Stroiki do perkusji

Najczęściej kupowane produkty w grupie Stroiki do perkusji

Wybrani producenci w grupie Stroiki do perkusji

 • Drum Workshop

  W Drum Workshop The Drummer′s Choice to coś więcej niż slogan, to fakt. Po ponad trzydziestu latach innowacji i niestrudzonego zaangażowania w ulepszanie sposobu wytwarzania produktów perkusyjnych, bębny DW, pedały i sprzęt są standardem, (...)


 • Tama

  Tama to jeden z najważniejszych producentów sprzętu perkusyjnego na świecie. Marka należy do japońskiego koncernu Hoshino Gakki, który jest również właścicielem marki Ibanez. Tama powstała w 1974 roku i od początku swojej działalności głównym (...)


  Stroiki do perkusji w naszym sklepie muzycznym

  Zestaw perkusyjny jest bardzo obszernym instrumentem, który sam w sobie składa się z różnych pomniejszych instrumentów, z którymi należy obchodzić się nieco inaczej jeśli zależy nam na tym, aby brzmienie perkusji było takie na jakim nam zależy. Oczywiście to jakie instrumenty wejdą w skład naszego zestawu zależy wyłącznie od nas, ponieważ nawet jeśli zdecydujemy się na zakup już gotowego zestawu perkusyjnego, z czasem zawsze możemy wymienić część komponentów, lub rozszerzyć go o kolejne instrumenty. W przypadku niektórych z nich będzie nam potrzebny dodatkowy sprzęt, taki jak na przykład stroik do strojenia bębnów. Na czym polega strojenie bębna i dlaczego jest to takie ważne?

  Jaki stroik do perkusji wybrać?

  Bęben perkusyjny złożony jest z kilku elementów które łączą się w całość. Kiedy używamy stopy perkusyjnej, bijak uderza w membranę bębna, dzięki czemu możemy usłyszeć ten charakterystyczny, głęboki dźwięk. Po pewnym czasie gry, membrana, czyli naciąg, zaczyna robić się nieco luźniejszy, przez co dźwięk nie jest tak wyraźny i głęboki jak powinien. Wówczas z pomocą przychodzi stroik, który pozwoli nam nastroić bęben nawet jeśli czynność tą wykonujemy po raz pierwszy. Stroiki do bębnów nie są tak tanie jak te które dedykowane są gitarom, jednak są one niezwykle dokładne. Po włączeniu sprzętu, stroik sam poinformuje nas czy powinniśmy stroić bęben dalej czy już wystarczy, więc nie ma w tej czynności niczego zbyt skomplikowanego. Bębnów nie musimy stroić każdego dnia, choć to jak szybko będą się rozstrajać będzie zależało od różnych czynników, na przykład od tego jak często gramy na perkusji lub jakiej jakości naciągi są przez nas używane. Jeżeli zależy nam na tym aby nasze bębny były zawsze dokładnie nastrojone, stroik będzie doskonałym wyborem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl