Filce perkusyjne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Filce

Wybrani producenci w grupie Filce

 • Danmar

  Założona w 1970 roku, Danmar produkuje amerykańskie bębny, akustyczne instrumenty dźwiękowe i vintage reprodukcje stylu. Pałki Danmar Kick i podkładki udarowe zostały użyte na setkach nagrań Gold i Platinum na całym świecie. (...)


 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • Mapex

  Mapex zajmuje się tworzeniem produktów dla perkusistów. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy jesteś doświadczonym graczem Mapex sprawia znajdziesz dla siebie odpowiedni zestaw perkusyjny, który będzie dopasowany do twoich umiejętności i (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


 • Zildjian

  Avedis Zildjian Company jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 roku w Stambule w Turcji, obecnie jej siedziba znajduje się w USA. Od 385 lat rodzina Zildjian dostarcza perkusistom (...)


  Filce w naszym sklepie muzycznym

  Zestawy perkusyjne mogą wydawać się bardzo podobne do siebie na pierwszy rzut oka, jednak pamiętajmy, że złożone są one z różnych elementów, które mają bezpośredni wpływ na brzmienie i komfort gry. Oznacza to, że zasiadając do dwóch bardzo podobnych zestawów perkusyjnych możemy usłyszeć zupełnie inny charakter brzmienia. Zestawy perkusyjne można kupić już gotowe, lub możemy złożyć je samodzielnie, a niezależnie od tego który wariant wybierzemy, zawsze możemy dobrać do nich dodatkowy osprzęt lub wymienić ten, którego używamy podczas gry. Z tego powodu tworzenie doskonałego zestawu perkusyjnego jest bardzo długim procesem, ponieważ potrzebujemy czasu aby w praktyce sprawdzić jaki sprzęt pasuje nam najbardziej. Jeśli chcemy usprawnić działanie naszej perkusji, warto zacząć od wymiany najprostszych i najtańszych elementów, takich jak filce perkusyjne.

  Filc perkusyjny jest dokładnie tym co wskazuje nazwa, a mianowicie są to podkładki wykonane z filcu, więc nic skomplikowanego czy ekstrawaganckiego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest taki filc i jak duży wpływ może mieć na brzmienie naszego zestawu perkusyjnego. Filc jest podkładka pod talerze i ma za zadanie pozwolić im wybrzmieć w całej okazałości, bez tłumienia spowodowanego przez konstrukcję ramienia na talerz.

  Talerze same w sobie potrafią osiągać wysokie pułapy cenowe, a jest to spowodowane ich skomplikowanym procesem produkcyjnym i materiałami z których są wykonane. Jeśli więc decydujemy się na zakup nieco droższego talerza, powinniśmy pozwolić mu wybrzmieć tak jak powinien, a pomogą nam w tym odpowiednie filce. Filce różnią się między sobą rozmiarem i grubością, a każdy z nich może inaczej oddziaływać na wybrzmiewanie talerzy, dlatego aby mieć pewność jakie filce będą sprawować się najlepiej w przypadku naszej gry, warto wybierać różne rodzaje. Na szczęście cena za sztukę czy komplet jest bardzo niska, więc eksperymentowanie z grubościami nie obciąży odczuwalnie naszego budżetu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl