Filce

Najczęściej kupowane produkty w grupie Filce

Filce w naszym sklepie muzycznym

Zestawy perkusyjne mogą wydawać się bardzo podobne do siebie na pierwszy rzut oka, jednak pamiętajmy, że złożone są one z różnych elementów, które mają bezpośredni wpływ na brzmienie i komfort gry. Oznacza to, że zasiadając do dwóch bardzo podobnych zestawów perkusyjnych możemy usłyszeć zupełnie inny charakter brzmienia. Zestawy perkusyjne można kupić już gotowe, lub możemy złożyć je samodzielnie, a niezależnie od tego który wariant wybierzemy, zawsze możemy dobrać do nich dodatkowy osprzęt lub wymienić ten, którego używamy podczas gry. Z tego powodu tworzenie doskonałego zestawu perkusyjnego jest bardzo długim procesem, ponieważ potrzebujemy czasu aby w praktyce sprawdzić jaki sprzęt pasuje nam najbardziej. Jeśli chcemy usprawnić działanie naszej perkusji, warto zacząć od wymiany najprostszych i najtańszych elementów, takich jak filce perkusyjne.

Filc perkusyjny jest dokładnie tym co wskazuje nazwa, a mianowicie są to podkładki wykonane z filcu, więc nic skomplikowanego czy ekstrawaganckiego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest taki filc i jak duży wpływ może mieć na brzmienie naszego zestawu perkusyjnego. Filc jest podkładka pod talerze i ma za zadanie pozwolić im wybrzmieć w całej okazałości, bez tłumienia spowodowanego przez konstrukcję ramienia na talerz.

Talerze same w sobie potrafią osiągać wysokie pułapy cenowe, a jest to spowodowane ich skomplikowanym procesem produkcyjnym i materiałami z których są wykonane. Jeśli więc decydujemy się na zakup nieco droższego talerza, powinniśmy pozwolić mu wybrzmieć tak jak powinien, a pomogą nam w tym odpowiednie filce. Filce różnią się między sobą rozmiarem i grubością, a każdy z nich może inaczej oddziaływać na wybrzmiewanie talerzy, dlatego aby mieć pewność jakie filce będą sprawować się najlepiej w przypadku naszej gry, warto wybierać różne rodzaje. Na szczęście cena za sztukę czy komplet jest bardzo niska, więc eksperymentowanie z grubościami nie obciąży odczuwalnie naszego budżetu.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl