Gitara akustyczna do 5000 zł

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl

Gitara akustyczna to nie tylko instrument muzyczny, towarzyszący nam w niezapomnianych chwilach muzycznej ekspresji i emocji, ale także wierny towarzysz na muzycznej drodze. Jednak wysoka jakość dźwięku i wykonania często kojarzy się z niebotycznie wysoką ceną. 

Na szczęście dzięki postępowi technologii i coraz większej konkurencji na rynku, doskonała gitara akustyczna, z której zadowolony będzie nawet profesjonalny, bardzo wymagający muzyk jest dostępna już za kilka tysięcy złotych. Poniżej prezentujemy 10 wyjątkowych gitar akustycznych, które można zdobyć za mniej niż 5000zł, od klasycznych modeli renomowanych marek po mniej znane, ale równie doskonałe gitary.

Takamine GD93 NAT

Takamine to marka znana ze swojej solidnej konstrukcji i wyjątkowego brzmienia. Model GD93 NAT charakteryzuje się ciepłym, klarownym dźwiękiem, dzięki połączeniu korpusu z litego świerku tyłu i boków wykonanych z drewna orzecha. Gitara ta idealnie nadaje się zarówno do akompaniamentu, jak i solowych występów.

Martin LX1

Mimo swojej niewielkiej wielkości, gitara Martin LX1 wyróżnia się zaskakująco potężnym brzmieniem i solidną konstrukcją. Dzięki korpusowi z litego drewna świerku Sitka i tyłowi i bokom z HPL (High-Pressure Laminate), ten „mały gigant” oferuje zaskakującą projekcję dźwięku i wyjątkową wygodę gry.

Richwood RM-150 NT

Ta gitara jazzowa z serii Hot Club Lite łączy w sobie elegancję i tradycję. Wykonana z litego drewna świerku i palisandrowego tyłu i boków, Richwood RM-150 NT wyróżnia się bogatym, głębokim brzmieniem, które idealnie nadaje się do jazzowych improwizacji i akompaniamentu.

Randon RG-64X

Randon RG-64X to gitara akustyczna, która oferuje doskonałą jakość dźwięku w przystępnej cenie. Korpus instrumentu został w całości wykonany z cedru, dzięki czemu brzmienie jest bardzo ciepłe z wyrazistymi średnimi tonami. Wykończenie w naturalnym kolorze nadaje instrumentowi elegancki wygląd.

Framus FC-44 SMV

Ta gitara akustyczna łączy w sobie klasyczny styl z nowoczesnym brzmieniem. Wykonana z wysokiej jakości drewna świerku i klonu płomienistego, Framus FC-44 SMV oferuje bogaty, pełny dźwięk i wyjątkową podatność na artykulację. Warto także dodać, że wykończenie sprawia, że gitara prezentuje się bardzo elegancko i przykuwa oko.

Levinson LD35

Levinson LD35 to gitara akustyczna, która zachwyca zarówno swoim wyglądem, jak i brzmieniem. Korpus wykonany w całości z mahoniu gwarantuje bardzo ciepłe, miejscami wręcz ciemne brzmienie pełne niskich i średnich tonów. Kształt dreadnought sprawia, ze instrument jest bardzo donośny i świetnie sprawdzi się na małych i średnich koncertach bez konieczności podłączania dodatkowego nagłośnienia.

Furch Violet DSM

Furch Violet DSM to gitara akustyczna, która imponuje nie tylko swoim eleganckim wyglądem, ale także doskonałym brzmieniem. Wykonana została z litego drewna świerku i tyłu i boków z mahoniu, dzięki czemu oferuje klarowny, dynamiczny dźwięk, który doskonale sprawdzi się zarówno na scenie, jak i w studio. Na plus należy zaznaczyć także bardzo wysoką podatność na artykulację, co z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający muzycy.

Sigma Guitars SDM18

Sigma Guitars SDM18 to gitara akustyczna, która w całości została wykonana z litego drewna. Znajdziemy tu popularne połączenie świerkowej płyty wierzchniej oraz mahoniowych boków i tyłu. Dzięki temu ten model charakteryzuje się bardzo zrównoważonym brzmieniem, które z powodzeniem sprawdzi się w niemal każdym gatunku muzyki.

Furch Blue OM-MM

Furch Blue OM-MM to gitara akustyczna, która została w całości wykonana z mahoniu, dzięki czemu oferuje bardzo ciepłe, ciemne i głębokie brzmienie. Mamy tu do czynienia z korpusem w stylu orchestra, które równoważy wybrzmiewanie. Gitara tego typu doskonale sprawdzi się w grze solowej, zwłaszcza w nurcie fingerstyle.

Furch Blue OM-CM

Zakończmy naszą listę gitarą Furch Blue OM-CM. Jej płyta wierzchnia została wykonana z cedru, a boki i spód z mahoniu, dzięki czemu brzmi odrobinę jaśniej od swojej poprzedniczki. Gitara jest bardzo podatna na artykulację i z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym muzykom, którzy oszukują naturalnego i głębokiego brzmienia.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry