Jak sparować słuchawki bluetooth?

Zobacz Słuchawki i akcesoria w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Sprzęt nagłośnieniowy w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Systemy bezprzewodowe w sklepie Muzyczny.pl

Połączenie Bluetooth należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych w bezprzewodowym systemach łączności. Doskonale sprawdza się na niedużych odległościach a samo parowanie nie na sparza zbytnio wielu trudności. 

Żeby podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu, musisz najpierw ustawić je w tryb parowania. Czynność ta pozwala na skojarzenie słuchawek nie tylko z telefonem, ale także z każdym innym urządzeniem wyposażonym w technologię Bluetooth. Dzięki temu systemowi można połączyć ze sobą wiele innych urządzeń obsługujących Bluetooth m.in. laptopa z tabletem, czy smartfon z głośnikiem.

Uruchomienie trybu parowania w słuchawkach

Żeby aktywować tryb parowania w słuchawkach Bluetooth należy nacisnąć odpowiedni przycisk. W przypadku słuchawek nausznych przycisk parowania jest oddzielony od innych przycisków sterujących i jest on najczęściej zintegrowany z przyciskiem włączania i wyłączania. Taki przycisk należy przytrzymać tak, aby dioda LED kontrolera zaczęła migać. Natomiast w słuchawkach dousznych i dokanałowych, przycisk parowania znajduje się w dołączonym do zestawu etui. Tryb parowania dostępny jest przez kilkanaście sekund w czasie których urządzenia powinny się odnaleźć i sparować. 

Uruchomienie trybu parowania na innym urządzeniu

W telefonie, tablecie, czy laptopie mamy specjalną ikonkę Bluetooth, którą należy aktywować, a następnie należy rozpocząć wyszukiwanie sprzętu w pobliżu z uruchomionym Bluetooth. W urządzeniach pracujących na systemie Android po włączeniu funkcji Bluetooth przechodzimy do “Ustawień”, a następnie w opcję “Połączenia” i “Dostępne Urządzenia”. Teraz wystarczy zatwierdzić naciskając nazwę słuchawek lub w przypadku niektórych urządzeń będziemy musieli wprowadzić numer PIN. Skojarzenia dokonuje się tylko za pierwszym razem i będzie zapamiętane do czasu usunięcia urządzenia z pamięci np.: telefonu.

Posiadaczom iPhone’a parowanie również nie powinno przysporzyć problemu i powinno zająć zaledwie kilkadziesiąt sekund. Po ustawieniu słuchawek w tryb parowania, wybieramy w telefonie “Ustawienia” i przechodzimy do sekcji Bluetooth za pośrednictwem panelu ustawień iOS. Po wykonaniu tej czynności przesuń dźwignię z pozycji WYŁ. na WŁ. Następnie zaczekaj na załadowanie listy pobliskich urządzeń Bluetooth i zatwierdź nazwę produktu odpowiadającej Twoim słuchawkom. Teraz poczekaj na nawiązanie połączenia do czasu, aż obok nazwy słuchawek pojawi się na liście słowo “Połączono”. Za każdym razem, gdy aktywujesz Bluetooth w iPhonie i włączasz słuchawki, połączenie między urządzeniami powinno odbywać się automatycznie, do czasu usunięcia urządzenia z pamięci telefonu.

Przyczyny niedziałającego połączenia

Jest kilka najczęstszych przyczyn, które mają wpływ na to, że nasze słuchawki nie działają, a od których warto rozpocząć analizowanie. I tak takim najczęstszym powodem mogą być słabe baterie w słuchawkach. To może uniemożliwić prawidłowe parowanie urządzeń nie mówiąc już o słuchaniu. Kolejną przyczyną może być brak kompatybilności z telefonem. Chodzi o obsługę standardu Bluetooth, gdzie starsze urządzenie (telefony) mogą mieć problem z wyszukaniem najnowszych modeli słuchawek. Problem z połączeniem może wystąpić, jeżeli zbyt wiele urządzeń Bluetooth zostało podłączonych do tego samego telefonu. Czasem również dodatkowe aplikacje zainstalowane na telefonie zwłaszcza te z dostępem do urządzeń Bluetooth oraz dźwięku mogą powodować problemy z prawidłowym działaniem naszych słuchawek. Warto zatem taką aplikację wyłączyć lub odinstalować. 

Zestawy słuchawkowe Bluetooth są przede wszystkim bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Największym atutem jest to, że nie wymagają okablowania łączącego je z telefonem.

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry