Gitara akustyczna do 3000 zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektroakustyczne w sklepie Muzyczny.pl

W przedziale cenowym do 3000zł można z powodzeniem znaleźć gitary, które sprawdzą się nie tylko do gry w domowym zaciszu, ale zadowolą również najbardziej wymagających muzyków poszukujących instrumentu do koncertowania i przeprowadzania sesji nagraniowych.

W tym budżecie znajdziemy także sporo interesujących konstrukcji, takich jak gitary stworzone do grania gatunku gypsy jazz. Jeżeli planujemy zakup instrumentu w okolicy 3000zł warto ograć go wcześniej osobiście, a jeżeli nie mamy takiej możliwości, to dobrze jest poczytać opinie na temat danego modelu lub obejrzeć testy dostępne w sieci.

Gitara Richwood RM 150 NT

Richwood RM 150 NT to bardzo popularny przedstawiciel gitar stworzonych do grania muzyki z gatunku gypsy jazz. Posiada ona niewielki otwór w pudle rezonansowym i szeroki mostek. Dzięki swojej konstrukcji cechuje się ona bardzo dynamicznym brzmieniem, podatnością na artykulację i świetnie sprawdza się do gry akordami i kostkowania. Ten model posiada świerkową płytę wierzchnią oraz palisandrowe boki i spód. Dzięki takiemu połączeniu brzmienie jest jasne i posiada wyczuwalne niskie tony.

Gitara Dowina Bordeaux GA DS.

Dowina jest jedną z najbardziej szanowanych firm wśród twórców gitar akustycznych, a model Bordeaux GA DS. jest dowodem na to, dlaczego gitarzyści tak cenią te markę. Ten instrument posiada bardzo czyste i głębokie brzmienie, które zachwyca zarówno na żywo, jak i po nagraniu we względnie dobrych warunkach. Jest to gitara z pudłem typu grand auditorium i posiada świerkową płytę wierzchnią oraz palisandrowe boki i spód. Model ten najlepiej sprawdza się do gry solowej, ale ze względu na to, że brzmienie jest doniosłe, można go z powodzeniem polecić osobom, które poszukują akompaniamentu pod wokal.

Gitara Dowina Rioja DS.

Zestawienie kończymy modelem Dowina Rioja DS. Jest to instrument z pudłem typu dreadnought oraz świerkowym topem. Tym, co wyróżnia tę gitarę na tle wielu innych instrumentów jest fakt, że boki i spód zostały wykonane z drewna pau ferro, które charakteryzuje się bardzo ciepłym brzmieniem z wyraźnymi średnimi tonami. Gitara jest chwalona ze względu na bardzo wysoki komfort w trakcie gry oraz wysoką wrażliwość na artykulację, co z pewnością docenią nawet bardzo wymagający gitarzyści.

 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry