Gitara akustyczna do 1000 zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl

Gitary akustyczne są do siebie podobne, ale nawet dwa na pierwszy rzut oka identycznie wyglądające modele są w stanie zabrzmieć zupełnie inaczej. Niezależnie od tego ile pieniędzy planujemy wydać na taki instrument powinniśmy się na początku zastanowić nad tym, jakie brzmienie chcielibyśmy otrzymać. 

Brzmienie zależy przede wszystkim od dwóch czynników, a mianowicie od użytego gatunku drewna oraz kształtu pudła rezonansowego. Dla przykładu świerk zabrzmi jaśniej od mahoniu, a gitary typu dreadnought będą bardziej doniosłe niż modele z pudłem typu parlor. Na szczęście w budżecie do 1000zł bez problemu uda się znaleźć wysokiej jakości gitary akustyczne.

Fender CD 60

Fender CD 60 to jedna z najchętniej kupowanych gitar akustycznych. Nic w tym dziwnego, ponieważ instrument łączy w sobie bardzo dobry stosunek ceny do jakości wykonania, a dodatkowo charakteryzuje się wysokim komfortem w trakcie gry. Gitara posiada mahoniowe boki oraz spód i świerkowy top. Dzięki takiemu połączeniu brzmienie jest ciepłe, głębokie oraz bardzo klarowne. Model ten warto polecić przede wszystkim początkującym muzykom oraz bardziej doświadczonym, którzy szukają solidnej gitary akustycznej w przystępnej cenie.

Fender SFR CD-60

Kolejny Fender na liście, ale tym razem mamy do czynienia z gitarą typu dreadnought, której pudło w całości zostało wykonane z mahoniu. Oznacza to, że gitara charakteryzuje się bardzo ciepłym, głębokim brzmieniem z bardzo dobrze wyczuwalnym basem. Ten instrument sprawdzi się dobrze zarówno do grania akompaniamentu, jak i użycia w nurcie fingerstyle.

Lag GLA T70A

Lag T70 to gitara z pudłem w kształcie auditorium, która posiada świerkową płytę wierzchnią oraz spód i boki wykonane z drewna khaya. Takie połączenie sprawia, że brzmienie jest bardzo czyste, podatne na artykulację i ciepłe. Gitarę można polecić wszystkim miłośnikom nurtu fingerstyle, ponieważ poza responsywnym brzmieniem gitara charakteryzuje się również bardzo wysokim komfortem w trakcie gry. 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry