Gitara elektryczna do 2000 zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary elektryczne w sklepie Muzyczny.pl

Udając się do sklepu muzycznego po gitarę elektryczną do 2000zł możemy już oczekiwać bardzo dobrego instrumentu, który z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w trakcie codziennej gry w domowym zaciszu, ale także na scenie czy podczas sesji nagraniowych. W tym budżecie można bardzo łatwo trafić na dobrej klasy modele uznanych firm, takich jak Fender, Jackson czy Ibanez.

Jeśli dopiero kupujemy pierwszą gitarę i już na starcie dysponujemy sporym budżetem, warto zastanowić się nad tym, jakie gatunki chcemy grać najczęściej. To właśnie od tego powinna zależeć konstrukcja gitary oraz to, jakie będzie posiadała przetworniki.

Jakcson JS Series Dinky

Gitary firmy Jackson są od lat chwalone za bardzo dobry stosunek ceny do jakości, brzmienie oraz wygodę. Nie inaczej jest w tym wypadku. Mamy tu do czynienia z instrumentem wyposażonym w dwa przetworniki typu Humbucker, które zostały zaprojektowane przez producenta. Charakteryzują się one ostrym, mięsistym brzmieniem, które z powodzeniem sprawdzi się zarówno w muzyce rockowej, jak i ciężkim metalu.

Instrument posiada stały mostek, który doskonale utrzymuje strój, nawet po kilku godzinach gry. Dzięki niskiej akcji strun na gitarze gra się bardzo komfortowo, dzięki czemu można ją z powodzeniem polecić koncertującemu muzykowi, który ceni sobie wysokiej jakości brzmienie oraz wygodę w każdych warunkach.

Fender Squier 40th anniversary Telecaster

Gitary typu Telecaster są często kojarzone z muzyką country, ale osoby, które miały z nimi do czynienia doskonale wiedzą, że te instrumenty są z powodzeniem używane także do grania znacznie ostrzejszych odmian muzyki, w tym nawet rocka i metalu. Ten konkretny Telecaster to doskonały przykład dobrego stosunku ceny do jakości. Na pokładzie znajdziemy dwa przetworniki single-coil, które charakteryzują się czystym, jasnym i bardzo responsywnym brzmieniem. Wielką zaletą tego instrumentu jest również czułość na artykulację.

Fender Squier 40th anniversary Stratocaster

Stratocaster to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny typ gitar elektrycznych. Ten model posiada trzy przetworniki single coil, które cechują się bardzo czystym i przyjemnym brzmieniem. Gitara sprawdzi się do grania lżejszych odmian muzyki, ale z powodzeniem odnajdzie się także w rocku. Na plus należy zaliczyć również wysoki komfort w trakcie gry oraz ruchomy mostek, nie zapominając także o tym, że gitara prezentuje się po prostu obłędnie.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry