Gitara elektryczna do 3000zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektryczne w sklepie Muzyczny.pl

Mając do wydania maksymalnie 3000zł na gitarę elektryczną można już wymagać od instrumentu bardzo wysokiej klasy. W tym przedziale cenowym znajdziemy zarówno często polecane modele, jak Stratocaster, Telecaster i Les Paul, jak i bardziej wymyślne kształty oraz gitary typu hollow body.

Chcąc wydać takie pieniądze na gitarę elektryczną warto osobiście odwiedzić sklep muzyczny, aby upewnić się, że dany model w pełni nam odpowiada. Jeżeli nie ma takiej możliwości, dobrym pomysłem jest poszukanie recenzji w internecie lub obejrzenie testów w serwisie YouTube.

Gretsch G2622T Streamliner

Gretsch 2622T Streamliner to gitara elektryczna typu hollow body, czyli taka z dużym pudłem. Instrumenty tego typu najczęściej są wykorzystywane do grania jazzu i ten model również świetnie się sprawdzi w takiej muzyce, ale z powodzeniem można go używać nawet w ostrym rocku. Dzięki zastosowaniu przetworników typu humbucker w połączeniu z konstrukcją hollow body, gitara cechuje się głębokim, ciepłym i bardzo przyjemnym brzmieniem.

Instrument został wyposażony w ruchomy mostek typu Bigsby, za pomocą którego można płynnie zmieniać wysokość dźwięku w trakcie gry, czy wykorzystywać technikę vibrato.

Epiphone Les Paul Standard 50

Epiphone Les Paul Standard 50 to gitara, którą z powodzeniem można polecić nawet najbardziej wymagającym gitarzystom, którzy gustują w modelach typu LP. Ta gitara to klasyk, który został wyposażony w dwa przetworniki typu humbucker. Doskonale sprawdzi się w muzyce rockowej, a nawet metalowej. Warto zaznaczyć, że gitara świetnie brzmi również w lżejszych gatunkach, takich jak jazz czy blues.

Ten Les Paul został bardzo solidnie wykonany, posiada stały mostek, a dzięki stosunkowo niskiej akcji strun gra się na nim bardzo wygodnie. To świetna gitara zarówno do koncertowania, jak i grania w domowym zaciszu.

PRS Standard 24

PRS Standard 24 to gitara, która przykuwa uwagę swoją elegancją. Została ona zaprojektowana z myślą o miłośnikach ciężkiego grania, którzy cenią sobie niezawodność i bardzo wysoki komfort w trakcie gry. Instrument posiada dwa przetworniki w układzie H-H oraz ruchomy mostek, który nie rozstraja strun nawet przy dłuższym użytkowaniu. Jeżeli szukacie gitary do rocka i metalu, to ten PRS z pewnością spełni Wasze wymagania.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry