Gitara elektryczna do 1000 zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektryczne w sklepie Muzyczny.pl

Wybór pierwszej gitary elektrycznej czasami bywa problematyczny. Trzeba bowiem ustalić maksymalny budżet, jaki można wydać na taki instrument, a także zdecydować się na to, jakie gatunki muzyczne chcemy grać najczęściej. Jeżeli jest taka możliwość, warto osobiście odwiedzić sklep muzyczny, aby sprawdzić czy komfort gry jest zadowalający. Na szczęście w półce cenowej do 1000zł można bez problemu znaleźć dobrej jakości instrument

Yamaha Pacifica 012 RM

Yamaha Pacifica to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych modeli gitary elektrycznej. Nic w tym dziwnego, ponieważ instrument ten łączy w sobie wysoką jakość wykonania, głębokie brzmienie, zaskakująco wysoki komfort w trakcie gry i co ważne – znajduje się w cenie poniżej tysiąca złotych.

Gitara posiada 3 przetworniki w układzie H-S-S. Przy gryfie i na środku znajdują się pickupy typu single coil, które oferują przyjemne, ciepłe i czyste brzmienie. Przy mostku natomiast został zainstalowany humbucker, który doskonale nadaje się do grania ciężkich, rockowych riffów i solówek. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów przetworników Yamaha Pacifica doskonale sprawdza się grania wielu gatunków muzycznych, od delikatnego country i bluesa, aż po agresywnego rocka. Warto wspomnieć, że instrument posiada ruchomy mostek, za pomocą którego można płynnie zmieniać wysokość dźwięku w trakcie gry.

Ibanez GRX 70 QA

Ibanez GRX 70 to doskonała gitara do grania muzyki rockowej i metalowej. Została ona wyposażona w trzy przetworniki w układzie H-S-H. Znajdziemy zatem humbucker przy gryfie i przy mostku, a na środku zamontowano single coil. Gitara jest chwalona między innymi za bardzo wysoki komfort w trakcie gry, na co duży wpływ ma niska akcja strun. Tutaj również znajdziemy ruchomy mostek, który zaskakująco dobrze utrzymuje strój strun.

Arrow LP 22

Arrow to stosunkowo młoda firma na naszym rynku. W tym przypadku mamy do czynienia z gitarą typu Les Paul, która posiada dwa przetworniki w układzie H-H. Ten instrument warto polecić fanom muzyki rockowej i metalu, ale jako że jest to Les Paul, bardzo dobrze sprawdza się również do grania bluesa i jazzu. Instrument jest bardzo solidnie wykonany i bardzo dobrze utrzymuje strój, nawet przy dłuższych sesjach gry.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry