Big Muff vs Big Muff – czyli… po co tyle tego?

Zobacz Efekty gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl

Big Muff firmy Electro-Harmonix to efekt, którzy znają chyba wszyscy gitarzyści. Jeśli jednak jakimś cudem ktoś nie kojarzy, przypominamy – legendarny Fuzz, którego twórcą jest równie legendarny Mike Matthews. Pomysł na stworzenie potężnie brzmiącego Fuzza pojawił się w głowie Mike’a pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku.

Od początku Big Muff spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród gitarzystów, a jednym z pierwszych właścicieli nowej kostki EHX został sam Jimi Hendrix! Z biegiem lat Muff zyskiwał na popularności i doczekał się rożnych wersji. Dziś w ofercie Electro-Harmonix jest ich na prawdę sporo. Część z nich to odświeżone konstrukcje z minionych dekad. Część to nowe, lekko zmodyfikowane wersje pierwowzoru.

Dziś chcieliśmy Wam zaprezentować dwa flagowe modele z oferty EHX. Klasyczny NYC BIG MUFF oraz BASS BIG MUFF, który został zbudowany na bazie innego klasyka BLAC RUSSIAN BIG MUFF, produkowanego w Rosji w latach dziewięćdziesiątych. Czy na prawdę brzmią inaczej? Sprawdzamy!

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry