabrać ze sobą wszędzie, a trening na nim polega na tym, aby ćwiczyć rytmy uderzając w pad pałkami. Czy ma to sens, skoro możemy uderzać pałkami w jakąkolwiek inna powierzchnię? Absolutnie ma, ponieważ pad treningowy wykonany jest w taki sposób, aby rezonował podobnie do powierzchni bębna lub werbla, tak aby uczucie podczas gry było podobne do tego którego uświadczymy grając na perkusji. W ten sposób nie tylko trenujemy poczucie rytmu, ale także ćwiczymy wyczucie artykulacji, która jest kluczowym elementem który powinien znaleźć się w warsztacie każdego dobrego perkusisty.

  Ponadto pady treningowe nieco tłumią dźwięk, więc nie będziemy hałasować tak jak w przypadku gdybyśmy używali twardej powierzchni stołu czy krzesła. Najprostsze pady treningowe posiadają jedną stronę, jednak jeśli zależy nam na bardziej zróżnicowanym sprzęcie, możemy zdecydować się na wybór dwustronnych padów. Ponad to dostępne są także pady elektroniczne z wbudowanym metronomem, które jeszcze lepiej sprawdzają się jeśli zależy nam na trenowaniu poczucia rytmu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl