Gitara akustyczna do 2000 zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl

Mając do wydania 2000zł na gitarę akustyczną można liczyć na bardzo wysokiej jakości materiały, które posłużyły do jej konstrukcji, a co za tym idzie – na naturalne, głębokie i piękne brzmienie, które zależy oczywiście od gatunków drewna oraz kształtu pudła rezonansowego.

W tym przedziale cenowym bardzo często można także spotkać instrumenty z płyta wierzchnią wykonaną z litego drewna. Wpływa to pozytywnie na wpływ na artykulację, co z pewnością docenią muzycy wykorzystujący akustyka do gry solowej, a także na sustain, czyli długość wybrzmiewania dźwięku.

Takamine GD20-NS

Takamine to bardzo ceniona firma, która posiada w swojej ofercie instrumenty dedykowane dla osób początkujących, średnio zaawansowanych, jak i profesjonalnych muzyków. Model GD20-NS to doskonały przykład dobrego stosunku ceny do jakości. Gitara w kształcie dreadnought jest donośna, więc świetnie sprawdzi się do grania przy ognisku, ale z powodzeniem można ją polecić również do grania w nurcie fingestyle. Takamine GD20-NS posiada cedrową płytę wierzchnią oraz boki i tył wykonane z mahoniu. Takie połączenie gwarantuje czyste i bardzo ciepłe brzmienie, z wyraźnymi niskimi i średnimi tonami.

Framus FJ 14 SV

Framus FJ 14 SV to gitara z pudłem typu jumbo. Jest ona bardzo donośna i świetnie sprawdza się jako instrument do grania akompaniamentu pod wokal. Posiada ona mahoniowe boki spód, a płyta wierzchnia została wykonana ze świerku. Jest to często spotykane połączenie, które zapewnia zbalansowane brzmienie z wyraźnymi wyższymi i niższymi tonami. Na plus można tu zaliczyć także komfort gry. Gitara jest duża, ale ma stosunkowo niską akcję strun, jak na gitarę akustyczną, więc gra się na niej wygodnie.

Martin Backpacker

Martin Backpacker to dla wielu ciekawostka, ale w pewnych sytuacjach ten model jest niezastąpiony. Jest to niewielka gitara podróżna, która ze względu na swoje gabaryty świetnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju wycieczkach. Znajdziemy tu top z litego świerku oraz mahoniowe boki i tył. Pudło jest bardzo małe, ale mimo to gitara jest zaskakująco donośna jak na swoje gabaryty, a dodatkowo charakteryzuje się bardzo przyjemnym, głębokim brzmieniem.

 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry