Jak dobrać struny do gitary elektrycznej?

Zobacz Gitary elektryczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz News w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Poradnik w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Struny gitarowe w sklepie Muzyczny.pl

Czasy, kiedy mieliśmy do dyspozycji tylko kilka rodzajów strun gitarowych bezpowrotnie minęły. Dziś producenci oferują całe mnóstwo różnych kompletów i każdy gitarzysta z całą pewnością znajdzie dla siebie. O ile dobór grubości jest mocno indywidualną sprawą każdego gitarzysty, to istnieją rozwiązania, które z pewnością ułatwią nam znalezienie zestawu będącego najbardziej komfortowym dla naszego stylu gry. Oczywiście najważniejsza sprawa do naprężenie strun, które nie powinno być ani za luźne, ani zbyt twarde. Optymalne naprężenie oprócz wygody gry wpływa także na poprawną artykulację i strojenie.

 

Aby odpowiednio dobrać struny do gitary elektrycznej należy zwrócić uwagę na takie parametry jak długość menzury, promień podstrunnicy, typ mostka. Najważniejszą sprawą jest jednak w jakim strojeniu gramy. E standard pozwala na zastosowanie najbardziej popularnych grubości takich jak 9-42 lub 10-46. Jeśli gramy w standardzie D lub niżej powinniśmy pomyśleć o grubszych strunach. Jeszcze inaczej wygląda przy tak zwanych „dropach”. Tutaj najgrubsza struna, która nastrojona jest o jeden ton niżej niż w „standardzie” również powinna być odpowiednio grubsza.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poniższym filmie, w którym Jacek opowie jak najbardziej optymalnie dobrać struny do gitary elektrycznej!

 

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry